67ofert od21.92PLN do12500.00PLN
471
dostępne
10 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
60,99
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
489
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
819
dostawa
wysyłka
>12 dni
559,90
dostawa
wysyłka
>12 dni
21,92
dostawa
wysyłka
>12 dni
31,19
dostawa
wysyłka
>12 dni
1 459
dostępne
4 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
279
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
525
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
519
dostępne
3 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
435
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
12 500
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
499
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
2 929
dostępne
3 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
Strona 1 z 5

Wyciory i przepychacze do rur

Z instalacji kanalizacyjnej korzystamy każdego dnia, nic więc dziwnego, że wymaga ona częstego udrażniania. Gdy używamy zlewów, umywalek lub misek ustępowych, wszystkie nieczystości odprowadzane są właśnie za jej pomocą. Woda stojąca w umywalce, bulgoczące rury czy nieprzyjemny zapach z reguły świadczą właśnie o zapchanej instalacji kanalizacyjnej. W wielu przypadkach samodzielnie udrożnisz zapchane odpływy, bez potrzeby wzywania fachowca, który za usługę może policzyć nawet kilkaset złotych. W tej kategorii znajdziesz przybory dzięki, którym szybko i sprawnie przeczyścisz zapchane rury. Zaopatrzysz się tutaj w sprzęt przeznaczony do użytku domowego, jak również profesjonalne rozwiązania dla firm serwisujących instalacje wodno-kanalizacyjne. Oferowane przez nas produkty wyposażone są w szereg ergonomicznych rozwiązań, które poprawiają komfort i podnoszą skuteczność wykonywanej pracy.

Jak udrożnić zatkane rury?

Sposobów na niedrożne rury jest wiele. Niektóre opierają się na wykorzystaniu domowych lub chemicznych substancji, inne wymagają użycia specjalnych sprzętów takich jak przepychacze i wyciory. Środki domowe i chemiczne mogą pomóc, gdy zator jest blisko odpływu umywalki czy zlewu. Jednak nie zawsze są w stanie poradzić sobie z elementami, które zapchały rurę głębiej. Do większych wyzwań doskonale sprawdzą się pistolety do udrażniania, przepychacze i wyciory do rur. Dla fachowców idealne będą maszyny elektryczne, profesjonalne narzędzia z pierścieniami i przyrządy przeznaczone do czyszczenia rur bezpośrednio przez siatki i kratki w urządzeniach sanitarnych.

Przepychacze do rur

Popularnym sprzętem do udrażniania instalacji kanalizacyjnej są przepychacze do rur. Najprostsze z nich wykonane są z drewnianego drążka połączonego z gumowym kielichem. Korzystanie z nich jest bardzo łatwe i polega na wykonywaniu energicznych ruchów w górę i w dół przepychaczką przyssaną do odpływu. Bardzo do nich podobne są pistolety do udrażniania rur. Urządzenia te mają dużą moc i zasięg, dzięki czemu skutecznie usuwają zatory z kanalizacji wodno-ściekowej. Nowocześniejsze i odznaczające się większą skutecznością są przepychacze akumulatorowe, które świetnie sprawdzają się podczas czyszczenia rur w domowej instalacji. Wysokiej jakości urządzenia posiadają wbudowany napęd, który sprawnie zwija i wysuwa przewód w razie potrzeby. Akumulatorowe przepychacze do rur nie brudzą rąk, są bezpieczne i łatwe w obsłudze. Dzięki nim szybko i skutecznie udrożnisz odpływ.

W naszym asortymencie znajdziesz także narzędzia do usuwania niedrożności, wyposażone w krótkie pierścienie uszczelniające do umywalki i wanny, a także długie pierścienie - idealne do toalety. Jeżeli zależy Ci na szybkim i skutecznym udrożnieniu umywalek i zlewów bez konieczności zdejmowania kratek, wybierz przyrząd do czyszczenia rur wyposażony w korbę ręczną. Sprawdzi się on doskonale także w syfonach i ciasnych łukach rur.

Wyciory do rur

Niedrożne rury z powodzeniem przepchasz, wykorzystując do tego celu wyciory do rur. Te proste w konstrukcji urządzenia produkowane są w różnych wersjach. Znajdziesz wśród nich zarówno krótkie i sztywne modele, jak i takie, które są elastyczne, a ich długości sięga kilkunastu metrów. Niektóre wyciory do rur dostosowane są do pracy z myjkami. Wykorzystanie wysokiego ciśnienia w kilku dyszach urządzenia pozwala sprawniej przepchać niedrożne elementy kanalizacji.