Glebogryzarki

Zastosowane filtry (0)

10 ofert od 319.00 PLN do 1729.99 PLN

Sortuj według
Ilość na stronie
1

Ręczne spulchnianie ziemi w celu posadzenia nowych roślin to niełatwa praca. Nieocenioną pomoc przy tego typu zadaniach przynoszą urządzenia zwane glebogryzarkami, które zaprojektowano z myślą o wykorzystaniu przy rekultywacji ogródków, przygotowywania grządek i rabatek kwiatowych, wyrównywaniu powierzchni gleby, sadzeniu drzewek i krzewów. Glebogryzarki pozwolą nam sprawnie i szybko przeorać duże powierzchnie na głębokość dochodzącą nawet do ponad 30 cm i szerokość blisko 75 cm. Praca z tego typu sprzętem to połączenie komfortu i oszczędności czasu. Na rynku dostępne są glebogryzarki elektryczne i spalinowe, aczkolwiek te pierwsze nie cieszą się już takim uznaniem klientów jak urządzenia spalinowe. W ofercie sklepu dostępne są glebogryzarki cenionych firm takich jak Flora, Hecht, NAC i Stiga.

Glebogryzarka spalinowa to dobry wybór dla każdego właściciela działki. Dzięki temu, że urządzenie nie jest zależne od gniazdka zasilania, można nim operować na dużych obszarach- powyżej 500 m2. Co więcej, producenci często wyposażają glebogryzarki spalinowe w, znacznie ułatwiającą użytkownikowi pracę, regulację głębokości. Sprzęt znajdzie swoje zastosowanie na glebie zbitej i twardej, takiej, która nie była wcześniej przekopywana czy rozluźniana. Glebogryzarki spalinowe posiadają bowiem silniki o mocy wyższej niż ich elektryczne odpowiedniki – powyżej 600 W, wykonano je również z bardziej trwałych materiałów. Ostrza w glebogryzarkach spalinowych są zazwyczaj umieszczone z tyłu, tuż za kołami, a ich noże kątowe posiadają funkcję obracania się i do przodu, i do tyłu, samoczynnie wgryzają się w glebę. Coraz częściej tego typu urządzenia wyposażone są w gumowane uchwyty, które zdecydowanie poprawiają komfort ich użytkowania. 

Glebogryzarka elektryczna to znakomite rozwiązanie dla właścicieli przydomowych ogrodów. Pracują one bowiem zdecydowanie ciszej niż ich spalinowe odpowiedniki, a przy okazji – nie wydzielają szkodzących środowisku spalin. Co za tym idzie – nie sprzęty nie wymagają tak częstego serwisowania, czyszczenia jak maszyny napędzane paliwem. Glebogryzarka elektryczna będzie bezproblemowo działać na powierzchni do aż 500 m2. Szerokość ich pracy mieści się w zakresie do 50 cm. Kolejnym atutem glebogryzarek elektrycznych jest ich zwinność i lekkość – urządzenia te ważą najwyżej 8 kg. Oczywiście, należy pamiętać, by zapewnić glebogryzarce elektrycznej dostęp do gniazdka zasilania, co w przypadku użytkowania przydomowego nie powinno stanowić najmniejszego problemu. Glebogryzarka elektryczna, dzięki swoim zębom, poradzi sobie z każdym niepotrzebnym w ogrodzie chwastem. 

Praca w nowo urządzanym ogrodzie lub przed założeniem dużego trawnika, wyrównywanie gleby (nawet gliniastej i zbitej), przygotowanie grządek i rabatek kwiatowych, rozprowadzanie nawozów, torfu i kompostu do gleby – to zadania niestraszne glebogryzarkomGlebogryzarki elektryczne to produkty o dobrym stosunku jakość/cena, które pozwalają na pracę na szerokości do 40 cm i głębokości do ponad 20 cm. Są wyposażone w 2 do 6 noży. Mają dużo mniejszą wagę od glebogryzarek spalinowych i są bardziej przyjazne środowisku. Glebogryzarki elektryczne sprawdzą się zarówno w małych przydomowych ogródkach, jak i na dużych działkach.

 

Glebogryzarki spalinowe to nieocenieni pomocnicy ogrodników i działkowców. Glebogryzarki służą do spulchniania, pielenia i wyrównywania ziemi, przygotowywania jej pod sadzenie drzewek, krzewów i innych roślin. Spalinowe glebogryzarki wyróżnia duża moc silników, duże szerokości i głębokości pracy, które mogą dochodzić odpowiednio do 75 cm i 30 cm. Tymi parametrami zdecydowania przewyższają modele elektryczne. Narzędzia te z powodzeniem można wykorzystywać w pracy na średnich i dużych działkach. Glebogryzarki spalinowe wyposażone są w szereg elementów poprawiających ergonomię i bezpieczeństwo pracy. W produkcji glebogryzarek spalinowych przodują firmy Stiga, NAC i Hecht. Ich ceny zaczynają się już od kwot rzędu 800 pln.