Rozwiertaki i pogłębiacze

Zastosowane filtry (0)

92 ofert od 28.98 PLN do 206.00 PLN

Sortuj według
Ilość na stronie
1 2 ... 4

Rozwiertaki i pogłębiacze

Rozwiertaki i pogłębiacze służą do modyfikowania wymiarów oraz kształtów otworów. Do obróbki wstępnej i wykańczającej wykorzystuje się pierwsze z nich. Pogłębiacze natomiast, jak sama nazwa wskazuje, służą do pogłębiania wykonanych wcześniej otworów. Dostępne w naszej ofercie rozwiertaki i pogłębiacze ułatwią Ci wykonanie precyzyjnych otworów o pożądanych kształtach i głębokościach.

Pogłębiacze - do jakich prac są niezbędne?

Jeśli wykonany przez Ciebie otwór wymaga modyfikacji kształtu lub wymiaru, skorzystaj z pogłębiaczy. Konstrukcja narzędzi nie jest skomplikowana. Pogłębiacze składają się z części prowadzącej - pilota oraz części roboczej. Wyposażone są w kilka ostrzy, których liczba uzależniona jest od średnicy obrabianego otworu. Wśród nich znajdziesz także modele składane, które dzięki wymiennej wieloostrzowej płytce są tańsze w użytkowaniu. Pogłębiacze najczęściej wykonane są ze stali szybkotnącej z dodatkiem kobaltu. Akcesoria dostępne są w trzech podstawowych typach.

Pogłębiacze walcowo-czołowe stanowią część wyposażenia warsztatów profesjonalistów. Służą do powiększania otworów, które wcześniej zostały wykonane za pomocą pilota. Zwiększają dokładność wykonanych prac. Z ich pomocą wykonasz gniazda pod łby śrub i wkrętów. Pogłębiacze walcowo-czołowe wyposażone są w stałe lub wymienne piloty oraz właściwą część skrawającą.

W pogłębiaczach stożkowych ostrza umiejscowione są w części stożkowej. Dzięki nim usuniesz zadziory po wykonanym wierceniu, a także wykonasz gniazda pod wkręty z łbami stożkowymi. Wśród pogłębiaczy stożkowych dostępne są modele z chwytem walcowymi i stożkowym.

Pogłębiacze specjalne to z kolei rozwiązania służące do wykonywania skomplikowanych pogłębień wielostopniowych i kształtowych. Używane są w profesjonalnych pracach.

Rozwiertaki do metalu i drewna

Rozwiertaki stanowią zróżnicowaną kategorię produktów, którą można podzielić ze względu na cechy akcesoriów. Znajdziesz wśród nich rozwiertaki do otworów walcowych i stożkowych, modele maszynowe i ręczne, rozwiertaki trzpieniowe i nasadzane, o ostrzach prostych i śrubowych, a także produkty o ostrzach stałych i nastawnych. Najczęściej wykorzystywane w pracach rozwiertaki to zdzieraki i wykańczaki.

Za pomocą zdzieraków do metalu wykonasz obróbkę metalowych elementów konstrukcji. Dzięki wykorzystaniu fazownika dodatkowo zwiększysz precyzję wykonanych otworów. Zdzieraki do drewna umożliwiają profilowanie elementów bez naruszania struktury drewna. Narzędzia te pozwalają usunąć znaczną część materiału - od 0,2 do 4 mm, dlatego wyposażone są w ostrza kręte.

Rozwiertak wykańczak to niezbędne akcesorium do rozwiercania otworów walcowych, wykonanych przy pomocy wiertła lub rozwiertaka zdzieraka. Pozwalają na usunięcie jedynie cienkiej warstwy materiału, odpowiednio wykańczając otwór.

W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór pogłębiaczy i rozwiertaków. Ich wysoka jakość wykonania sprawi, że prace przebiegną sprawnie. Oferujemy artykuły wykonane przez cenionych producentów, zróżnicowane pod względem wielkości, długości i rodzaju chwytu. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!