Listwy prowadzące / łączniki do listw i inne akcesoria

Zastosowane filtry (0)

103 ofert od 37.00 PLN do 1249.00 PLN

Sortuj według
Ilość na stronie
1 2 ... 4

Listwy prowadzące i łączniki do listw

Wśród najpopularniejszych narzędzi wykorzystywanych w warsztatach i garażach z pewnością znajdziemy pilarki tarczowe. Urządzenia te sprawdzają się w wielu pracach. Jednak, aby cięcia wykonywać sprawnie i jednocześnie dokładnie, powinieneś wyposażyć je w listwy prowadzące. Akcesoria te mają za zadanie koordynować sposób cięcia.

Listwy prowadzące - czy warto ich używać?

W tym dziale zaopatrzysz się w listwy prowadzące przeznaczone do pilarek tarczowych, frezarek i zagłębiarek, które usprawnią Twoją pracę i pozwolą uzyskać najlepsze efekty. Z pomocą naszych prowadnic wyrównasz tor ruchu urządzenia i bez problemu przytniesz długie i duże elementy. Listwy prowadzące wykorzystywane są do przycinania paneli czy skracania blatów kuchennych.

Listwy prowadzące to akcesoria, które zmniejszają ryzyko przesunięcia i odskoku piły podczas cięcia. Z ich pomocą wykonasz pracę dokładniej, szybciej i będziesz mieć większą kontrolę nad urządzeniem. Nadają się do przycinania zarówno małych i krótkich elementów, jak i tych dłuższych o sporych gabarytach.

Rodzaje listew prowadzących

Listwy prowadzące wykorzystywane są zarówno podczas pracy piłami tarczowymi ręcznymi, jak i stacjonarnymi piłami stołowymi. Pierwsze są z reguły mniejsze i przytwierdzone do urządzenia. Pozwalają na cięcie w dowolnym miejscu obrabianej powierzchni. W urządzeniach stołowych listwy prowadzące są specjalnie przystosowanymi powierzchniami roboczymi, które przytwierdza się do stołu.

Listwy prowadzące - na co zwrócić uwagę?

Odpowiednio dobrane listwy prowadzące poprawią nie tylko komfort, ale także jakość Twojej pracy. Dlatego warto przyjrzeć się dostępnym modelom. Listwy prowadzące powinny być dopasowane do rodzaju wykonywanej pracy, rodzaju i grubości obrabianej powierzchni. Głębokość cięcia będzie bowiem warunkowała możliwość obróbki materiałów o określonych wymiarach. Na wygodę pracy wpłynie także długość akcesorium.

Jeśli chcesz położyć boazerię, przydatne mogą okazać się listwy prowadzące umożliwiające cięcie pod kątem. Taka funkcjonalność może Ci się przydać także podczas wykonywania innych prac, nie zawsze bowiem chcesz uzyskać kąt prosty. Każda zakupiona szyna powinna mieć także odpowiednią stabilizację, która uniemożliwi zmienianie jej pozycji w trakcie cięcia. Większość akcesoriów wyposażona jest w gumowe podkładki, a także zaciski.

Akcesoria dodatkowe do listew prowadzących

Dzięki dostępnym w naszym asortymencie łącznikom i zaciskom zamontujesz stabilnie szynę, a w razie konieczności cięcia większych elementów, połączysz kilka produktów, uzyskując odpowiednią długość cięcia. Akcesoria pozwalają dopasować elementy o niewłaściwych parametrach i przywrócić ich użyteczność.

Często piły tarczowe posiadają w komplecie listwy prowadzące, jednak nie zawsze spełnią one Twoje oczekiwania. Na szczęście szyny możesz dokupić osobno i dobrać ich parametry zgodnie z własnymi potrzebami.