Odkurzacze przemysłowe

Odkurzacze przemysłowe powszechnie nazywane również odkurzaczami warsztatowymi i budowlanymi służą do ogólnego utrzymania czystości w różnego rodzaju obiektach przemysłowych, stolarniach i warsztatach. Nadają się również do usuwania szcze...gólnie uciążliwych zanieczyszczeń powstałych podczas prac remontowo-budowlanych. Odkurzacze przemysłowe są znacznie większe i bardziej wydajne niż standardowe wersje domowe. Są one zaprojektowane tak, aby radzić sobie z dużą zanieczyszczeń i pyłów, a jednocześnie są wystarczająco wytrzymałe, aby sprostać ciężkim warunkom pracy. W zależności od wybranego modelu są przystosowane do pracy na sucho i mokro. Urządzenia czyszczące mogą posiadać różny poziom filtracji pyłów. W ofercie Narzedzia.pl znajdują się odkurzacze przemysłowe należące do następujących kategorii odpylania: H, L, M oraz modele bezklasowe. Elektronarzędzia są zasilane elektrycznie lub akumulatorowo. Godnymi polecenia markami są Bosch, Festool, Hikoki, Kärcher, Makita, Metabo, Starmix i Nilfisk.

Zastosowane filtry (0)

185 ofert od 229.00 PLN do 3860.00 PLN

Sortuj według
Ilość na stronie
1 2 ... 7
Przejrzyj najczęściej wyszukiwane:

Odkurzacze przemysłowe

Profesjonalne urządzenie sprzątające, takie jak odkurzacze przemysłowe, przydają się podczas prac budowlanych, remontowych, a nawet podczas domowych porządków. Jeśli poszukujesz niezawodnego sprzętu do pozbywania się pyłu, alergenów i większych zanieczyszczeń, koniecznie zapoznaj się z szeroką ofertą odkurzaczy przemysłowych. Prezentujemy przeróżne modele, dzięki czemu dobierzesz dla siebie najbardziej odpowiedni model.

Jaki odkurzacz przemysłowy wybrać?

Podczas wyboru odkurzacza przemysłowego, koniecznie weź pod uwagę takie aspekty jak: Klasa pyłu – wybierając odkurzacz budowlany, koniecznie zapoznaj się klasami pyłu, które określają poziom filtracji urządzenia. Poziom L oznacza niski poziom filtracji, a więc bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku środowiska pracy, w którym należy usunąć pozostałości drewna, pyłu, styropianu lub plastiku. Poziom M – oznacza średni poziom filtracji i wyposażone są w niego odkurzacze, które sprawdzą się podczas usuwania resztek farb, gipsu, tynku i chemicznych odpadów. Poziom filtracji H sprawdza się do usuwania niebezpiecznych resztek azbestu, pleśni, wełny mineralnej i innych tego typu odpadów. Należy zaznaczyć, że pozbywaniem się tego typu pozostałości powinni zająć się specjaliści. Materiał zbiornika – najczęściej wykonany jest z aluminium lub tworzywa sztucznego. Niektóre odkurzacze wyposażone są w worki. Typ filtra – najlepiej, aby odkurzacz przemysłowy wyposażony był w filtr typu HEPA. Przewód zasilający – im dłuższy tym lepiej, ponieważ nie będzie konieczności częstego przełączania przewodu do innych gniazdek. Dłuższy kabel umożliwia sprzątanie większej powierzchni za jednym razem. Pojemność zbiornika/ pojemność worka – im większy, tym więcej zanieczyszczeń usunie za jednym razem. Dodatkowo nie trzeba będzie często usuwać zabrudzeń z worka. Duży worek sprawdzi się podczas pracy na dużych powierzchniach. Siła ssania – im większa będzie siła zasysania odkurzacza, tym łatwiej pozbędziesz się większych zanieczyszczeń. Sprzątanie na sucho i mokro – dzięki odkurzaczowi z tymi funkcjami, szybko pozbędziesz się nie tylko pyłu, ale i mokrych plam oleju, smaru itp. Koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą, jeśli interesuje Cię tego typu odkurzacz przemysłowy. Moc – wybierając profesjonalny odkurzacz powinieneś zakupić model cechujący się dużą mocą. W naszej ofercie znajdziesz zarówno odkurzacze o mocy 1400 W, jak i 3600 W. Moc odkurzacza przemysłowego powinna mieć minimum 1200 W. Dzięki dużej mocy łatwiej usuniesz większe zanieczyszczenia. Poziom hałasu – im jest mniejszy, tym większy jest komfort pracy odkurzaczem. Mobilność – odkurzacz budowlany powinien być łatwy w transporcie. Dlatego najlepiej, aby był wyposażony w antypoślizgowe kółka. Możliwość podłączenia elektronarzędzi – w odkurzaczach przemysłowych powinna istnieć możliwość podłączenia do np. wiertarki lub szlifierki. Dodatkowe końcówki – odkurzacze wyposażone są w różne końcówki, dzięki czemu mogą docierać do trudno dostępnych miejsc.

Jakie modele odkurzaczy przemysłowych znajdziesz w naszym sklepie?

W naszej ofercie przedstawiamy odkurzacze: Elektryczne – tego typu odkurzacze przydają się w miejscach pracy, gdzie wymagana jest bardzo duża siła ssania i zapewnienie ciągłości pracy. Akumulatorowe – doceniane przez firmy, które cenią sobie w pełni mobilne urządzenia sprzątające. Posiadają jednak mniejsze podciśnienie, dlatego sprawdzą się w miejscach pracy, w których zanieczyszczenia nie są ciężkie do usunięcia. Przeglądając odkurzacze wyposażone w akumulator, warto zapewnić sobie drugi/ w komplecie.

Jaki odkurzacz warsztatowy kupić?

>Wiele osób próbuje zaoszczędzić i kupuje do swojego miejsca pracy odkurzacz uniwersalny domowy. Jednak tego typu modele nie nadają się do odsysania pyłów niebezpiecznych dla zdrowia, ani do zbierania większych zanieczyszczeń. Jeśli domowy model będzie wykorzystany wbrew przeznaczeniu ulegnie szybkiej eksploatacji. Odkurzacz warsztatowy ma bardzo szerokie zastosowanie. Sprawdza się do sprzątania pyłów, ale i mokrych plam. Przystosowany jest do usuwania również standardowych zabrudzeń, a więc sprawdzi się także w warunkach domowych. Z łatwością usunie zabrudzenia z garażu, piwnicy i remontowanych pomieszczeń. Wybierając przemysłowe odkurzacze z naszej oferty, zadbasz o czystość w swoim miejscu pracy, ale i w domu. Odkurzanie tego typu urządzeniem jest wygodne i wydajne. Dodatkowo zbudowane są z solidnych komponentów, dzięki czemu posłużą swojemu właścicielowi przez długie lata.