Frezarki

Frezarka to urządzenie służące do obróbki materiałów, przy pomocy którego można wykonać prace polegające na obróbce krawędzi, precyzyjnej obróbce elementów czy wykonaniu dekoracyjnych wcięć. Narzędzie wykonuje ruch obrotowy, a element obrabi...any wykonuje ruch posuwisty w kierunku wrzeciona frezarki. Frezarki można podzielić ze względu na ich przeznaczenie, sposób obsługi, budowę oraz rodzaj materiału, który można nimi obrobić. Najbardziej uniwersalnym typem tego rodzaju elektronarzędzi są frezarki górnowrzeciowe, ale w naszym sklepie znajdziesz również frezarki krawędziowe, specjalistyczne, lamelownice oraz dłutownice. W naszej ofercie posiadamy frezarki zarówno dla domowych majsterkowiczów jak i profesjonalistów. Każdy produkt pochodzi z oficjalnej dystrybucji, a zamówienia otrzymasz najczęściej w ciągu 24 godzin. Frezarki profesjonalistom dostarczają producenci tacy jak: Bosch, Makita, DeWalt, Hikoki czy Metabo.

Zastosowane filtry (0)

121 ofert od 178.00 PLN do 6148.00 PLN

Sortuj według
Ilość na stronie
1 2 ... 5
Przejrzyj najczęściej wyszukiwane:

Frezarki

Frezarki do warsztatu profesjonalnego i amatorskiego

Frezarka to rodzaj obrabiarki, w której narzędzie wykonuje ruch obrotowy, a element obrabiany wykonuje ruch posuwisty w kierunku wrzeciona frezarki. Obok pilarki ukośnicy, struga, piły stołowej i szlifierki elektronarzędzie stanowi bardzo przydatny element wyposażenia wielu zakładów stolarskich. Frezarka górnowrzecionowa doskonale sprawdzi się przy precyzyjnej obróbce elementów, profilowaniu krawędzi, czy wykonywaniu dekoracyjnych wcięć.

Najbardziej eksploatowaną częścią obrabiarki jest frez, który w przypadku nadmiernego zużycia możesz z łatwością wymienić na nowy. W zależności od rodzaju zastosowanego frezu otrzymasz wręby o różnych właściwościach. Na narzedzia.pl znajdziesz frezarki przeznaczone do obróbki powierzchni wykonanych z wielu materiałów, charakteryzujące się wysoką wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Wśród naszych produktów z pewnością znajdziesz rozwiązanie dopasowane do zadań, jakim musisz stawić czoła. Przygotowaliśmy produkty idealne zarówno dla wielbicieli majsterkowania, jak i frezarki dla profesjonalistów z branży stolarskiej, którzy obrabiarek używają w codziennej pracy. Sprawdź koniecznie całą naszą ofertę!

Frezarki - rodzaje i przeznaczenie

Frezarki można podzielić ze względu na ich przeznaczenie, sposób obsługi, budowę oraz rodzaj materiału, który można nimi obrobić. Stanowią więc one bardzo zróżnicowaną i wielofunkcyjną kategorię narzędzi. Z pomocą obrabiarki ukształtujesz powierzchnie płaskie oraz kształtowe takie jak gwinty, rowki czy koła zębate. Proces obróbki przedmiotu za pomocą frezarki nazywany jest frezowaniem. Frezarka przeznaczona jest przede wszystkim do pracy w drewnie.

Najbardziej uniwersalnymi modelami są frezarki górnowrzecionowe, które sprawdzą się zarówno w garażu amatora, jak i warsztacie profesjonalisty. Znajdują one zastosowanie do obróbki drewna, ale także metalu, tworzyw sztucznych, płyt kartonowo-gipsowych czy akrylu. Odpowiednio dobrana i umiejętnie wykorzystywana frezarka zapewni Ci doskonałe efekty wykonywanej pracy i wysokiej jakości walory estetyczne frezowanych powierzchni.

Obrabiarki do obróbki drewna - wiele możliwości

Wśród obrabiarek z naszej oferty przeznaczonych do drewna znajdziesz frezarki dolnowrzecionowe, frezarki górnowrzecionowe oraz frezarki specjalistyczne (do krawędzi i rowków). Pierwsze z nich wykorzystasz do płaskiego lub profilowego frezowania drewna. Niektóre frezarki przystosowane są również do czopowania.

W przypadku frezarki dolnowrzecionowej ruch posuwisty wykonuje frezowany przedmiot, odwrotnie niż w przypadku ręcznej frezarki górnowrzecionowej. Tam obrabiarka dokonuje przesuwu po materiale. Do obróbki powierzchni frezarką górnowrzecionową możesz zastosować specjalne listwy prowadzące lub prowadzić sprzęt swobodnie bez ich pomocy. Na powierzchni obrabianego materiału z reguły układa się szablon lub rysuje linie prowadzące. Frezarki górnowrzecionowe wyposażone są w specjalne prowadnice z uchwytami, które zapewniają łatwe prowadzenie maszyny oraz kontrolę pracy frezu, zapobiegając niepożądanym przesunięciom.

Wśród obrabiarek do drewna znajdziesz także lamelownice, którymi wykonasz precyzyjne i trwałe połączenia pomiędzy elementami drewnianymi i drewnopodobnymi. Doskonale sprawdzą się podczas produkcji mebli i w innych pracach stolarskich. Dodatkowym atutem sprzętu jest łatwość jego obsługi. Robienie wpustów jest bardzo proste.

Podczas obróbki drewna często przydatna jest także dłutownica. Z jej pomocą wykonasz czopy, rowki lub otwory kształtowe. Obrabiarka jest niezastąpiona w trakcie kształtowania powierzchni płaskich, walcowych i krzywkowych. Dłutownice wyposażone w specjalne mocowanie umożliwiają Ci pracę na złożonych powierzchniach.

Frezarka górnowrzecionowa - opcje zasilania

Do tej pory frezarki były kojarzone przede wszystkim jak urządzenia sieciowe. Wielu producentów elektronarzędzi dostrzegło jednak, że warto frezarkę górnowrzecionową wyposażyć w akumulator. Dzięki temu sprzęt ten jest mobilny i łatwiej nim operować w terenie, np. gdy na szybko trzeba obrobić jakiś materiał, a z zasilaniem jest krucho.

Należy pamiętać o tym, że im wyższa moc urządzenia, tym frezarka akumulatorowa pracuje krócej na jednym ładowaniu. To jak długo będzie pracowała frezarka górnowrzecionowa zleży jeszcze od twardości materiału.

Wygodne frezowanie - frezarka i dodatkowe wyposażenie

Niektóre frezarki posiadają wbudowane światło LED, które rozjaśni miejsce frezowania i ułatwi działanie nawet w ciemnych pomieszczeniach oraz trudno dostępnych zakamarkach. Ergonomiczne i wyprofilowane uchwyty obrabiarek sprawią, że będziesz mógł pracować znacznie dłużej bez zmęczenia rąk. Znajdziesz tutaj także kompaktowe rozwiązania o ergonomicznej i lekkiej konstrukcji, zapewniające maksymalny poziom wygody podczas pracy oraz precyzję wykonywanej obróbki.

Modele wyposażone w ogranicznik głębokości zapewnią Ci komfortową pracę. Taka funkcja frezarki sprawi, że frezy nigdy nie będą zbyt głęboko, co mogłoby uszkodzić drewno lub nadać efekt niezgodny z zamysłem.

Jeśli szukasz frezarki, to sprawdź, czy do danego modelu producent nie dołącza zestawu frezów. Często taki bonus ma frezarka górnowrzecionowa. Dodatkowo funkcjonalność frezarki górnowrzecionowej polega na tym, że często można zamocować ją od spodu stołu. Frezarka zmienia sie wtedy we frezarkę dolnowrzecionową. Należy pamiętać, że taki montaż maszyny jest bezpieczny tylko wtedy, gdy tę możliwość zaplanował producent.

Do narzędzia może być dołączona walizka transportowa. Przyda się ona nie tylko podczas przenoszenia frezarki, ale też do jej przechowywania. Maszyna będzie zabezpieczona przed kurzem. Ciężko pracuje się zanieczyszczonej frezarce, ponieważ trudniej osadza się wtedy frezy.

Frezarki dla wielbicieli majsterkowania i profesjonalistów

Szukasz wysokiej jakości frezarki, która spełni Twoje oczekiwania i pozwoli Ci uzyskać doskonałe efekty obróbki materiałów? Sprawdź naszą ofertę! Przygotowaliśmy obrabiarki odznaczające się wysoką wydajnością i wytrzymałością.