Dostawa kurierem
Darmowa dostawa od 250 zł
Dostawa w 24h
Dotacje
Odroczone płatności
4,9/5 na Opineo
OKAZJA
Dostawa kurierem
OKAZJA
OKAZJA
OKAZJA
OKAZJA
30 dni na zwrot
U Ciebie za 2 dni
U Ciebie za 2 dni
U Ciebie za 2-3 dni
Bezpieczne płatności online
Darmowa dostawa
Zbiorniki na wodę deszczową to fantastyczny sposób na odzyskiwanie i ponowne wykorzystanie cieczy z opadów. Aby łapać deszczówkę wcale nie trzeba inwestować w skomplikowaną infrastrukturę - można zacząć od praktycznej i estetycznej beczki na deszczówkę, którą podstawia się bezpośrednio pod rynnę. Takie pojemniki na deszczówkę pozwalają na łatwe zgromadzenie nawet kilkuset litrów wody.
Pojemniki na deszczówkę mogą mieć różną pojemność i wielkość. W przypadku otwartych zbiorników, takich jak beczka, nie musimy się martwić o nadmiar zawartości. Zbiornik ustawiony pod rynną po zapełnieniu się po prostu się przeleje. Jeśli chcesz stosować zamknięty zbiornik na deszczówkę, należy obliczyć powierzchnię dachu i średnią ilość opadów rocznie, co pozwoli dobrać wielkość zbiornika do potrzeb.
Liczba zwolenników zbierania deszczówki stale rośnie. Trudno się dziwić - opłaty za wodę w wielu gminach rosną z roku na rok. A możliwości są spore, od najtańszych beczek po całe systemy odzyskiwania deszczówki i podłączenia jej do domowej sieci. Pozwala to używać wody deszczowej do spłukiwania toalety albo prania.
Nawet już jednak samo podlewanie wodą deszczową ogrodu pozwala zauważyć znaczącą różnicę. W wielu gminach w upalne dni jest zakaz podlewania wodą z wodociągu. Zapasy wody deszczowej pozwalają uratować dobry wygląd roślin, zwiększyć zbiory i utrzymać elegancki wygląd trawnika. Dodatkowo, nic nas nie kosztuje.
Kupując pojemnik na deszczówkę, należy przede wszystkim zastanowić się, jak wiele deszczówki chcemy odzyskiwać, ile środków możemy zainwestować oraz w jaki sposób będziemy wykorzystywać tak pozyskaną wodę.
Ważne są także parametry takiego zbiornika, jak pojemność, kształt oraz materiał, z którego jest wykonany. Dla osób, które chcą stworzyć system o dużej pojemności najlepsze będą modułowe zbiorniki na wodę, które można dowolnie poszerzać o kolejne elementy.
Jeśli chodzi o materiał, to zbiorniki na deszczówkę najczęściej wykonane są z wysokiej jakości tworzyw sztucznych lub metalu. Wykorzystanie tworzywa z odpowiednimi atestami gwarantuje, że zbiornik na deszczówkę będzie spełniał normy bezpieczeństwa oraz sprawdzi się w długoletniej eksploatacji.