Bezpieczne płatności online
Darmowa dostawa od 250 zł
Dostawa w 24h
Dotacje
Odroczone płatności
4,9/5 na Opineo
OKAZJA
OKAZJA
Bezpieczne płatności online
OKAZJA
OKAZJA
U Ciebie za 2-3 dni
OKAZJA
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
Darmowa dostawa
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
Dostawa kurierem
30 dni na zwrot
Dostęp do energii to podstawa w codziennym funkcjonowaniu wielu indywidualnych jednostek, jak i całych sieci w przestrzeni publicznej. W końcu prąd potrzebny jest każdemu z nas choćby do naładowania telefonu czy oświetlenia pomieszczenia. O ile pojedyncze osoby zniosą tymczasowe utrudnienia przy awariach, to są jednak miejsca, gdzie przerwa w dostawie prądu może wywołać poważne szkody. Dotyczy to np. szpitali, placówek naukowych, budynków przestrzeni publicznej czy prac na placach budowy.
Aby uniknąć niechcianych przerw w dostawie prądu, które mogłyby wydłużyć czas pracy lub narazić na kosztowne straty, warto wcześniej wyposażyć się w produkty, które będą zasilać niezbędne elementy infrastruktury w energię. Do takich urządzeń, jak sama nazwa wskazuje, należą profesjonalne agregaty prądotwórcze.
To, jaki agregat prądotwórczy wybrać, zależy od wielu czynników. Z tego powodu generatory prądu powinny być rozpatrywane pod względem nie tylko parametrów technicznych, ale także np. zastosowaniem, częstotliwością zastosowania czy rozmiarem.
Z pewnością warto zerknąć na poniższe wskazówki, które pomogą podjąć decyzję co do zakupu urządzenia, jakim jest agregat prądotwórczy:
maksymalna moc,
rodzaj paliwa stosowanego w agregacie - np. benzyna bezołowiowa w agregacie marki Smart lub olej napędowy,
pojemność zbiornika,
ciężar urządzenia,
zużycie paliwa,
moc silnika,
typ silnika,
wymiary,
rodzaje gniazd do podłączania urządzeń,
klasa jakości i wydajności - istotne wskaźniki, które pozwalają oszacować uniwersalną wartość agregatu prądotwórczego na rynku,
moc akustyczna,
wydajny system wentylacji i chłodzenia zapobiegający przegrzaniu urządzenia i wydłużający jego bezawaryjne działanie,
wmontowany rozrusznik elektryczny, który ułatwia uruchomienie agregatu, znajdziemy go np. w agregacie prądotwórczym marki Scheppach,
dodatkowa obudowa chroniąca przed nadmierną eksploatacją.
Wszystkie produkty udostępnione w naszej ofercie posiadają szczegółowe opisy specyfikacji technicznych. Dzięki temu klienci mogą wybrać sprzęt zasilany na benzynę lub inne dowolne paliwa, wpływające na moc pracy. Jesteśmy otwarci na zadawane pytania, dlatego chętnie wyjaśnimy, dlaczego warto wybrać dany model.
W naszej ofercie znajdziesz szereg różnorodnych urządzeń zapewniających energię elektryczną. Każdy agregat wyróżnia się konkretnymi parametrami, które lepiej sprawdzą się przy określonych warunkach.
Agregat prądotwórczy, który będzie w stanie wydajnie pracować w dowolnych warunkach i pozwoli na zasilanie energetyczne budynków lub urządzeń, to z pewnością ten pochodzący od twórców marki Yato. W naszej ofercie model YT-85460 dodatkowo posiada wydajną konstrukcję, a przy tym ma zapewnioną stabilizację napięcia AVR, która gwarantuje wysoką bezawaryjność produktu.
Inną propozycją jest agregat prądotwórczy do prostego zastosowania przy okazji wyjazdów, np. do zasilenia w domkach letniskowych czy łodzi. W tej roli sprawdzi się agregat marki Smart, który posiada zbiornik o objętości 25 litrów, wystarczającej na długą pracę urządzenia.
W naszej ofercie spotkasz wiele propozycji, wśród których znajduje się agregat prądotwórczy trójfazowy, agregaty prądotwórcze różniące się wydajnością, profesjonalne generatory prądu do instalacji alarmowych, a także lekkie urządzenia, które sprawdzą się w ogrodach, sklepach lub innych przestrzeniach.
Agregaty prądotwórcze są znacznie bardziej uniwersalne, niż standardowe narzędzia codziennego użytku, np. na budowie. Urządzenie, jakim jest agregat prądotwórczy, to element przekładający się na możliwość skorzystania z innych narzędzi. Możemy się z nim zatem spotkać:
na placach budowy,
w serwerowniach obsługujących urządzenia, które muszą stale pracować,
w szpitalach, gdzie przerwa w dostawie prądu zagrażałaby zdrowiu i życiu osób,
w ośrodkach letniskowych,
na kempingach, koncertach i wydarzeniach w plenerze,
u prywatnych użytkowników, którym zależy na niezależności energetycznej,
w bankach i wielu istotnych miejscach, z których codziennie korzystamy.
Jak widać, zastosowanie agregatów prądotwórczych sięga wszędzie tam, gdzie pojawia się zapotrzebowanie na energię.
Agregaty prądotwórcze to przede wszystkim źródło tymczasowej niezależności energetycznej. W najzwyklejszych i codziennych sytuacjach agregat prądotwórczy może być potrzebny jako zastąpienie stałego źródła prądu, gdy pojawi się zewnętrzna awaria w dostawie prądu. Świetnie sprawdzi się także jako mobilne wyposażenie w trakcie wakacji na działkach w domkach letniskowych, gdzie sprzęty elektryczne nie są na co dzień stosowane.
Agregaty prądotwórcze to także niezbędne wyposażenie imprez plenerowych, gdzie potrzebne są do zasilania komputerów i całego osprzętu związanego z wydarzeniem.
Jak widać, zastosowania agregatów prądotwórczych są zależne od indywidualnych potrzeb, dlatego warto przewidzieć niektóre wydarzenia z perspektywy czasu i zainwestować w sprzęt o odpowiedniej mocy, który dostarczy prądu w każdej sytuacji.
Wszystkich klientów zainteresowanych dodatkową wiedzą, dotyczącą agregatów prądotwórczych zachęcamy do zapoznania się informacjami na stronie naszego sklepu. Zapraszamy także do odwiedzenia innych kategorii produktów.
Czasami borykamy się z problemem braku energii elektrycznej. W takich sytuacjach możemy posłużyć się agregatami prądotwórczymi, zwanymi także generatorami prądotwórczymi. Agregaty prądotwórcze to urządzenia elektroenergetyczne, które stanowią samodzielne źródło prądu. Urządzenia te zasadniczo zbudowane są z prądnicy synchronicznej o stałym napięciu, która jest napędzana przez silniki benzynowe lub silniki diesla (spotyka się również generatory na gaz LPG). Można je wykorzystywać do zaopatrywania w energię kempingów, domków letniskowych, ogrodów, łodzi, różnego rodzaju budów, mogą stanowić autonomiczne źródło prądu w przypadku awarii elektryczności lub przerwach w dostawach prądu. Poszczególne generatory prądotwórcze różnią się nie tylko rodzajem silnika, ale także pojemnością, wydajnością, mocą, zużyciem paliwa itd.
Agregaty prądotwórcze uratują nas w sytuacji nagłej awarii zasilania w domu, ale spełniają również poważniejszą rolę – np. w szpitalach, gdy w danym momencie prądu nie ma, a chorzy nie mogą przecież zostać bez pomocy urządzeń dzięki niemu działających. Wybierając agregat prądotwórczy, zwróćmy uwagę przede wszystkim na informację o jego mocy, umieszczoną na sprzęcie. Warto pamiętać, że musimy do tego parametru dodać jeszcze 30 procent – bowiem silnik, by ruszyć, potrzebuje większej mocy niż by prędkość utrzymać. Nie bez znaczenia jest również poziom hałasu, generowany przez dany agregat prądotwórczy. Ilość decybeli, jaką urządzenie produkuje, wyczytamy na nim. Nie zapominajmy, że o każde 10 jednostek głośność wzrasta dziesięciokrotnie, czyli np. maszyna wytwarzająca 70 dB wytwarza hałas dziesięciokrotnie większy niż ta z oznaczeniem 60 dB. Nie należy dotykać agregatu prądotwórczego, przy zdjętej osłonie, podczas jego obsługi wskazana jest duża ostrożność.
W naszej ofercie znajdą Państwo agregaty prądotwórcze firm Dedra, Einhell, Perles i wielu innych.