Lampy UV

Zastosowane filtry (0)

2 ofert od 115.49 zł do 175.99 zł

Sortuj według
Ilość na stronie
Lampa UVC Neo 90-130 Neo

Lampa UVC Neo 90-130

175,99 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępne >10szt. Wysyłamy już jutro
Lampa UVC Neo 90-132 Neo

Lampa UVC Neo 90-132

115,49 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępne >10szt. Wysyłamy już jutro
1

Lampy UV

Lampy emitujące promieniowanie ultrafioletowe są jednym z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów na sterylizację pomieszczeń. Powszechnie używa się ich w szpitalach, przychodniach, urzędach, gabinetach rehabilitacyjnych. Lampy UV skutecznie neutralizują wirusy, bakterie i grzyby. W tym dziale znajdziesz nowoczesny sprzęt do dezynfekcji pomieszczeń za pomocą światła UV-C. Nasze produkty zostały wyprodukowane przez sprawdzonych i renomowanych producentów z myślą o użytku zarówno w miejscach publicznych, jak i do zastosowania domowego.

Lampy UV dla zdrowia

Jeśli chcesz szybko i skutecznie zapewnić domownikom, pracownikom, pacjentom lub klientom ochronę przed wirusami, grzybami, bakteriami i szkodliwymi mikroorganizmami, wyposaż swoje pomieszczenia w lampy UV. Dzięki nim dezynfekcja przebiegnie sprawnie, bez konieczności stosowania innych środków. Modele wyposażone w funkcję przepływową oczyszczą nie tylko powierzchnie, ale także powietrze w pomieszczeniu.

Lampy UV - dlaczego są tak skuteczne?

Lampy bakteriobójcze emitują promieniowanie UV typu C o długości fali między 230 a 275nm. Kwasy nukleinowe i białka absorbują promieniowanie, które w wyniku reakcji chemicznych zabija mikroorganizmy. Stosowanie lamp UV-C wymaga zachowania ostrożności, gdyż promieniowanie tego rodzaju wpływa na nasze zdrowie. Ważne jest zachowanie odpowiedniej odległości od lampy i dokonywanie regularnej wymiany żarówek, a także dbałość o czystość urządzenia. Lampę należy kierować zawsze w stronę miejsca, które chcesz zdezynfekować i pozostawić włączoną na czas określony przez producenta.

Lampy UV - rodzaje

Ze względu na sposób mocowania lampy bakteriobójcze można podzielić na sufitowe, ścienno-sufitowe oraz produkty na statywie. Biorąc pod uwagę sposób pracy, masz do wyboru lampy bezpośredniego kontaktu, przepływowe oraz dwufunkcyjne. Pierwsze z nich mogą być używane tylko w miejscach, gdzie nie przebywają ludzie, gdyż są szkodliwe dla ludzkiego organizmu. Lampy przepływowe mogą być stosowane w pomieszczeniach, w których znajdują się pacjenci, personel czy domownicy. Urządzenie jest wyposażone w specjalne komory, w których powietrze jest dezynfekowane promieniami UVC. Oba rodzaje lamp łączą w sobie lampy dwufunkcyjne. Posiadają one zarówno komorę przepływową, jak i promiennik, mogą być wykorzystywane w obecności ludzi, gdy korzystają jedynie z funkcji przepływowej. Obsługa lamp jest niezwykle prosta, gdyż wymaga jedynie podłączenia urządzenia do sieci elektrycznej i uruchomienia za pomocą włącznika.

Do lamp bakteriobójczych można dokupić okulary ochronne, filtry HEPA i liczniki czasu pracy, które zwiększają bezpieczeństwo w czasie pracy urządzenia i pozwalają uzyskać najlepsze efekty.