21ofert od11.87PLN do66.99PLN
46 41
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
13 12
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
66,99
dostępne
4 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
33,14
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
40,74
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
45,98
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
14,18
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
Minimalna ilość w zamówieniu to 2 szt. 2 szt. * 14,18 zł = 28,36 zł Całkowita wartość zakupu to: 28,36 zł
26,43
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
38,75
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
20,89
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
Minimalna ilość w zamówieniu to 2 szt. 2 szt. * 20,89 zł = 41,78 zł Całkowita wartość zakupu to: 41,78 zł
11,87
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
Minimalna ilość w zamówieniu to 2 szt. 2 szt. * 11,87 zł = 23,74 zł Całkowita wartość zakupu to: 23,74 zł
30,93
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
58,49
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
26,43
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
30,56
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
Strona 1 z 2

Ochrona dróg oddechowych

Nasze drogi oddechowe każdego dnia narażone są na kontakt z zanieczyszczonym powietrzem, wirusami oraz różnego rodzaju pyłami. Ochrona gardła i nosa ma więc duże znaczenie dla zdrowia wielu ludzi. Maski przeciwpyłowe stanowią zaporę dla szkodliwych substancji znajdujących się w powietrzu. Są szczególnie polecane dla osób, których zawód wiąże się z częstym przebywaniem w zapylonych pomieszczeniach. Sprawdzą się więc również podczas prac remontowych i budowlanych oraz wszędzie tam, gdzie występuje duże stężenie pyłów. W tej kategorii przygotowaliśmy dla Ciebie maski przeciwpyłowe i ochronne. Wykonane zarówno z włókniny syntetycznej, jak i z silikonu.

Klasy masek przeciwpyłowych i ochronnych

Swoje drogi oddechowe musi chronić każdy fachowiec, który wykonuje takie prace jak szlifowanie i wiercenie metalu, szlifowanie materiałów kompozytowych, drewna miękkiego, rdzy, gipsu, szpachlówki i plastiku, a także każdy, kto dokonuje cięcia i obróbki. Do niewątpliwych zalet środków ochrony dróg oddechowych należy ich niska cena. Są one znacznie tańsze niż produkty zabezpieczające głowę, uszy, a także specjalistyczna odzież ochronna.

Maski przeciwpyłowe o najwyższej skuteczności filtrowania są wykorzystywane w miejscach o dużym stężeniu pyłu, oznacza się je symbolem p3. Produkty klasy p2 chronią przed pyłami miedzi, aluminium, kwarcu czy wanadu. Idealnie sprawdzą się podczas spaceru w zatłoczonym mieście o kiepskiej jakości powietrza, a także w czasie wykonywania prac remontowych i budowlanych. Przed pyłem roślinnym i węglowym, a także przed opiłkami żelaza skutecznie ochronią Cię maski przeciwpyłowe klasy p1. Stanowią one podstawową ochronę przed szkodliwymi pyłami.

Półmaski i maski przeciwpyłowe - oznaczenia

Półmaski chronią nos i usta przed pyłami i innymi substancjami szkodliwymi dla zdrowia. Ich właściwości zależą od klasy zastosowanego filtra. Maski przeciwpyłowe z oznaczeniem FFP1 filtrują z powietrza ok. 80% pyłów o wielkości poniżej 0,6 μm. Idealnie sprawdzą się jako maski na budowę, ochrona dróg oddechowych w przemyśle spożywczym czy kamieniarskim. Maski z filtrem FFP2 odznaczają się skutecznością na poziomie 94%. Chronią drogi oddechowe przed szkodliwymi i mutagennymi cząsteczkami. Wykorzystywane są m.in. w górnictwie i odlewnictwie. Dla skutecznej ochrony przed substancjami radioaktywnymi, toksycznymi i rakotwórczymi zostały stworzone filtry FFP3. Stosuje się je w przemyśle chemicznym oraz podczas obróbki metali.

W sklepie narzedzia.pl zaopatrzysz się w hipoalergiczną i higieniczną półmaskę z filtrem FFP2, z regulowaną klamrą nosową oraz wzmocnionymi brzegami. Skutecznie ochroni Cię ona przed pyłami, charakteryzującymi się średnią toksycznością. W naszej ofercie znajdziesz również produkt chroniący przed przykrymi zapachami i pyłami czy maskę przeciwpyłową cdc4s z zaworkiem. Przygotowaliśmy także inne produkty, zarówno te o wyższej, jak i niższej klasie filtrów.

Pochłaniacze do zadań specjalnych

Potrzebujesz lepszej ochrony dróg oddechowych? Mimo że maski wyposażone w pochłaniacze są mniej uniwersalne niż tradycyjne produkty, to jednak w niektórych pracach odznaczają się dużo większą skutecznością. Pochłaniacze wypełnione są reagentami, które w wyniku reakcji chemicznych neutralizują szkodliwe substancje, dzięki czemu mają większą skuteczność filtracji.

Jakie maski przeciwpyłowe wybrać?

Wybór odpowiedniej maski przeciwpyłowej powinien opierać się na realnej ocenie zagrożeń dla układu oddechowego, występujących podczas wykonywanej pracy. Możesz zdecydować się na tradycyjne rozwiązania lub skorzystać z produktów wyposażonych w pochłaniacze. Im drobniejsze pyłki i bardziej toksyczne, tym wyższa powinna być klasa filtra i maseczki. Każda maska powinna być dobierana indywidualnie. Tylko produkt dokładnie przylegający do twarzy jest w stanie skutecznie chronić przed pyłami. Szczególną uwagę na ochronę dróg oddechowych powinni zwrócić pracownicy przemysłu chemicznego, farmaceutycznego, metalurgicznego, rolnictwa czy służby zdrowia. O bezpieczeństwie dróg oddechowych nie mogą zapominać także majsterkowicze, którzy mają do czynienia z takimi pracami jak szlifowanie i impregnacja drewna, szlifowanie cementu lub usuwanie farb. Maski na budowę to także często konieczny element wyposażenia pracowników.