Ochrona wzroku

Zastosowane filtry (0)

64 ofert od 20.99 PLN do 104.99 PLN

Sortuj według
Ilość na stronie
1 2 ... 3

Ochrona wzroku

Stosowanie osłon i okularów ochronnych jest niezbędne podczas wykonywania prac, w których występuje ryzyko uszkodzenia oczu przez różnego rodzaju odpryski. Niektóre modele okularów chronią również wzrok przed działaniem wysokich temperatur, oparami chemicznymi czy rozpryskiem gorących metali. Oczy to bardzo wrażliwy i delikatny organ, który jest szczególnie podatny na urazy, przez co wymaga odpowiedniej ochrony. W tym dziale przygotowaliśmy dla Ciebie ofertę okularów i osłon ochronnych, które sprawdzą się w pracy budowlańców, stolarzy, ogrodników, laborantów i nie tylko. Zaopatrzysz się tutaj w okulary i gogle odporne na ścieranie, zaparowanie i działanie promieni UV. Natomiast okulary przeciwzamgleniowe ochronią Twoje oczy przed niebezpiecznym działaniem kwasów, olei czy alkoholu. Zaopatrzysz się tutaj również w kaski ochronne, łączące w sobie zalety tradycyjnego kasku, nauszników i osłon ochronnych oczu. Oferowany przez nas asortyment to skuteczna ochrona przeciwodpryskowa. W naszym asortymencie z pewnością znajdziesz najlepsze dla siebie rozwiązanie, które będzie nie tylko funkcjonalne, ale także wygodne w użytkowaniu.

Ochrona przeciwodpryskowa - jak wybrać okulary ochronne?

Podstawowym środkiem ochrony wzroku są oczywiście okulary, które tak samo, jak i inne środki ochrony indywidualnej, trzeba odpowiednio dobrać do zagrożeń, jakie towarzyszą wykonywanej pracy. Okulary ochronne powinny być odporne na zarysowania i zaparowanie. Soczewki gogli mogą być przezroczyste lub przyciemniane. W pracach, gdzie konieczne jest patrzenie na ogień czy laser, najlepsze będą modele o przyciemnianych soczewkach. Duża powierzchnia okularów daje lepszą ochronę, a regulowane zauszniki umożliwią Ci dopasowanie produktu do Twoich preferencji.

Dobre okulary nie powinny ograniczać pola widzenia i być lekkie. Muszą być wygodne w użytkowaniu. Jeśli uciskają głowę lub ciągle się zsuwają, istnieje szansa, że szybko przestaniesz je nosić. Część dostępnych modeli jest kompatybilna z hełmami ochronnymi i słuchawkami przeciwhałasowymi. Dobrze, by okulary dysponowały ochroną skroni i przeciwsłoneczną. Zabezpieczą one wzrok każdego, kto pracuje w budownictwie, przemyśle, laboratoriach lub przy robotach publicznych. Ciekawym rozwiązaniem są okulary ochronne z dwiema diodami LED, które można włączać niezależnie od siebie. Idealnie sprawdzą się one zarówno w warsztacie, gdy oświetlenie jest niewystarczające, jak i w podróży czy w domu, np. podczas czytania.

Ochrona wzroku podczas pracy

Ochrona wzroku może przybierać formę tradycyjnych okularów, gogli lub specjalnych masek. Te ostatnie oprócz osłony przed uderzeniami i zarysowaniami, chronią również przed niskimi i wysokimi temperaturami. Ważne, aby kupować produkty sprawdzonych firm, do których możesz mieć zaufanie, od tego bowiem zależy skuteczność ochrony Twojego wzroku. Artykuły ochrony wzroku nie są drogie, a mogą Cię uchronić przed wieloma urazami.