30 dni na zwrot
Wróć do Elektronarzędzia
Darmowa dostawa od 250 zł
Dostawa w 24h
Dotacje
Odroczone płatności
4,9/5 na Opineo
Wróć do Elektronarzędzia
OKAZJA
30 dni na zwrot
Nowość
Bezpieczne płatności online
U Ciebie za 2 dni
OKAZJA
U Ciebie za 2-3 dni
OKAZJA
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
Nowość
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 2-3 dni
U Ciebie za 11-14 dni
Darmowa dostawa
Dostawa kurierem
Wkrętarki do płyt gipsowo-kartonowych – jak wybrać?
Remont, wykańczanie wnętrz, budowa domu, montaż elementów – wkrętarka do płyt gipsowo-kartonowych ma wiele zastosowań, które spotkamy nie tylko w pracy zawodowej, ale także w codziennym użytku w domu lub warsztacie. Nie wiesz, jak wybrać najlepszy dla siebie model spośród dziesiątek produktów? Dajemy kilka praktycznych porad.
Każdy zakup powinniśmy poprzedzić dobrym rozeznaniem tematu, poznaniem działania narzędzia i opinii na jego temat. Wkrętarki do płyt gipsowo-kartonowych, jak i pozostałe elektronarzędzia, można podzielić na dwa rodzaje: sprzęt amatorski do okazjonalnego użytku oraz mocny, profesjonalny dla zawodowców. Osoby poszukujące wkrętarki do jednorazowego zadania np. remontu pomieszczenia, mogą skorzystać z oferty rotopino.it, w której znajdą nie tylko renomowane marki narzędziowe, ale też tańsze: Dedra, Einhell, Graphite, Yato.
Czym się różni średniej jakości wkrętarka do płyt gipsowych od tej dla profesjonalistów? Jest zbudowana z nieco słabszych konstrukcyjnie materiałów, dlatego może nie wytrzymać codziennego, kilkugodzinnego działania przez długi czas. Zazwyczaj ma odrobinę mniejszą moc i prędkość obrotową, przez co nie jest maksymalnie wydajna, ale w sporadycznym użytku nie ma to dużego znaczenia. Najlepsze dla majsterkowiczów są modele zasilane sieciowo, ponieważ utrzymują stałe parametry pracy i nie wymagają dobierania dodatkowo odpowiednich parametrów akumulatora. Kluczową właściwością jest przystępna cena w zasięgu większości osób – nie musisz pożyczać narzędzia od znajomych czy sąsiadów, aby samodzielnie wykonać montaż regipsów.
Jeżeli jesteś profesjonalistą, który szuka wkrętarki do płyt gipsowych do częstego, intensywnego użytku na budowie czy podczas remontu, to oferta sklepu rotopino.it spełni Twoje oczekiwania. Asortyment wkrętarek uwzględnia także marki narzędziowe cenione wśród zawodowców, o pewnej wysokiej jakości: Bosch, DeWalt, Festool, Makita, Metabo. Dobierając model do wymagającego użytku, należy zwrócić uwagę na następujące parametry i funkcje urządzenia:
moc i prędkość obrotowa – moc powyżej 550 W i ok. 4000 obr./min to parametry, dzięki którym wkręcanie będzie szybkie i efektywne.
bezszczotkowy silnik – nowszej, ulepszonej generacji, który działa wydajniej niż szczotkowy.
ogranicznik głębokości – beznarzędziowy ogranicznik wkręcania wkrętów jest obowiązkowy w precyzyjnej i intensywnej pracy, ponieważ minimalizuje ryzyko poprawek lub ręcznego dokręcania.
magazynek – wkrętarki do płyt gipsowo-kartonowych z taśmą na wkręty to sprzęt do zadań specjalnych. Umożliwia błyskawiczne mocowanie kilkudziesięciu wkrętów, bez potrzeby każdorazowego sięgania po pojedynczy wkręt.
blokada włącznika – przy seryjnym wkręcaniu przyda się możliwość zablokowania włącznika tak, aby urządzenie działało bez przerwy, bez potrzeby naciskania na spust.
zasilanie – profesjonalistom poleca się głównie wkrętarki akumulatorowe ze względu na ich mobilność i łatwiejsze manewrowanie lub pneumatyczne do intensywnej, długotrwałej pracy. Te pierwsze powinny mieć dobry, pojemny akumulator litowo-jonowy, natomiast pneumatyczne potrzebują do działania osprzętu w postaci kompresora.
lekka, poręczna konstrukcja – nowoczesne wkrętarki do płyt gipsowych zbudowane są z wytrzymałych, solidnych materiałów, a jednocześnie nie są zbyt ciężkie. Każde elektronarzędzie powinno dobrze leżeć w ręce, mieć miejscowe obicia z materiałów antypoślizgowych i zapewniać komfortową obsługę – te cechy wpływają na bezpieczniejsze użytkowanie.
Wielkość wyposażenia, na jakie można liczyć na start w komplecie z elektronarzędziem, ma spore znaczenie, ponieważ po zakupie narzędzie jest gotowe do użytku. Nie każde urządzenie bezprzewodowe ma w zestawie ładowarkę i akumulator. Wkrętarka do płyt gipsowo-kartonowych z kompleksowym wyposażeniem może mieć m.in.:
2 akumulatory (działanie naprzemienne zapewnia ciągłość pracy),
ładowarka,
kilka rodzajów bitów,
magazynek na wkręty,
uchwyt do przymocowania (np. na haczyku),
zaczep na pasek,
walizka lub kufer transportowy, zabezpieczający sprzęt.
Wkrętarka do płyt gipsowych z wyposażeniem bądź bez cenionej marki albo tańszego zamiennika – szeroką ofertę narzędzi znajdziesz w narzedzia.plr.
Wkrętarki do regipsów to urządzenia, które są praktycznie niezbędne w trakcie większych remontów lub budowy. Przed dokonaniem zakupu warto zdecydować, jak intensywnie będziemy korzystać z wkrętarki. W przypadku niezbyt dużej eksploatacji wybrać możemy tańszy model. Do profesjonalnego, niemal codziennego użytku dedykowane są natomiast mocniejsze, droższe urządzenia.
Znaczenie ma także rodzaj zasilania. Najczęściej spotykane są elektryczne i akumulatorowe, czasami można spotkać także wkrętarki pneumatyczne. Modele akumulatorowe są najbardziej uniwersalne, do wyboru mamy akumulatory Ni-Cd, Ni-MH i Li-ion, z czego najbardziej popularne są litowo-jonowe.
Wkrętarki do suchej zabudowy z zasilaniem elektrycznym są nieco lżejsze, a to ma znaczenie przy długiej pracy, gdyż ręcę się wolniej męczą. Wybór warto uzależnić od osobistych preferencji, intensywności pracy oraz miejsca montażu. Jeśli wiemy, że możemy pracować w różnych okolicznościach, zdecydowanie lepszym wyborem będzie urządzenie akumulatorowe.
Jeśli chodzi o moc, większość dostępnych na rynku urządzeń mieści się w zakresie od 500W do 700W. Im większa moc, tym szybciej wkręcimy śrubę montującą regips.
Wkrętarki sieciowe często porównywane są ze swoimi akumulatorowymi konkurentkami. To, że wspomnianego akumulatora nie posiadają, może przemawiać na ich korzyść – dzięki temu są lżejsze. Ponadto, ich moc i prędkość obrotowa jest większa niż sprzętów wymagających ładowania. Jeśli chcemy zakupić wkrętarkę sieciową do użytku domowego, odpowiednia będzie maszyna, której moc silnika wynosi około 500 W. Natomiast jeśli chodzi o prędkość obrotową – wystarczy, żeby wkrętarka sieciowa dysponowała taką w przedziale od 1,5 do 2 tysięcy obrotów na minutę. Pamiętajmy, że to, iż wkrętarki sieciowe posiadają identyczną moc nie oznacza, że i prędkość obrotowa będzie taka sama. Zaopatrując się w sprzęt, wybierzmy ten, który prócz dobrych parametrów technicznych, oferuje duży wybór akcesoriów: od wierteł, bitów przez kluczyki po torby, etui. Zwróćmy też uwagę na długość kabla – dobrze, by była ona jak największa oraz na konstrukcję rękojeści – w nowszych modelach wkrętarek sieciowych jest ona zbudowana ergonomicznie, użytkownik może nią wygodnie operować.
Powiązane kategorie: