11ofert od29.29PLN do499.00PLN
73,99
dostępne
8 szt.
dostawa
wysyłka
3-5 dni
65,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
3-5 dni
419
dostawa
wysyłka
>12 dni
173
dostawa
wysyłka
>12 dni
99
dostawa
wysyłka
>12 dni
114
dostawa
wysyłka
>12 dni
247
dostawa
wysyłka
>12 dni
29,29
dostawa
wysyłka
>12 dni
147
dostawa
wysyłka
>12 dni
68,99
dostawa
wysyłka
>12 dni
499
dostawa
wysyłka
>12 dni
Strona 1 z 1

Ochrona przed upadkiem

Każdy fachowiec wykonujący swoją pracę na wysokości, musi być wyposażony w odpowiednie akcesoria, które zapewnią mu bezpieczeństwo podczas wykonywanych codziennie czynności. Do podstawowego ekwipunku wykorzystywanego w wielu zawodach należą szelki, linki, taśmy, karabińczyki i zaczepy. Wybór odpowiednich produktów jest jedną z najważniejszych decyzji, dlatego powinien być dobrze przemyślany. Ważna jest jakość produktów i ich wytrzymałość. Jeżeli pracujesz na wysokości i chcesz znaleźć rozwiązanie idealne dla siebie, sprawdź naszą ofertę. Znajdziesz tutaj szelki bezpieczeństwa, linki, taśmy i inne akcesoria niezbędne do pracy.

Jakie szelki do pracy na wysokości wybrać?

Szelki do pracy na wysokości powinny zapewniać nie tylko bezpieczeństwo, ale także być funkcjonalne, wygodne i elastyczne. Wysokiej jakości produkty, w których producenci przemyśleli kwestię komfortu pracy, sprawią, iż wszystkie czynności wykonasz szybko i bez zbędnego wysiłku. W zależności od rodzaju wykonywanego zawodu możesz korzystać ze standardowych modeli lub szelek o bardzo konkretnej specyfikacji - zgodnej z przepisami i normami, przydatnymi np. podczas spawania, gdy produkt powinien być odporny na iskry i działanie wysokich temperatur. Jeżeli na wysokości pracujesz przez wiele godzin dziennie warto, abyś zaopatrzył się w bardziej rozbudowane modele, wyposażone w pasy biodrowe oraz podkładki pod uda czy plecy.

Szelki do pracy na wysokości muszą być dopasowane do wagi i sylwetki fachowca. Wybór odpowiedniego rozmiaru i wytrzymałości produktu jest warunkiem koniecznym do zapewnienia bezpieczeństwa. Standardowo szelki dostępne są w rozmiarach od M do XXL. Dzięki taśmom istnieje jednak możliwość regulacji rozmiarów, ale tylko w pewnym zakresie.

Możesz wybierać spośród modeli wyposażonych w zaczep jedno- i dwupunktowy. Uprząż jednopunktowa zaczepiana jest na grzbiecie, na wysokości łopatek. Szelki do pracy na wysokości dwupunktowe mają zaczep umieszczony na grzbiecie i mostku. Mimo tego, iż zaczep piersiowy jest mniej wygodny niż ten grzbietowy, gdyż linka znajdująca się przed Tobą może utrudniać wykonywanie niektórych czynności, to do części prac wymagane są szelki dwupunktowe, stanowiące lepszą ochronę przed upadkiem. Jeśli do wykonania prac potrzebujesz dwóch wolnych rąk, zdecyduj się na model pozycjonujący, który umożliwia doczepienie liny utrzymującej sylwetkę w odpowiednim położeniu.

Oferta dostępnych szelek do pracy na wysokości jest bardzo zróżnicowana. Podczas zakupu sugeruj się przede wszystkim warunkami, w jakich pracujesz oraz Twoimi warunkami fizycznymi. Niezwykle ważna jest także jakość produktu oraz jego zgodność z normami.

Ochrona przed upadkiem - zaczepy, linki i karabińczyki

Kompletne zestawy do pracy na wysokości obejmują wiele elementów. Mogą się one różnić w zależności od rodzaju wykonywanej pracy. Skuteczna ochrona przed upadkiem wymaga użycia odpowiedniego sprzętu. Do podstawowych elementów asekuracyjnych, oprócz szelek bezpieczeństwa należą zaczepy, linki i karabińczyki. W tym dziale znajdziesz niezbędne elementy wyposażenia budowlańców czy dekarzy. Sprawdź koniecznie dostępny w naszym sklepie asortyment zabezpieczeń wysokościowych.

Zaczepy wykorzystywane są do połączenia linki asekuracyjnej ze stabilnym punktem w miejscu pracy. Występują w dwóch rodzajach - taśmowym i linowym, które różnią się przede wszystkim dopuszczalnym udźwigiem. W naszej ofercie znajdziesz produkty wykonane z trwałych i odpornych materiałów o różnej nośności obciążenia. Zaopatrzysz się tutaj w zaczepy taśmowe i linowe. Jeśli wybrane przez Ciebie szelki nie zostały wyposażone w linkę asekuracyjną, dokup ją osobno. Tutaj również musisz zwrócić uwagę na udźwig produktu. Linki bezpieczeństwa różnią się także długością, która powinna być dopasowana do wysokości i warunków, w jakich wykonujesz pracę. Karabińczyki to z kolei niewielkich rozmiarów akcesoria, które łączą uprząż z linką. Są bardzo istotnym elementem, od którego zależy bezpieczeństwo. Niektóre modele dla zwiększenia ochrony przed upadkiem zostały wyposażone w blokady, chroniące przed samoczynnym rozpięciem karabińczyka.