Pomiar ciśnienia

Zastosowane filtry (0)

16 ofert od 354.63 PLN do 7199.00 PLN

Sortuj według
Ilość na stronie
1

Pomiar ciśnienia w instalacjach

Ciśnienie w instalacjach grzewczych, wodnych czy gazowych powinno być pod stałą kontrolą. Dozór aparatur jest niezwykle istotny dla prawidłowości ich działania i bezpieczeństwa użytkowników. Badania zgodności parametrów z normami wykonasz za pomocą narzędzi do pomiaru ciśnienia. Niektóre z takich urządzeń pozwalają także na skontrolowanie szczelności instalacji. Bardzo istotne jest, by produkty te odznaczały się precyzją i wysoką jakością wykonania. Zafałszowane pomiary nie pozwolą bowiem na podjęcie odpowiednich działań. W asortymencie naszego sklepu znajdziesz narzędzia do pomiaru ciśnienia renomowanych producentów, dzięki którym sprawdzisz ciśnienie oraz szczelność instalacji.

Narzędzia do pomiaru ciśnienia - dlaczego są tak ważne?

Niewłaściwe ciśnienie może oznaczać poważne kłopoty. Zbyt niskie ciśnienie w instalacji grzewczej utrudnia wodzie transportowanie ciepła do pomieszczeń oraz przyczynia się do wytrącania zanieczyszczeń z wody, które osiadają w instalacji i powodują szybsze jej zużycie. O wiele bardziej niebezpieczne jest natomiast zbyt wysokie ciśnienie, które może doprowadzić do katastrofalnych skutków. Wzrost ciśnienia ponad normę uruchamia zawór bezpieczeństwa, jeśli jednak ten okaże się nieskuteczny, może dojść do uszkodzenia całej instalacji.

Pomiar ciśnienia powinien być wykonywany przy użyciu narzędzi o mocnej konstrukcji, która bez problemów wytrzyma duże obciążenia. Takie odczyty należy wykonywać systematycznie, gdyż wahania ciśnienia poza normy, wykryte zbyt późno mogą skutkować koniecznością wymiany całej instalacji. Zbyt niskie ciśnienie znacząco podnosi koszty użytkowania instalacji.

Narzędzia do pomiaru ciśnienia dostępne w naszym asortymencie doskonale sprawdzą się podczas kontroli instalacji sanitarnych, grzewczych, olejowych, słonecznych, tryskaczowych, przy systemach powietrza, pary, w chłodnictwie, zbiornikach ciśnieniowych i kotłowniach. To idealne rozwiązanie, jeśli chcesz zadbać o sprawne funkcjonowanie instalacji i zmniejszenie kosztów ich użytkowania.