7ofert od48.44PLN do1124.49PLN
48,44
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
dziś
1 124,49
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
138,49
dostępne
10 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
132,49
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
113,49
dostępne
10 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
  • 1
Strona 1 z 1

Detektory dymu i czadu dla Twojego bezpieczeństwa

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego otoczenia. Czujki czadu lub dymu nie są wielkim wydatkiem, a potrafią uratować życie. Jeśli w Twojej firmie lub domu znajduje się instalacja gazowa - detektor czadu jest nieodzowny. Czujka czadu pozwala szybko wykryć rosnące stężenie gazu, propanu lub butanu i zaalarmować znajdujące się w pomieszczeniu osoby.

Ze względu na to, że tlenek węgla, nazywany czadem jest bezwonny, bezsmakowy i bezbarwny - bardzo trudno uchronić się przed jego ulatnianiem, np. z nieszczelnej butli lub instalacji. Detektor czadu pozwala wykryć jego stężenie już na poziomie pierwszej szkodliwości dla człowieka.

Równie dużym zagrożeniem jest pożar. Detektor dymu jest w stanie alarmować nas o zaprószeniu się ognia na etapie, kiedy jesteśmy w stanie samodzielnie ugasić pożar. Jest to ważne zwłaszcza w sytuacjach, gdy ogień pojawia się w nocy.

Kupując czujnik dymu albo czadu warto zwrócić uwagę na jego rodzaj. W przypadku detektorów czadu wskazane są urządzenia oparte o sensor elektrochemiczny. W przypadku czujek dymu - energooszczędne i skuteczne modele opierają się o czujnik fotoelektryczny.