5ofert od731.49PLN do6581.48PLN
731,49
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
6 581,48
dostawa
wysyłka
8-11 dni
5 252,99
dostawa
wysyłka
8-11 dni
5 133,99
dostawa
wysyłka
8-11 dni
3 196
dostawa
wysyłka
>12 dni
  • 1
Strona 1 z 1

Listwy wibracyjne

Listwy wibracyjne to nowoczesne i funkcjonalne urządzenia, które zwiększają efektywność wykonywanych prac. Umożliwiają uzyskanie optymalnego zagęszczenia i wygładzenia betonowych powierzchni. Dostępne w sklepie narzedzia.pl listwy wibracyjne wyróżnia szereg przydatnych rozwiązań. Ich zastosowanie nie wymaga użycia form niwelacyjnych, są przeznaczone do działania z każdym rodzajem betonu, a wytrzymała konstrukcja zabezpieczona jest przed zalaniem wodą i betonem.

Urządzenia posiadają wygodną rękojeść do ustawienia nachylenia w stosunku do listwy i łatwego utrzymania narzędzia. Profil listew aluminiowych wykonano ze stopu aluminiowego, charakteryzującego się odpornością na zniszczenia. Każdy, kto zaopatrzy się w taki sprzęt, będzie mógł regulować nie tylko prędkość silnika, ale zyska także opcję bezpośredniej transmisji siły odśrodkowej na listwę wibracyjną.

Listwy wibracyjne - do czego służą?

Listwa wibracyjna to urządzenie, które zostało zaprojektowane do dokładnego poziomowania powierzchni betonowych przez zagęszczanie wibracyjne bez użycia form niwelacyjnych. Osiągają one znakomite parametry wygładzenia betonu i pozwalają na dużą oszczędność czasu, dlatego wykorzystywanie tych urządzeń jest coraz popularniejsze.

Listwy wibracyjne napędzane są zintegrowanym lub zewnętrznym napędem, który przenosi wibracje na cieńsze warstwy betonu, takie jak wylewki czy stropy. Mogą one zagęszczać powierzchnie betonowe do głębokości 20 cm. Stosuje się je do powierzchniowego zagęszczania posadzek betonowych. Natomiast do zagęszczania ścian i słupów używane są buławy wibracyjne.

Listwy wibracyjne - na co warto zwrócić uwagę?

Listwy wibracyjne mogą być napędzane silnikiem elektrycznym lub spalinowym. Dostępne modele różnią się nie tylko rodzajem silnika, ale również liczbą obrotów na minutę, szerokością roboczą czy materiałami konstrukcyjnymi. Producenci coraz częściej wyposażają swoje urządzenia w zabezpieczenia chroniące przed zalaniem wodą lub betonem.

W tym dziale znajdziesz modele o różnych długościach. Najczęściej wykorzystywane są listwy wibracyjne o długości 2m, 2.5m, 3m i 6m. Część modeli może być obsługiwana przez jedną osobę. Właściwe wypoziomowanie betonu dzięki wibracjom ma duże znaczenie dla odpowiedniego wiązania betonu i jego wytrzymałości.

Listwy wibracyjne - rodzaje

Wybór odpowiedniej listwy wibracyjnej zależy od głębokości betonu, który należy wyrównać, jego gęstości oraz efektu, który chcesz uzyskać. Dostępne są listwy wibracyjne:

  • z profilem w kształcie litery “L” - o rozpiętości od 2 do 5 metrów; podczas jej wykorzystania operator posuwa się do tyłu, prowadząc przy tym urządzenie za sobą i wygładzając powierzchnię;
  • o profilach zamkniętych (oscylacyjne) - można je prowadzić zarówno przed, jak i za sobą; pracują częściowo zanurzone w betonie;
  • podwójne - umożliwiają znacznie głębsze zagęszczenie, a także pracę z bardziej zwartymi masami betonowymi; wymagają użycia prowadnic.