Wiertnice diamentowe

Zastosowane filtry (0)

13 ofert od 47.99 zł do 19272.49 zł

Sortuj według
Ilość na stronie
Bestseller Wiertnica diamentowa Yato YT-81980 Yato

Wiertnica diamentowa Yato YT-81980

  (1)
886,99 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępne 8 szt. Wysyłamy już jutro
Wiertnica diamentowa Yato YT-81983 Yato

Wiertnica diamentowa Yato YT-81983

  (1)
1 259,99 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępne 8 szt. Wysyłamy już jutro
Wiertnica Bosch GDB 180 WE Bosch

Wiertnica Bosch GDB 180 WE

5 343,99 zł 4 765 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępne 8 szt. Wysyłamy już jutro
Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką: 5 343,99 zł
Wiertnica diamentowa 2200W Graphite 58G540 Graphite

Wiertnica diamentowa 2200W Graphite 58G540

1 258 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępne 3 szt. Wysyłamy już jutro
Prowadnica do wierteł diamentowych 4-12mm Graphite 55H542 Graphite

Prowadnica do wierteł diamentowych 4-12mm Graphite 55H542

47,99 zł Dostawa gratis Dostępne >10szt. Wysyłamy już jutro
Wiertnica RODIACUT 250/RODIADRILL 200 Rothenberger RODIACUT 250/200 Rothenberger

Wiertnica RODIACUT 250/RODIADRILL 200 Rothenberger RODIACUT 250/200

16 259,99 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępna 1 szt. Wysyłamy już jutro
Wiertnica RODIACUT 250/RODIADRILL 500 Rothenberger RODIACUT 250/500 Rothenberger

Wiertnica RODIACUT 250/RODIADRILL 500 Rothenberger RODIACUT 250/500

19 272,49 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępna 1 szt. Wysyłamy już jutro
Wiertnica RODIACUT 150/RODIADRILL 200 Rothenberger RODIACUT 150/200 Rothenberger

Wiertnica RODIACUT 150/RODIADRILL 200 Rothenberger RODIACUT 150/200

18 748,49 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępna 1 szt. Wysyłamy już jutro
Wiertnica Bosch GDB 350 WE Bosch

Wiertnica Bosch GDB 350 WE

7 459,99 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępna 1 szt. Wysyłamy w środę
Wiertnica diamentowa Dedra DED7622 Dedra

Wiertnica diamentowa Dedra DED7622

2 271,49 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępne 7 szt. Wysyłamy w środę
Wiertnica Norton CDM353 Norton

Wiertnica Norton CDM353

7 499 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Wysyłamy >12 dni
Wiertnica Norton CDM253 Norton

Wiertnica Norton CDM253

7 641 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Wysyłamy >12 dni
Wiertnica do betonu Dedra DED7621 Dedra

Wiertnica do betonu Dedra DED7621

1 505,99 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Wysyłamy >12 dni
1

Wiertnice diamentowe dla profesjonalistów

Narzędziem, które bez wahania można zaliczyć jako jedno do budowalnych zadań specjalnych, jest wiertnica diamentowa. Odpowiada przede wszystkim na potrzeby profesjonalistów i służy do realizacji wymagających przedsięwzięć ze względu na wysokie parametry działania. Gwarantuje sukces wiercenia otworów o ponad metrowych średnicach i co warto zaznaczyć – otworów o idealnych krawędziach, bez wykruszeń w materiale.  

Zastosowanie techniki diamentowej

Wiercenie i cięcie betonu, żelbetu, muru i kamienia przy pomocy techniki diamentowej jest na chwilę obecną najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem, które przynosi świetne rezultaty. Wiertnice diamentowe są skuteczne, precyzyjne i przynoszą minimalne uszczerbki w tworzywie – wręcz ich nie powodują. Oprócz tego działają niezwykle wydajnie i szybko, jak na swoje możliwości – otwory wykonywane przy pomocy tych urządzeń mogą wynosić nawet do 1500 mm średnicy. Modele o takim zastosowaniu wykorzystywane są w profesjonalnych zadaniach na dużą skalę np. przy wykonywaniu przewiertów pod mosty i wiadukty. W zależności od zakresu planowanych prac budowlanych można dobrać sprzęt o odpowiednich parametrach, również do wiercenia mniejszych otworów, niewymagający tak skomplikowanej obsługi. 

Zastosowanie wiertnicy z wiertłem diamentowym jest szerokie. Najpowszechniej używana jest do zadań takich jak:

  • wykonywanie przepustów kanalizacyjnych, wentylacyjnych

  • wiercenie otworów pod grube okablowania

  • przygotowywanie otworów pod rurociągi

  • tworzenie otworów pod instalacje hydrauliczne i gazowe 

  • przewierty w budowie wiaduktów, mostów

Rodzaje materiałów, w jakich wiertnice diamentowe się sprawdzą: beton, żelbeton, granit, kamień, asfalt, marmur, ceramika budowlana

Wiertnica diamentowa – jaką wybrać?

Rynek narzędziowy oferuje rozmaite rodzaje wiertnic, z czego niektóre są sprzętami ręcznymi – te są w stanie tworzyć mniejsze otwory, a innych używa się wyłącznie na specjalnych statywach ze względu na dużą wagę i imponujące parametry, pozwalające na wiercenie otworów o 100-150 cm średnicy. Narzędzia w sklepie z tej kategorii obejmują w większości modele pośrednie, czyli do zaawansowanych prac budowalnych o średnicy wiercenia do kilkadziesiąt centymetrów. Kluczowe w doborze urządzenia jest przeanalizowanie dostępnych parametrów technicznych, a najistotniejsze z nich to:

  • moc – wiertnice diamentowe charakteryzuje bardzo szeroki zakres mocy, bo najsłabsze z nich mają nieco ponad 1000 W, a najmocniejsze ponad 7000 W. Większość fachowców i ekip budowlanych poszukuje sprzętów do ok. 4000 W, natomiast zapotrzebowanie na sprzęty powyżej tego progu to najcięższe prace budowlane, np. infrastruktury drogowej.

  • prędkość obrotowa – w tym kontekście najważniejsza jest przekładnia kilkubiegowa, umożliwiająca wiercenie na różnych prędkościach. Producenci zazwyczaj oferują urządzenia z 2 lub 3 biegami. Większe otwory wykonuje się przy mniejszej prędkości, natomiast mniejsze – o dużej.

  • średnica wiercenia – warto zagłębić się w specyfikację techniczną urządzenia, aby sprawdzić, jak ten parametr wygląda w przypadku pracy na poszczególnych biegach oraz wiercenia z ręki i na statywie w różnych materiałach. Wiercenie ręczne jest mniej efektywne i ograniczone przez możliwości fizyczne operatora.

  • stojak – zastosowanie urządzenia i zakres planowanych prac wymaga wiercenia o różnych średnicach. Mniejsze sprzęty ważące ok. 5-7 kg nie sprawiają dużego problemu podczas wiercenia z ręki, ale waga kilkanaście i więcej kg przy wykonywaniu wielu otworów jest męcząca i powoduje spadek produktywności osoby obsługującej. Statyw daje możliwość idealnego ustawienia urządzenia i bezwysiłkowej pracy. Przy większości mocniejszych modeli stojak jest po prostu niezbędny, aby precyzyjnie i wydajnie działać. 

Producenci wiertnic, czyli jakie narzędzia znajdziesz w naszym sklepie

W narzedzia.pl oferujemy sprzęty przystępne dla klientów o rozmaitych wymaganiach, zarówno tych najwyższych, jak i poszukujących niższych parametrów do użytku o mniejszej intensywności. Wiertnica diamentowa jest urządzeniem z górnej półki cenowej, ale nie bez przyczyny – nawet najsłabsze modele z tej kategorii wciąż przewyższają swoimi możliwościami większość wiertarek udarowych i młotowiertarek. Nasz asortyment uwzględnia cały przestrzał modeli z różnych półek cenowych. Najatrakcyjniejsze ceny wiertnic diamentowych proponują producenci: Yato, Graphite, Dedra. Na lepsze parametry, jakość i dłuższą żywotność (a także dostosowaną do nich wyższą cenę) można liczyć w wiertnicach marek AEG, Makita, Bosch i Norton. Najmocniejszy sprzęt oferowany jest przez firmy narzędziowe takie jak Rothenberger i Rems – uznanych producentów w dziedzinie techniki diamentowej. 

Najlepsze narzędzia w sklepie internetowym naszej marki to oferta dla zawodowców i profesjonalistów z różnych branż. Jeżeli poszukujesz dla swojej firmy solidnej i trwałej wiertnicy diamentowej do ciężkich robót budowlanych, to koniecznie sprawdź asortyment narzedzia.pl.

Narzędzia do zadań specjalnych.

Wiertnica diamentowa to elektronarzędzie wykorzystywane do pracy w warsztatach lub profesjonalnych budowach, które służy do wiercenia w twardych materiałach np. kamieniu naturalnym, asfalcie, żelbetonie, materiałach ogniotrwałych itd. Jest to wiercenie bezudarowe i bezpyłowe przy wykorzystaniu wierteł diamentowych. Ten wysokiej klasy sprzęt można wykorzystać do tworzenia instalacji rurowych, przeprowadzeń kabli, kanałów wentylacyjnych, próbnych wierceń rdzeniowych. Przy zakupie wiertnicy diamentowej warto porównać następujące parametry techniczne: moc, prędkość obrotowa, średnica koronki, maksymalna głębokość wiercenia. Większość wiertnic jest wyposażona w stojaki oraz możliwość wiercenia na mokro. Bardzo dobre pod względem jakości wykonania są wiertnice diamentowe firm  Bosch, Rems, Rothenberger, Makita, Yato i AEG.  

Wiertnice diamentowe nie należą do najtańszych elektronarzędzi, jednak warto pamiętać, że są to urządzenia, które charakteryzuje niezwykła wydajność i skuteczność eksploatacji – w dłuższej perspektywie ich zakup staje się więc jak najbardziej opłacalny. Warto dodać, że wiertnice diamentowe do betonu charakteryzują się mocą, która mieści się w przedziale od 1300 W do aż 7500 W, mogą wykonywać otwory o dużym zakresie średnicy – 6-1500 mm. Dzięki stojakowi, który posiadać powinna każda wiertnica diamentowa, możliwe staje się stabilne wiercenie, jego sprawne tempo oraz wydłużenie żywotności wiertła. Wspomniane wiercenie najczęściej odbywa się „na mokro”, więc powstały urobek jest wypłukiwany, a wiertło – chłodzone. Do wiertnicy dobrać należy odpowiednie wiertło, co nie powinno stanowić problemu, ponieważ są one powszechnie dostępne na rynku. Do akcesoriów sprzętu, często z nim dostępnych należą m. in.: klucz płaski, klucze sześciokątne, pasek z wyłącznikiem, adapter redukcyjny czy walizka, przydatna do prawidłowego przechowywania wiertnicy diamentowej.