10ofert od19.99PLN do75.49PLN
65,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
74,91 Przekreślona cena jest najniższą ceną produktu w okresie 30 dni przed promocją
51,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
40,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
42,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
26,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
19,99
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
75,49
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
czwartek
22,28
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
czwartek
22,61
dostawa
wysyłka
>12 dni
  • 1
Strona 1 z 1

Klucz do świec

Świece w silnikach motocykli i samochodów pełnią funkcję zapalników. W chwili sprężenia mieszanki paliwa i powietrza w cylindrze świeca daje iskrę i w ten sposób wprawia tłok w ruch. Funkcja świec zapłonowych sprawia, iż są one narażone na uszkodzenia, co z kolei wiąże się z dość częstą koniecznością ich wymiany.

Jeżeli na co dzień jeździsz motocyklem lub autem, to z pewnością problem niesprawnych świec zapłonowych nie jest Ci obcy. Na szczęście konstruktorzy silników przewidzieli ten kłopot i umieścili świece tak, aby można było je w dość łatwy sposób wymienić. Niestety, mimo wszystko zabieg ten może być karkołomny bez użycia odpowiednich kluczy.

Klucze do świec - zastosowanie

Klucze do świec są bardzo często używane w profesjonalnych serwisach samochodowych i przydomowych garażach. W naszej ofercie znajdziesz narzędzia wykonane z wielką precyzją i zachowaniem najwyższych norm. Wysoka jakość wykorzystanych do ich produkcji materiałów sprawi, iż będziesz mógł z nich korzystać przez lata.

Na co zwrócić uwagę kupując klucze do świec?

Dzięki zastosowaniu kluczy operowanie i wyjmowanie świecy staje się znacznie prostsze i przebiega szybciej. Najczęściej klucze do świec sprzedawane są osobno, jednak część producentów oferuje specjalne klucze nasadowe, które można wykorzystać razem z tradycyjnymi narzędziami.

Klucze do świec powinny być wykonane z wytrzymałych materiałów, odpornych na obciążenia i uszkodzenia. Nie mogą także być wrażliwe na działanie paliw i smarów, które są używane w silnikach. Do produkcji wysokiej jakości narzędzi z reguły używa się stali chromowo-wanadowej (CrV), która charakteryzuje się podwyższoną wytrzymałością mechaniczną oraz dużą odpornością na ścieranie. Rozmiar klucza należy dobrać do danej świecy zapłonowej.

Klucze do świec to narzędzia, które powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego właściciela samochodu, który chce zaoszczędzić na częstych wizytach w warsztatach samochodowych. Mając odpowiedni zestaw kluczy, jesteś w stanie dużą część napraw (choć nie wszystkie) przeprowadzić samodzielnie, bez pomocy specjalisty.