11ofert od22.99PLN do488.99PLN
266,99
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
256,49
dostępne
3 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
166,99
dostępne
6 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
238
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
185,99
dostępne
7 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
256,99
dostępne
4 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
130,49
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
22,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
23,99
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
488,99
dostawa
wysyłka
8-11 dni
353,49
dostawa
wysyłka
>12 dni
  • 1
Strona 1 z 1

Systemy mocowań

Prace wykończeniowe w domach, mieszkaniach, przestrzeniach publicznych czy miejscach pracy często wymagają zastosowania odpowiednich systemów zamocowań. W tym dziale znajdziesz akcesoria niezbędne do osadzenia wsporników, belek nośnych czy zamocowania szafek na ścianach. Odpowiednio dobrane systemy zamocowań zapewnią bezpieczeństwo i sprawdzą się przez lata.

Systemy zamocowań

Każdy system zamocowań, aby był trwały i solidny musi być odpowiednio zakotwiczony w podłożu. W zależności od materiału, w którym zostanie umieszczony system mocujący, a także od wielkości i rodzaju obciążeń, jakie będą na niego działały, należy wybrać inny system zamocowań. Jeśli chcesz zamocować elementy w podłożu porowatym, powinieneś pamiętać, że nie wytrzyma on dużych obciążeń i wymaga zakotwienia na sporej powierzchni. Inne wymogi będą musiały spełniać systemy zamocowań płyty gipsowo-kartonowej, a inne cegły ceramicznej.

Na systemy zamocowań działają różne siły ścinające, wyrywające, a także obciążenia złożone, dlatego powinny być one wykonane z trwałych i solidnych materiałów. Każdy producent dokładnie podaje, jakie obciążenie jest w stanie wytrzymać dany element. Istotne jest także miejsce zamontowania systemów. Na brzegach i krawędziach istnieje większe ryzyko zniszczenia mocowania.

W naszym asortymencie znajdziesz bogatą ofertę systemów zamocowań i mocujących. Zaopatrzysz się tutaj w kotwy do dużych obciążeń, kołki uniwersalne, rozporowe, do szybkiego montażu, a także przyrządy do połączeń kołkowych.

Kotwy - kiedy je stosować?

Kotwy to rozwiązania, które przydatne są szczególnie do połączeń narażonych na duże obciążenia. Te metalowe systemy zamocowań są znacznie wytrzymalsze od tradycyjnych kołków. Znajdziesz wśród nich produkty przeznaczone do montowania w podłożach pełnych, ale także porowatych i z dużą ilością otworów. Ich mechanizm działania opiera się na rozpieraniu metalowej tulei przez metalowy stożek wciskany podczas dokręcania połączenia.

Takie rozwiązanie sprawia, że mocowanie jest stabilne i może wytrzymać nawet duże obciążenia. Dostępne są także kotwy chemiczne ze specjalnymi ampułkami, które po rozbiciu utwardzają klej. Przy dużej liczbie zamocowań możesz skorzystać ze specjalnego pistoletu dozującego, który wprowadza żywicę do otworu. Kotwy to doskonałe rozwiązanie, gdy na mocowanie działać będą duże siły. W naszym asortymencie znajdziesz wszystkie akcesoria niezbędne do wykonania trwałych i solidnych mocowań.