Przecinarki do betonu

Zastosowane filtry (0)

41 ofert od 768.49 PLN do 39999.00 PLN

Sortuj według
Ilość na stronie
1 2

Przecinarki do betonu, czyli narzędzia dla wymagających

Producenci elektronarzędzi oferują mnóstwo zaawansowanych, innowacyjnych sprzętów do wykonywania ciężkich i trudnych zadań – tak można określić cięcie i obróbkę konstrukcji betonowych. Co więcej, wraz z rozwojem nowych technologii prace budowlane są coraz łatwiejsze i nieobciążające tak, jak jeszcze kilkadziesiąt lat wstecz. Komfort budowniczych z pewnością poprawiła przecinarka do betonu, która dostępna jest w wielu konfiguracjach, jako narzędzie przenośne lub stacjonarne. Dowiedz się więcej o naszej ofercie przecinarek.

Zastosowanie przecinarek do betonu

Cięcie betonu to wyzwanie, z którym poradzą sobie tylko najmocniejsze elektronarzędzia. Przecinarka do betonu jest jednym z nich. Przy jej użyciu można poddać obróbce nie tylko beton, ale też kamień naturalny, kostkę brukową czy asfalt, dlatego bierze udział w najcięższych pracach – w budowie infrastruktury drogowej, chodników, podjazdów, w kamieniołomach oraz podczas budowy domów.

Zastosowanie przecinarek tego typu jest głównie profesjonalne, chociaż w użytku bardziej amatorskim, np. podczas samodzielnego stawiania domu, może również się przydać. Odbiorcami, do których producenci kierują produkty do przecinania betonu, są przede wszystkim ekipy budowlane. W ofercie narzedzia.pl znajdziecie duży asortyment tych produktów renomowanych marek – Makita, Hikoki, Festool, DeWalt oraz kilkadziesiąt produktów marki Norton o najwyższych parametrach mocy i prędkości obrotowej. Za najlepsze z nich trzeba zapłacić ponad 30 tys. zł, ale jest to sprzęt najwyższej klasy. 

Rodzaje przecinarek do betonu

Narzędzia w sklepie narzedzia.pl wyróżniają się dużą różnorodnością, która gwarantuje możliwość dobrania idealnego sprzętu dla siebie. Nasz asortyment obejmuje przecinarki do betonu o zasilaniu:

  • spalinowym – są to najpowszechniej występujące modele, na co wpływa zakres zastosowań tych urządzeń. Wykorzystuje się je zazwyczaj na zewnątrz, niejednokrotnie w miejscach, które można nazwać odludnymi, np. podczas budowy dróg, autostrad. Zasilanie spalinowe to pewny sposób, aby narzędzie działało długotrwale, niezależnie od dostępności energii elektrycznej.

  • elektrycznym – rodzaje przecinarek zasilanych sieciowo to przenośne pilarki tarczowe, stacjonarne, jezdne (do najcięższych prac). Ich wykorzystanie jest warsztatowe lub na budowach, nie są przystosowane do rozległych prac w terenie.

  • akumulatorowym – stanowią zdecydowaną mniejszość przecinarek do betonu, ponieważ w tak wymagającym zastosowaniu akumulator ulegający rozładowaniu nie jest wystarczająco wydajny. Modele bateryjne sprawdzają się w użytku okazjonalnym, amatorskim lub w zadaniach lekkich, niezbyt obciążających dla urządzenia.

Jakie przecinarki do betonu uwzględnia nasza oferta produktowa?

Rodzaje przecinarek dostępnych w narzedzia.pl odpowiadają na potrzeby zróżnicowanej klienteli. Znajdziecie tutaj przecinarki do betonu o rozmaitej konstrukcji, przystosowane do wykonywania nieco innych zadań:

  • przenośne – mobilne tarczowe przecinarki są idealne do prac ogólnobudowlanych. Wyróżnia je wysoka uniwersalność i w miarę atrakcyjne ceny.

  • stacjonarne – posiadają stół roboczy, pompę wodną zwiększającą efektywność i odporność na przegrzewanie oraz mogą posłużyć także do cięcia płytek. Zasilane są głównie sieciowo, więc ich zastosowanie jest ograniczone ze względu na niewielką mobilność. W zamian charakteryzują się wysoką mocą i prędkością obrotową, są w stanie przecinać elementy o dużych gabarytach. 

  • ścienne – przeznaczone do nacinania posadzek i ścian. Mogą działać na sucho oraz bezpyłowo na mokro. Są to piły do użytku stricte profesjonalnego o regulowanej głębokości cięcia. U nas możecie zaopatrzyć się w solidne i trwałe modele marki Carat.

  • jezdne – wysoce wydajne przecinarki do betonu, których celem jest nacinanie  nawierzchni betonowych, betonu zbrojonego, nieutwardzonego, kamienia, asfaltu. Przy ich pomocy prace budowlane obejmujące infrastrukturę drogową, mosty oraz cięcie prefabrykatów betonowych jest efektywne, szybkie i wygodne dla operatora. Posiadają zaawansowane systemy tłumienia drgań, a przenoszenie wibracji na obsługującego jest mocno ograniczone. 

Narzędzia w sklepie internetowym narzedzia.pl wyróżnia duża różnorodność – nasza oferta skierowana jest zarówno do majsterkowiczów, hobbystów i osób zajmujących się pracami typu DIY, jak również fachowców z niemal wszystkich branż. Zapraszamy na przyjemne zakupy internetowe prosto z fotela.


 

 

 

Przecinarki do betonu to narzędzia służące do cięcia twardych materiałów takich jak beton, kamień naturalny, kostka brukowa itd. Często wykorzystuje się je przy budowie dróg, kładzeniu kostki brukowej, budowie architektury. Przecinarki do betonu mogą być zasilane elektrycznie lub spalinowo. Różnią się od siebie mocą, prędkością maksymalną głębokością cięcia. Nowoczesne przecinarki do betonu emitują coraz mniej hałasu i drgań. Do niektórych modeli przecinarek można zamontować specjalny wózek i dokupić akcesoria do cięcia na mokro. Choć producenci dokładają wszelkich starań jeżeli chodzi o bezpieczeństwo swoich produktów, musimy zachować szczególną ostrożność w pracy z tym sprzętem. Wskazane jest noszenie okularów ochronnych, słuchawek i rękawic. W naszym sklepie znajdą Państwo elektryczne i spalinowe przecinarki do betonu takich firm jak Makita, Hikoki czy Evolution.

Producenci spalinowych przecinarek do betonu montują w nich szereg coraz ciekawszych rozwiązań, ułatwiających korzystanie z narzędzi i zwiększających bezpieczeństwo użytkowania. Wśród tych zastosowań wymienić należy bezstopniowe przestawianie osłony tarczy spalinowej przecinarki do betonu czy elektroniczne ograniczenie obrotów maksymalnych. Niektóre modele urządzeń posiadają specjalny system filtrów, zabezpieczający silnik przed dostawaniem się do niego kurzu, zabrudzeń oraz system przepływu powietrza chłodzącego, dzięki czemu obniżeniu ulega temperatura cylindra. Nie lada ułatwieniem dla operatora spalinowej przecinarki do betonu jest możliwość montowania tarczy tnącej zarówno centralnie, jak i z prawej strony. Warto wybrać taki model sprzętu, który będzie posiadał zawór dekompresyjny, skutecznie ułatwiający rozruch spalinowej przecinarki do betonu.