21ofert od18.99PLN do299.00PLN
119,90
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
299
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
70,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
31,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
30,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
26,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
18,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
22,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
Minimalna ilość w zamówieniu to 3 szt. 3 szt. * 22,99 zł = 68,97 zł Całkowita wartość zakupu to: 68,97 zł
69,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
24,82
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
Minimalna ilość w zamówieniu to 2 szt. 2 szt. * 24,82 zł = 49,64 zł Całkowita wartość zakupu to: 49,64 zł
38,91
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
Minimalna ilość w zamówieniu to 2 szt. 2 szt. * 38,91 zł = 77,82 zł Całkowita wartość zakupu to: 77,82 zł
20,27
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
Minimalna ilość w zamówieniu to 4 szt. 4 szt. * 20,27 zł = 81,08 zł Całkowita wartość zakupu to: 81,08 zł
19,95
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
Minimalna ilość w zamówieniu to 4 szt. 4 szt. * 19,95 zł = 79,80 zł Całkowita wartość zakupu to: 79,80 zł
Strona 1 z 2

Elektrody otulinowe

Spawanie jest często wykorzystywaną techniką służącą do łączenia powierzchni i konstrukcji. Wykorzystywane podczas spawania elektrody otulinowe pozwalają uzyskać trwałe łączenie elementów. W tym dziale znajdziesz elektrody, dzięki którym skutecznie połączysz ze sobą powierzchnie.

Elektrody otulinowe - co to takiego?

Elektrody otulinowe wykonane są z rdzenia i okalającej go otuliny. Przeznaczone są do spawania przy użyciu spawarki. W zależności od rodzaju użytej otuliny uzyskasz różny skład chemiczny i właściwości wykonanej spoiny.

Rodzaje elektrod otulinowych

W naszym asortymencie znajdziesz elektrody otulinowe o różnych długościach, średnicach i przeznaczeniu. Wśród dostępnych produktów z pewnością znajdziesz najlepsze rozwiązanie dla siebie. Zaopatrzysz się tutaj w elektrody rutylowe, zasadowe, kwaśne czy celulozowe.

Elektrody rutylowe są najczęściej wybieranymi ze względu na ich uniwersalność. Pozwalają spawać w prawie wszystkich pozycjach. Z ich pomocą uzyskasz gładką spoinę. Elektrody rutylowe najczęściej nie wymagają suszenia, co pozwala na rozpoczęcie pracy w dowolnej chwili. Są łatwo topliwe i nie powodują dużych rozprysków. Możesz nimi spawać przy użyciu prądu stałego, jak i naprzemiennego. Idealne, gdy chcesz wykonać łączenie cienkich powierzchni.

Elektrody kwaśne podobnie jak rutylowe z reguły nie potrzebują suszenia. Dzięki nim otrzymasz płaskie i gładkie spoiny. Niestety uzyskane łączenia są bardziej podatne na pęknięcia krystalizacyjne. Elektrodami kwaśnymi najczęściej spawa się przy użyciu prądu stałego z biegunowością ujemną na elektrodzie lub prądem przemiennym.

Zależy Ci na trwałych spoinach o mniejszej kruchości? Wybierz elektrody zasadowe, które świetnie sprawdzą się do łączenia grubszych i sztywnych konstrukcji narażonych na duże obciążenia. Można nimi spawać we wszystkich pozycjach oprócz pozycji z góry na dół. Ich minusem jest konieczność wysuszenia elektrod przed rozpoczęciem prac. Wymagają także przechowywania w specjalnych termosach lub częstszego suszenia.

W trudnych warunkach montażowych w otwartym terenie sprawdzą się elektrody otulinowe celulozowe. Produktów tego typu nie suszy się, gdyż najkorzystniejsze rezultaty uzyskuje się przy wilgotności na poziomie co najmniej 3%. Możesz ich używać w każdej pozycji. Są bardzo wydajne.

W naszej ofercie znajdziesz także elektrody otulinowe specjalne, jak np. celulozowo-rutylowe, które łączą ze sobą właściwości kilku rodzajów elektrod. Ich przeznaczenie jest ściśle określone do konkretnych materiałów.

Jakie elektrody otulinowe wybrać?

Spawanie może odbywać się w różnych warunkach i pozycjach. Wybór najlepszej elektrody otulinowej musi uwzględniać wszystkie istotne czynniki. Produkt powinien być przystosowany do spawania danego materiału i umożliwiać wykonanie spoiny, która sprosta warunkom i obciążeniom, jakie występują w danej konstrukcji. W naszej bogatej ofercie z pewnością znajdziesz rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się podczas wykonywanego spawania.