Tarcze szlifierskie i tnące do szlifierek kątowych i przecinarek

Zastosowane filtry (0)

544 ofert od 8.14 PLN do 94.99 PLN

Sortuj według
Ilość na stronie
1 2 ... 19

Tarcze tnące i szlifierskie

Szlifierki kątowe i przecinarki to sprzęt, który możemy znaleźć w większości profesjonalnych warsztatów, a także w przydomowych garażach wielbicieli majsterkowania. Dzięki zastosowanym w nich tarczom i akcesoriom mogą one spełniać wiele różnych funkcji. Przygotowana w naszym sklepie oferta tarcz tnących i szlifierskich pozwoli Ci na pracę z różnymi materiałami i sprawi, że będzie ona niezwykle komfortowa i wydajna.

Tarcze tnące i szlifierskie - jak wybrać te najlepsze?

Wybór odpowiedniej tarczy wydaje się zadaniem bardzo skomplikowanym, zwłaszcza dla laika. Ilość dostępnych opcji może wręcz przytłoczyć. Jednak to właśnie ta różnorodność pozwala na uzyskanie najlepszych efektów pracy.

Tarcze powinny być zawsze dobrane do wykonywanej pracy i rodzaju obrabianej powierzchni. Ma to niezwykle duże znaczenie dla bezpieczeństwa, uzyskanych efektów oraz zużycia tych akcesoriów. Tarcze do miękkich materiałów powinny być twarde. Im twardszy materiał, tym bardziej miękką tarczą powinien być obrabiany. Dzięki temu tarcza nie stopi się podczas pracy w twardych materiałach, a w miękkich nie będzie się zapychać powstającym podczas obróbki grubym pyłem. Dostępne tarcze mają szesnastostopniową skalę twardości od E do T.

Tarcze tnące i szlifierskie - rozmiar

Podczas zakupu tarczy niezbędne jest uwzględnienie jej rozmiarów zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Zbyt duża nie pozwoli założyć osłony na szlifierkę, natomiast niedopasowany otwór wewnętrzny uniemożliwi zamocowanie tarczy lub spowoduje, że spadnie ona podczas pracy.

Kupując wybrane modele tarcz tnących i szlifierskich, zwróć uwagę także na prędkość, z jaką może pracować szlifierka. Dany produkt powinien umożliwiać obróbkę z taką samą prędkością. W przeciwnym przypadku możesz łatwo doprowadzić do przegrzania tarczy, a nawet do jej zniszczenia.

Tarcza do cięcia czy szlifowania?

Często tarcze do cięcia możemy wykorzystywać także do szlifowania. Wszystko zależy od ich wielkości i grubości. Przy średnicy powyżej 20 cm praca będzie bardzo niekomfortowa i w takim przypadku warto zaopatrzyć się w produkty przeznaczone do szlifowania. Podczas szlifowania niezwykle istotna jest grubość tarczy. Zbyt cienka szybko ulegnie zużyciu.

Taka tarcza nie będzie mogła także pracować powierzchnią boczną, co znacząco ogranicza jej zastosowanie. Tarcze, których grubość nie przekracza 3 mm, powinny być wykorzystywane jedynie do cięcia. Najlepiej, jeśli akcesoria do szlifowania mają minimum 6 mm grubości i są odpowiednio wzmocnione. Użycie dodatkowego materiału ściernego przedłuża żywotność narzędzia, sprawia, że praca wykonywana jest szybciej i z większą precyzją.

Wydajne i wytrzymałe tarcze do szlifierek kątowych i przecinarek

Dostępne w naszym asortymencie tarcze tnące i szlifierskie przeznaczone są do cięcia i szlifowania m.in. metalu, drewna i betonu. Znajdziesz tutaj także niezwykle wytrzymałe i wydajne modele diamentowe. Przygotowaliśmy także tarcze uniwersalne i zestawy, które zapewnią Ci niezwykły komfort i skuteczność wykonywanych prac.