5ofert od73.99PLN do299.00PLN
73,99
dostawa
wysyłka
>12 dni
183,99
dostawa
wysyłka
>12 dni
299
dostawa
wysyłka
>12 dni
84,99
dostawa
wysyłka
>12 dni
81,99
dostawa
wysyłka
>12 dni
  • 1
Strona 1 z 1

Planując uprawę szklarniową do wyboru mamy dwa rozwiązania:

  • foliowe tunele o lekkiej konstrukcji, które możemy chować na zimę lub łatwo przenosić;
  • szklarnie, wykonane z metalowego stelażu oraz szkła lub poliwęglanu. Są one cięższe, często wiążą się ze stałym umiejscowieniem.

 

Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety i od nich uzależnić powinniśmy swoją decyzję.

Tunele są rozwiązaniem tańszym, choć mniej trwałym. Zazwyczaj metalowy stelaż pokryty w nich jest osłoną z przezroczystego tworzywa sztucznego. W przypadku uszkodzenia powłoki, możemy ją zastąpić folią. Tunele można użytkować już od marca, siejąc w nich nowalijki: sałatę lub rzodkiewki. Dobrze sprawdzą się także przy sezonowej uprawie warzyw i owoców: pomidorów, truskawek lub roślin strączkowych. Jeśli nie masz dużego doświadczenia w ogrodnictwie, to tunel jest dobrym wyborem. Nie oznacza to jednak, że także doświadczeni sadownicy z nich nie skorzystają.

Bardziej trwałą formą architektury ogrodowej są szklarnie. Należy się jednak liczyć z większym wydatkiem. Szklarnie pozwalają nie tylko na uprawę warzyw, ale także bardziej wymagających roślin egzotycznych. Dzięki możliwości zamontowania ogrzewania oraz systemu automatycznego nawadniania możemy znacznie ułatwić sobie hodowlę roślin. Szklarnie w takiej wersji nadadzą się do uprawy całorocznej.

Bez względu na to, czy wybierzesz tunel czy szklarnię - z pewnością przydadzą Ci się także narzędzia ogrodnicze, które znajdziesz w naszej ofercie.