30 dni na zwrot
Wróć do Szlifierki
Darmowa dostawa od 250 zł
Dostawa w 24h
Dotacje
Odroczone płatności
4,9/5 na Opineo
Wróć do Szlifierki
Wysyłka w 1 dzień
Ten produkt wyślemy w 1 dzień roboczy.30 dni na zwrot
OKAZJA
Wysyłka w 1 dzień
Ten produkt wyślemy w 1 dzień roboczy.Wysyłka w 1 dzień
Ten produkt wyślemy w 1 dzień roboczy.Wysyłka w 1 dzień
Ten produkt wyślemy w 1 dzień roboczy.Bezpieczne płatności online
Wysyłka w 1 dzień
Ten produkt wyślemy w 1 dzień roboczy.Wysyłka w 1 dzień
Ten produkt wyślemy w 1 dzień roboczy.Wysyłka w 1 dzień
Ten produkt wyślemy w 1 dzień roboczy.Wysyłka w 1 dzień
Ten produkt wyślemy w 1 dzień roboczy.Wysyłka w 1 dzień
Ten produkt wyślemy w 1 dzień roboczy.Wysyłka w 1 dzień
Ten produkt wyślemy w 1 dzień roboczy.Wysyłka w 1 dzień
Ten produkt wyślemy w 1 dzień roboczy.Wysyłka w 1 dzień
Ten produkt wyślemy w 1 dzień roboczy.Wysyłka w 1 dzień
Ten produkt wyślemy w 1 dzień roboczy.Wysyłka w 1 dzień
Ten produkt wyślemy w 1 dzień roboczy.Wysyłka w 1 dzień
Ten produkt wyślemy w 1 dzień roboczy.Wysyłka w 1 dzień
Ten produkt wyślemy w 1 dzień roboczy.Wysyłka w 1 dzień
Ten produkt wyślemy w 1 dzień roboczy.Wysyłka w 1 dzień
Ten produkt wyślemy w 1 dzień roboczy.POLECAMY
U Ciebie za 2-3 dni
OKAZJA
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
Darmowa dostawa
Dostawa kurierem
Szlifierki do gipsu
Szlifierek do gipsu używa się do szlifowania ścian i sufitów. Przydatne są przy obróbce gipsu, gładzi gipsowych, gipsotynku i podobnych materiałów wykończeniowych. Świetnie sprawdzają się przy wykończeniach malarskich i dekoracyjnych.
Przy zakupie szlifierki do gładzi powinniśmy sprawdzić wielkość tarczy ściernej, ponieważ to od niej zależy czas w jakim poradzimy sobie z danym obszarem roboczym. Czas szlifowania powierzchni gipsowych zależy również od liczby obrotów na minutę. Należy także zwrócić uwagę na to czy szlifierka ma system odsysający lub możliwość jego podłączenia – praca będzie wtedy o wiele wygodniejsza i czystsza.
Do pracy w trudno dostępnych miejscach, które pozostają poza zasięgiem naszych rąk poleca się szlifierki typu żyrafa. Zwracajmy także uwagę na wagę sprzętu, która odpowiada za łatwość manewrowania. Wśród polecanych firm produkujących szlifierki do gładzi możemy wymienić marki Bosch, Virutex, Dedra, Flex, Festool, Metabo i Pansam.
Szlifierka do gipsu to elektronarzędzie zasilane sieciowo lub akumulatorowo, za pomocą którego można wyrównać powierzchnie pokryte gipsem, gładzią gipsową lub innymi tego rodzaju masami. Ze względu na posiadany wysięgnik szczególnie ułatwia obróbkę wysokich ścian oraz sufitów, gdyż operator jest w stanie wykonać zadanie bez potrzeby wchodzenia na drabinę lub inny podest. Zamontowanie urządzenia na wysięgniku pozwala na komfortowe operowanie narzędziem w zakresie około 3 metrów. Zaletą szlifierki do gipsu jest ruchoma głowica z tarczą szlifującą, która pozwala na szlifowanie podłoża pod dowolnym kątem. Najczęściej materiał ścierny jest mocowany na rzep, co przyspiesza wymianę zużytego papieru ściernego. Przydaje się również podczas obróbki spoin występujących pomiędzy płytami karton-gips oraz zaszpachlowanych ubytków w tynku i bruzd instalacyjnych. Niektóre modele umożliwiają również obróbkę powierzchni z drewna oraz pokrytych farbą olejną lub tapetą. Opisywane urządzenie to podstawa wyposażenia każdego budowlańca zajmującego się wykończeniem wnętrz. Elektronarzędzie podczas pracy wykonuje ruch mimośrodowy (obrotowy), dzięki czemu umożliwia skuteczne i wydajne szlifowanie powierzchni, bez ryzyka spowodowania trudnych do naprawy ubytków tj. wyżłobienia.
Najważniejszymi elementami konstrukcyjnymi szlifierki do gipsu jest silnik odpowiadający za moc urządzenia, obrotowa tarcza szlifierska odpowiadająca za obszar roboczy, teleskopowy wysięgnik oraz przyłącze do odkurzacza. Dzięki temu, że talerz szlifierski jest połączony z głowicą za pomocą przegubu, szlifierka może odchylać się pod kątem od 0o do 180o. Niezbędny podczas szlifowania papier ścierny jest mocowany do talerza za pomocą rzepów. Arkusze papieru ściernego mają postać krążków. Zazwyczaj w komplecie z urządzeniem Klient otrzymuje kilka sztuk materiału ściernego. W zależności od wybranego modelu istnieje możliwość wymiany standardowej okrągłej tarczy szlifierskiej na stopę typu delta, która ze względu na swój kształt pozwala na precyzyjne wykończenie narożników.
Silnik w żyrafie do gipsu może się znajdować blisko talerza szlifierskiego i wtedy napęd przekazywany jest bezpośrednio. W urządzeniach, w których zespół napędowy znajduje się na dole, napęd jest przekazywany za pośrednictwem linki umieszczonej wewnątrz uchwytu. Minusem linek jest możliwość zerwania podczas pracy oraz to, że pochłania część energii, przez co zmniejsza się wydajność urządzenia.
Najczęściej w rękojeści znajduje się włącznik/wyłącznik oraz pokrętło regulujące prędkość.
Oferta naszego sklepu znajdziesz modele żyraf do gipsu o średnicy talerza od 180mm do 225mm. Większe rozmiary tarczy szlifierskiej przydają profesjonalistom, którzy szlifują duże obszary powierzchni gipsowych.
Żyrafa do gipsu to potoczna nazwa szlifierki do gipsu. Charakterystyczne określenie zawdzięcza temu, że talerz szlifierski umieszczony jest na długim wysięgniku teleskopowym. Dzięki temu operator bez problemu sięgnie aż do sufitu bez potrzeby korzystania z drabiny oraz podestu. Takie rozwiązanie jest bezpieczniejsze dla użytkownika oraz skraca pracę, gdyż nie występuje problem częstego przestawiania ustawienia drabiny.
Szlifierka do gipsu to narzędzie, które pozwala na szybkie i dokładne wygładzanie powierzchni pokrytych tynkiem gipsowym. Wybierając szlifierkę do gipsu, należy zwrócić uwagę na kilka parametrów, które wpływają na jakość i komfort pracy. Oto najważniejsze z nich:
Moc silnika - wpływa na efektywność pracy. Urządzenie o większej mocy bez problemu poradzi sobie nawet z bardzo nierówną powierzchnią roboczą. Im większa moc szlifierki, tym szybciej i łatwiej można nią usuwać nierówności z gipsu. Wybierając moc, należy jednak uwzględnić również wagę i rozmiar szlifierki, ponieważ zbyt ciężkie i duże narzędzie może być niewygodne w obsłudze i powodować zmęczenie operatora.
Średnica tarczy - tarcza to element szlifierki, który bezpośrednio styka się z gipsem i usuwa jego warstwę. Średnica tarczy wpływa na szerokość śladu szlifowania i szybkość pracy. Zazwyczaj średnica tarczy wynosi od 180 do 225 mm. Im większa średnica, tym większą powierzchnię można szlifować jednym ruchem, ale też większe jest ryzyko uszkodzenia krawędzi lub narożników ściany.
Prędkość obrotowa – jest ściśle powiązana z mocą urządzenia. Im mocniejszy silnik tym wyższa prędkość obrotowa (RPM). Należy zaznaczyć, że opisywany parametr ma bezpośredni wpływ na tempo i wydajność, z jaką przebiegać będzie szlifowanie powierzchni oraz na jego skuteczność. Im wyższa prędkość obrotowa tym nierówności są szybciej wygładzane, co pozwala na wcześniejsze skończenie pracy.
Regulacja obrotów - obroty to prędkość obrotowa tarczy wyrażona w obrotach na minutę (RPM). Regulacja obrotów pozwala na dostosowanie prędkości szlifowania do rodzaju i grubości gipsu oraz stopnia wygładzenia, jaki chcemy uzyskać. Im wyższe obroty, tym szybsze i głębsze szlifowanie, ale też większe zużycie tarczy i większe ryzyko przegrzania silnika.
Rodzaj silnika - na wytrzymałość żyraf do gipsu wpływa również rodzaj zamontowanego silnika. Profesjonalne szlifierki najczęściej są wyposażone w wysokowydajne silniki bezszczotkowe, które odznaczają się podwyższoną odpornością na pył i wilgoć. Na czym polega ich działanie? W tradycyjnych silnikach szczotkowych, aby dostarczona do motoru energia elektryczna została przekształcona w ruch, potrzebne były grafitowe szczotki węglowe, które przewodzą prąd elektryczny pomiędzy ruchomymi częściami silnika. Natomiast w silniku bezszczotkowym zamocowane są statyczne cewki, które po przepuszczeniu przez nie energii elektrycznej wytwarzają pole magnetyczne generujące rotacje wirnika z magnesami. Zrezygnowanie ze szczotek polepszyło sprawność silnika z 70% do 90% i wyeliminowało problem zużywających się szczotek, które mogłyby powodować niebezpieczne iskrzenie. Dodatkowo silniki bezszczotkowe charakteryzują się znacznie wyższym momentem obrotowym i mogą pracować na nim stale.
Zasilanie - nie bez znaczenia na komfort pracy ma zasilanie. Szlifierka do gładzi może być zasilana sieciowo lub akumulatorowo. Elektryczna szlifierka do gipsu to chyba najpopularniejsze rozwiązanie na rynku. Zaletą urządzeń sieciowych jest możliwość długotrwałej pracy ciągłej bez wahań mocy. Natomiast sprzętem tym, nieco trudno pracuje się na drabinie albo rusztowaniu, ponieważ przewód może ograniczać ruchy operatora. W związku z tym warto rozważyć zakup elektronarzędzia wyposażonego w długi przewód zasilający. Akumulatorowe szlifierki do gładzi są pod tym względem o wiele bardziej komfortowe. Wysoka moc urządzenia i szeroki talerz szlifierski sprawiają jednak, że słabsza bateria szybko będzie wydrenowana. Jednakże producenci wychodząc naprzeciw potrzebom swoich użytkowników montują w szlifierkach do gładzi wysokowydajne akumulatory litowo-jonowe o napięciu 18V, które sprawdzają się w elektronarzędziach dla profesjonalistów.
System odsysania pyłu - pył gipsowy jest nie tylko nieestetyczny, ale też szkodliwy dla zdrowia i sprzętu. Dlatego ważne jest, aby szlifierka do gipsu była wyposażona w system odsysania pyłu, który składa się z otworów w tarczy, rury odsysającej i worka lub pojemnika zbierającego pył. System odsysania pyłu zapewnia czystość miejsca pracy i chroni silnik przed zanieczyszczeniem.
Ergonomia urządzenia - dosyć istotna dla komfortu i wydajności pracy jest waga urządzenia, gdyż zbyt wysoka waga może utrudniać sprawne manewrowanie i może znacząco obciążać ręce w trakcie szlifowania. Na wagę całkowitą urządzenia wpływają elementy konstrukcyjne urządzenia tj.: silnik, wielkość tarczy obrotowej, akumulator, czy materiał, z którego została wykonana teleskopowa rączka. Nawet, gdy waga urządzenia wydaje się zbyt wysoka, to warto zapoznać się ze specyfikacją techniczną urządzenia, ponieważ niektóre, z modeli szlifierek do gipsu są wyposażone w funkcję podciśnienia, która odciąża ręce operatora i sprawia wrażenie, że narzędzie jest lżejsze niż jest naprawdę. Funkcja podciśnienia jest dostępna m.in. w produktach Bosch, dzięki temu narzędzie ułatwia szlifowanie sufitów i wysokich ścian.
Wysięgnik - Zakup konkretnego modelu żyrafy do gipsu powinien również być poprzedzony sprawdzeniem parametrów teleskopowego wysięgnika. Należy sprawdzić długość wysięgnika, aby możliwe było sprawne szlifowanie bez konieczności wchodzenia na drabinę lub inny podest. Warto też sprawdzić rodzaj blokady, aby było możliwe dobranie odpowiedniej długości do wykonywanego zadania.
Podsumowując, wybierając szlifierkę do gipsu, należy zwrócić uwagę na jej moc, średnicę tarczy, regulację obrotów, system odsysania pyłu i ergonomię. Te parametry wpływają na jakość i komfort pracy oraz żywotność narzędzia
Za szlifierkami do gładzi zdecydowanie częściej rozglądają się profesjonaliści, pracujący przy wykończeniówce. Dla nich istotne będą parametry, jakie dana szlifierka do gipsu może zaoferować. Szlifowanie gipsu i gładzi jest dość wymagającym zajęciem, gdyż wpływa na efekt końcowy prowadzonych prac. Pozostawione nierówności mogłyby być widoczne po nałożeniu farby lub tapety. Sam materiał bardzo łatwo poddaje się obróbce, ale przy pracy powstaje bardzo dużo pyłu, z którym sprzęt musi sobie poradzić. Gips jest materiałem niezwykle plastycznym, dlatego nie jest trudno go nakładać na powierzchnię. Niestety nawet najbardziej precyzyjne aplikowanie gładzi gipsowej wiąże się z koniecznością późniejszego wyrównania żyrafy do gipsu. Z powodu ciągłego narażenia na uciążliwy pył konstrukcja szlifierki powinna być odporna na przedostawanie się do silnika zabrudzeń.
Sprzęt musi radzić sobie także z wielogodzinną pracą. O jej przyspieszeniu będzie decydować rozmiar stopy. Im większa jest średnica tarczy, tym szybciej uporamy się z daną ścianą. Z drugiej strony zbyt duża stopa może utrudniać właściwą obróbkę narożników. Ponieważ szlifierka do gipsu wykorzystywana jest głównie przez profesjonalistów do obróbki dużych powierzchni roboczych, to można przyjąć, że im większa średnica tarczy, tym lepiej. Miejsca problematyczne mogą być wykańczane osobnym urządzeniem.
Szlifierka do gipsu powinna posiadać też odpowiedni wysięgnik, pozwalający na pracę bez drabiny. Szlifierka żyrafa jest obecnie jednym najpopularniejszych rozwiązań do gładzi gipsowych. Wiele z nich ma też możliwość przypięcia odkurzacza lub zintegrowany system odsysania pyłu.
Komfortową pracę za pomocą szlifierki ułatwia szereg akcesoriów i technologii. Jednym z częściej spotykanych jest oświetlenie LED. Dzięki niemu obszar roboczy jest dobrze widoczny, nawet jeśli pomieszczenie jest dość ciemne. Operator lepiej wtedy widzi, czy gładź gipsowa jest już odpowiednio opracowana.
Szlifierka dostarczana może być też z zestawami talerzy szlifierskich.
Niektóre elektronarzędzia dostarczane są w torbach lub walizkach transportowych. Ułatwia to zarówno przenoszenia, jak i przechowywanie szlifierki do gipsu.
Systemem, który niewątpliwie ułatwia pracę żyrafą do gipsu jest funkcja łagodnego rozruchu, która redukuje drgania występujące przy uruchomieniu narzędzia. Redukcja charakterystycznego szarpnięcia zwiększa komfort pracy oraz stanowi ochronę dla nadgarstków użytkownika. Dodatkowo łagodny start oszczędza części mechaniczne tj. przekładnia i inne elementy urządzenia.
Kolejnym przydatnym i ułatwiającym pracę systemem jest możliwość połączenia elektronarzędzia za pomocą technologii Bluetooth lub aplikacji z kompatybilnym odkurzaczem. Wtedy sparowany odkurzacz uruchamia się automatycznie wraz ze szlifierką.
Idealna szlifierka do gipsu powinna być zaopatrzona w pojemnik na pył i system odsysania zabrudzeń. Szlifierka do ścian i sufitów wyposażona może być we wbudowany odkurzacz lub model może mieć przyłącze do urządzenia zewnętrznego. Pojemnik powinien być odpowiednio duży, by nie trzeba było co chwilę przerywać pracy na jego opróżnianie, ale nie może też znacząco zwiększać wagi narzędzia.
System odprowadzania pyłu bardzo przydaje się przy szlifowaniu, ponieważ ogranicza ilość pyłu w powietrzu. Ułatwia to oddychanie, a także poprawia widoczność. System odsysania pyłu jest zaprojektowany w taki sposób, że pochłania powstały pył poprzez otwory w tarczy i papierze ściernym. Pył kierowany jest do odkurzacza albo specjalnego pojemnika / worka poprzez wąż znajdujący się na zewnątrz szlifierki (elastyczny wężyk biegnący wzdłuż teleskopowego wysięgnika) lub odprowadzenie znajdujące się wewnątrz uchwytu. Wewnętrzny system odprowadzenia zanieczyszczeń jest wygodniejszy, gdyż nie występują problemy tj. załamania lub skręcanie wężyka.
Dobór odpowiedniego papieru ściernego powinien zależeć od oczekiwanego efektu oraz podłoża przeznaczonego do obróbki. Podstawowym parametrem materiałów ściernych jest gradacja. Co to jest? Gradacja (inaczej granulacja) to norma określająca na podstawie wielkości ziarna do jakiego rodzaju szlifowania nadaje się dany materiał ścierny (szlifowanie zgrubne i wykończeniowe). Granulację określa się symbolem „P”. Zasada wybierania papieru ściernego mówi, że im większa liczba tym ziarno na papierze jest drobniejsze. Do usuwania nierówności i zabrudzeń sprawdzi się papier ścierny z przedziału od P10 do P500, natomiast szlifowanie wykończeniowe najlepiej wykonać za pomocą papieru ściernego P100 do P2000.
Obsługa żyrafy do gipsu nie jest skomplikowana, jednakże warto przygotować się do zaplanowanych działań. Każde elektronarzędzie należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta. Ze względu na uporczywy i trudny do usunięcia pył, przed rozpoczęciem szlifowania zaleca się odpowiednie zabezpieczenie zarówno remontowanych jak i pozostałych pomieszczeń. Warto schować wartościowe przedmioty i urządzenia elektroniczne oraz szczelnie okryć meble folią. Operator powinien zaopatrzyć się w okulary ochronne oraz maseczkę chroniącą drogi oddechowe.
Do szlifowania ścian i sufitów niezbędna jest szlifierka do gipsu wraz z odpowiednio dobranym krążkiem ściernym oraz odkurzacz przemysłowy o odpowiedniej klasie odpylania. Użycie odkurzacza domowego grozi zatarciem silnika. Odkurzacz przemysłowy należy podłączyć do wylotu układu odciągu pyłu w szlifierce. Następnie pomimo tego, że niemal każdy model żyrafy do gładzi posiada oświetlenie LED, zaleca się zadbać o odpowiednie oświetlenie pomieszczenia, ponieważ pozytywnie wpływa na precyzję wykonywanej pracy. W sklepie Narzedzia.pl znajdziesz rozbudowaną kategorię Oświetlenie miejsca pracy, w której znajdują się różnego rodzaju halogeny, lampy malarskie, lampy LED i inne źródła światła.
Uruchamiana szlifierka do gładzi powinna się znajdować w pozycji poziomej, bez styku z obrabianym podłożem. Producenci urządzeń zalecają uruchamiać sprzęt na najniższych możliwych obrotach, a dopiero po włączeniu należy zwiększyć obroty do pożądanej wartości. Przestrzeganie zapisów instrukcji obsługi znacząco wydłużają żywotność narzędzia.
Gdy szlifierka osiągnie w pełni zadane obroty należy lekko docisnąć głowicę do obrabianego podłoża. Odpowiedni nacisk urządzenia na podłoże gwarantuje prawidłowe odprowadzenie powstałego urobku do odkurzacza lub worka. Nieodpowiednie ustawienie talerza szlifującego natychmiastowo powoduje wydostawanie się pyłu gipsowego. Szlifowanie należy przeprowadzać płynnymi ruchami, parokrotnie wracając do tego samego punktu. Użytkownik podczas pracy powinien sprawdzać stan zużycia krążków ściernych, a gdy są zużyte – wymienić je. Zgodnie ze sztuką, szlifowanie powierzchni należy zaczynać materiałem ściernym o większej ziarnistości, by stopniowo zmniejszać gradację nasypu papieru ściernego.
Profesjonalna szlifierka do gipsu powinna przede wszystkim spełniać wymagania fachowców tj. wielogodzinna i wydajna praca w trudnych warunkach. W takich warunkach poradzą sobie urządzenia o wyższej mocy i prędkości obrotowej oraz większym rozmiarze stopy szlifującej. Dokonując wyboru warto zwrócić uwagę na wagę danego modelu, gdyż narzędzie nie powinno być zbyt ciężkie. Zbyt wysoka waga może skutkować nadmiernym obciążeniem mięśni rąk i pleców i problemami z manewrowaniem urządzeniem, co w dłuższej perspektywie może się negatywnie odbić na precyzji i komforcie pracy.
Profesjonaliści powinni zastanowić się nad wyborem szlifierki do gładzi z wymiennymi głowicami, gdyż pozwoli to na sprawną obróbkę różnorodnych podłoży.
Szlifierka do gipsu Bosch to znane i lubiane elektronarzędzie przez profesjonalistów. Narzędzie Bosch jest zasilane sieciowo, a do pracy wymaga napięcia 230V. Wyposażona jest w stopę szlifierską o średnicy 215mm, a dzięki bardzo elastycznej głowicy UltraFlexible Head użytkownik wygodnie szlifuje różne podłoża, bez ryzyka ich uszkodzenia. Bardzo przydatna funkcja podciśnienia odciąża operatora, w szczególności podczas szlifowania sufitów i wysokich ścian. Dzięki temu systemowi urządzenie sprawia wrażenie lżejszego niż jest w rzeczywistości. Żyrafa do gipsu marki Bosch wyposażona jest w wydajny silnik, który pozwala na długotrwałą pracę ze stałą prędkością, która została dobrana do specyfiki prowadzonych działań. Natomiast regulacja prędkości obrotowej pozwala w prosty sposób dostosować pracę narzędzia do specyfiki obrabianej powierzchni. Standardowo w urządzeniu zamontowane jest przyłącze do odsysania pyłu, które w sprawny sposób umożliwia pozbycie się powstałego urobku. Teleskopowy drążek z blokadą pozwala dostosować jego długość do wysokości sufitu i ścian, zapewniając wygodę podczas prowadzenia działań. Ergonomiczna rękojeść w kształcie litery L zapewnia wygodę manewrowania urządzeniem oraz zapewnia wygodne ułożenie dłoni. Szlifierka do gipsu Bosch waży ponad 4 kg, ale przemyślane rozmieszczenie ciężaru, poręczna rękojeść oraz funkcja podciśnienia sprawiają, że operator jest w stanie wprowadzić długotrwałe działania.
Szlifierka do gipsu Festool Planex to jedna z propozycji bogatego portfolio produktowego tego niemieckiego producenta. Ze względu na wysoką jakość wykonania i parametry techniczne elektronarzędzia Festool są bardzo dobrze znane i cenione wśród specjalistów z branży budowlanej, produkcyjnej i usługowej na całym świecie. Dodatkowo po dokonaniu rejestracji na stronie producenta w ciągu 30 dni od daty zakupu, zakupione produkty są objęte 3-letnim okresem gwarancyjnym.
Szlifierkę do gipsu można zakupić jako samodzielne urządzenie lub w zestawie z kompatybilnym i wysokowydajnym odkurzaczem przemysłowym, spełniającym wymogi dla pochłaniania pyłu gipsowego.
Szlifierki Planex są dostępne w wersji elektrycznej i wymagają podłączenia do sieci o napięciu 230V. Szlifierki Festool zostały wyposażone w żywotny i bezawaryjny silnik bezszczotkowy, który zwiększa możliwości eksploatacyjne urządzenia. Szlifierki do gipsu Festool posiadają talerze szlifierskie o średnicy 215mm lub 225mm oraz przyłącze do odsysania pyłu.
Przemyślana konstrukcja zapewniła ergonomiczne rozłożenie ciężaru, dzięki czemu użytkownik jest w stanie pracować długi czas bez nadmiernego zmęczenia narzędziem, które waży ok. 4kg. Na komfort pracy wpływa również możliwość regulowania siły zasysania na obrabianej powierzchni, gdyż to również odciąża mięśnie ramion i pleców operatora. Uchwyt szlifierek do gipsu Festool ma kształt litery T i sprawia, że dłoń operatora się nie męczy podczas pracy. Teleskopowe tyczki mają długość sięgającą 1,6 m, jednakże, użytkownik ma możliwość podłączenia dodatkowego przedłużenia, gdy zajdzie taka potrzeba.
Wysokiej jakości oświetlenie LED umożliwia pracę w nieodpowiednio oświetlonym miejscu pracy oraz poprawia precyzję szlifowania, gdyż uwidacznia wszelkie mankamenty i nierówności. Natężenie światła można również personalizować poprzez specjalną aplikację stworzoną przez Festool.
Sprzęt można w wygodny sposób przechowywać w specjalnej torbie dołączonej do zestawu podstawowego przez producenta.
Szlifierka do gipsu Makita należy do czołówki wybieranych elektronarzędzi przeznaczonych do szlifowania gładzi gipsowych na ścianach i sufitach. Makita to japoński producent, który należy światowej czołówki producentów elektronarzędzi. Produkty marki są wybierane zarówno przez specjalistów jak wielbicieli majsterkowania, ponieważ są synonimem trwałych, praktycznych i nowoczesnych rozwiązań. Wysoka jakość komponentów, dbałość o szczegóły i doskonałe parametry techniczne sprawiają, że urządzenia są bezawaryjne i komfortowe w użytku.
Żyrafy do gipsu Makita są urządzeniami bezprzewodowymi, zasilanymi akumulatorami litowo-jonowymi (Li-Ion) z serii LXT 18V. Opisywane narzędzia są wyposażone w bezawaryjne silniki bezszczotkowe, które dzięki technologii XPT chronione są przed szkodliwym działaniem pyłów i wilgoci. Wydajny akumulator oraz silnik bezszczotkowy są w stanie wygenerować wysoką prędkość obrotową, a specjalne pokrętło wprowadza możliwość regulacji prędkości. W portfolio produktowym producenta znajdują się szlifierki o stopie 210 mm lub 225 mm.
Dodatkowo każde urządzenie obsługuje system AWS (Auto-Start Wireless System), który polega na bezprzewodowym i automatycznym uruchamianiu/wyłączaniu odkurzacza przemysłowego po włączeniu/wyłączeniu szlifierki. To bardzo praktyczna funkcja, która zwiększa komfort pracy poprzez redukowanie zapylenia. Sparowanie urządzeń odbywa się za pośrednictwem Bluetooth. Stopa szlifierska została zaprojektowana w taki sposób, aby była jak najbardziej efektywna podczas odsysania pyłu.
Funkcja łagodnego rozruchu redukuje szarpnięcie podczas rozpoczynania pracy. Natomiast teleskopowa rura sprawia, że operator może dosięgać do miejsc trudno dostępnych. Wbudowana dioda LED informuje o przeciążeniu i przegrzaniu, co znacząco zapobiega awariom.
Marka Dedra również w swym portfolio produktowym posiada wysokiej jakości szlifierki do gipsu o różnych parametrach technicznych. Oferta tego rodzaju szlifierek kierowana jest przede wszystkim do profesjonalistów z branży remontowo-budowlanej.
Szlifierki do gładzi Dedra standardowo są zasilane sieciowo, prądem o napięciu 230V oraz są wyposażone w wytrzymałe silniki o mocy od 500 do 1010W. W każdym z modeli jednostka napędowa jest umieszczone przy głowicy, dzięki czemu bezpośrednie przełożenie napędu na element szlifujący zapewnia efektywne działanie. Zdecydowaną większość asortymentu producenta stanowią modele o średnicy talerza 225mm, ale również są dostępne urządzenia ze stopą szlifierską o średnicy 180mm. Dzięki różnorodności parametrów technicznych każdy zainteresowanym zakupem żyrafy do gipsu Dedra jest w stanie wybrać optymalny sprzęt dla siebie. Każde urządzenie posiada system odsysania pyłu i jest w pełni kompatybilne z odkurzaczami przemysłowymi tego producenta. Możliwość odsysania pyłu zapewnia większy komfort pracy oraz większy porządek na terenie robót, a długi wąż ssący nie ogranicza swobody ruchu. Szlifierki do gipsu są przystosowane do pracy o każdej porze dnia, gdyż są wyposażone w wydajne oświetlenie LED. Szlifierki do gipsu Dedra są bardzo wygodne w użyciu, ponieważ waga urządzenia została umiejętnie rozłożona. W naszym sklepie oferujemy żyrafy do gipsu o maksymalnej prędkości obrotowej wynoszącej od 900 do 2700 obrotów na minutę. Regulacja prędkości umożliwia dobrać odpowiednią moc do obrabianej powierzchni. Zastosowane mocowanie na rzep jest proste w obsłudze oraz ułatwia wymianę zużytego papieru ściernego.
Szlifierka do gipsu Pansam jest odpowiednim urządzeniem do prac wykończeniowych polegających na wygładzaniu gładzi gipsowych, tynków i usuwaniu starych powłok malarskich, czy klejowych. Produkty marki są kierowane do profesjonalistów oraz wymagających amatorów samodzielnych remontów. Producent wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów wyposażył urządzenia w wiele przydatnych funkcji. Żyrafy do gipsu Pansam charakteryzują się ergonomiczną konstrukcją, dzięki której użytkownik ma wrażenie, że pracuje z lżejszym urządzeniem niż jest w rzeczywistości. Narzędzia są stosunkowo lekkie, gdyż ważą od 4,1 kg do 6,5kg. Teleskopowa konstrukcja pracuje w sposób płynny, więc w prosty sposób można dobrać odpowiednią długość sprzętu. Producent w swym portfolio produktowym posiada teleskopowe szlifierki zasilane sieciowo, o mocy silnika od 710 do 750W. Elektronarzędzia są w stanie generować 2100 obrotów na minutę, co w połączeniu z talerzem szlifierskim o średnicy 225 mm daje bardzo dobre rezultaty pracy. Pracę w narożnikach ułatwia trójkątna przystawka, która jest dołączona do zestawu. Materiały ścierne są mocowane do stopy za pomocą rzepów. Rodzaj zasilania, moc silnika, moc obrotowa oraz poręczna konstrukcja pozwalają na długotrwałą i wydajną pracę ciągłą. Ruchoma głowica pozwala na pracę pod różnym kątem, dzięki czemu w prosty sposób można wykończyć obrabianą powierzchnię. Każdy model szlifierki do gipsu standardowo jest wyposażony w system odsysania pyłu.
Szlifierka jest dostarczana z zestawem papierów ściernych okrągłych i trójkątnych, które zapewnią skuteczne szlifowanie na różnych powierzchniach