Osprzęt do odkurzaczy

Zastosowane filtry (0)

529 ofert od 27.41 PLN do 313.00 PLN

Sortuj według
Ilość na stronie
1 2 ... 18

Osprzęt i akcesoria do odkurzaczy przemysłowych

Sprzątając pomieszczenia, nie sposób pominąć odkurzania. Jest to jeden z końcowych etapów prac, jednak również jeden z najważniejszych. Odkurzając podłogi, pozbywamy się naniesionego w ciągu dnia piasku, nagromadzonego kurzu czy sierści naszych zwierząt. Aby jednak prace przebiegały sprawnie i efektywnie, konieczne jest wyposażenie odkurzaczy w odpowiednie akcesoria. Przygotowany w tym dziale osprzęt do odkurzaczy pozwoli zaoszczędzić Ci czas i skutecznie pozbyć się brudu z podłóg i mebli tapicerowanych.

Osprzęt do odkurzaczy - co to takiego?

Osprzęt do odkurzaczy obejmuje wiele akcesoriów, które znacząco ułatwiają i przyspieszają pracę. Znajdziesz w nim węże, rury, ssawki, worki i filtry. Z reguły w standardowym wyposażeniu odkurzaczy znaleźć można wąż ssący, uniwersalną szczotkę i końcówkę do szczelin. Jednak podczas codziennego użytkowania urządzenia często potrzebujemy czegoś więcej. Istnieją takie akcesoria, które warto mieć w swoim domu, choćby worki, które należy regularnie wymieniać.

Nawet jeśli są to modele tekstylne, wielokrotnego użytku, to i tak z biegiem czasu będzie trzeba zmienić je na nowe. Do trudno dostępnych miejsc, czy naprawdę wąskich szczelin przydadzą się odpowiednie ssawki i końcówki. Dla lepszej wygody warto wyposażyć się także w odpowiednio długi i elastyczny wąż, którym wyczyścisz podłogi pod meblami, czy usuniesz pajęczyny. Dobrze dobrany osprzęt do odkurzaczy sprawia, że sprzątanie staje się prostsze i skuteczniejsze. Akcesoria zapewniają poprawne działanie odkurzaczy i chronią sprzęt przed zniszczeniem.

Węże, rury i ssawki - niezbędny osprzęt do odkurzaczy

Dostępne szczotki, ssawki i końcówki do odkurzaczy różnią się formą, wielkością i kształtem. Bez problemu znajdziesz wśród nich rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb. Niektóre modele przeznaczone są do konkretnie określonych powierzchni, inne są uniwersalne i możesz wykorzystywać je praktycznie wszędzie. Dzięki szczotkom z łatwością usuniesz sierść swoich pupili z dywanów czy mebli. Do trudno dostępnych miejsc i wąskich szczelin sprawdzą się ssawki.

Akcesoria te przydadzą się także podczas sprzątania samochodu, gdzie znajduje się wiele wąskich przestrzeni, do których bardzo trudno dotrzeć. Także węże i rury stanowią niezwykle istotny element wyposażenia każdego odkurzacza. Odpowiednio długie zapewnią komfort podczas sprzątania i odciążą kręgosłup, niwelując potrzebę pracy w niewygodnej, pochylonej pozycji. Węże powinny być elastyczne i wytrzymałe, aby umożliwiać swobodne manewrowanie sprzętem.

Jak wybrać worki i filtry?

Chociaż na rynku dostępnych jest wiele modeli odkurzaczy bezworkowych, to nadal te z workami cieszą się większą popularnością. Mają one z pewnością wiele zalet, jednak wymagają regularnego wymieniania worków. Przepełniony pojemnik może nawet zniszczyć urządzenie, dlatego wymaga częstej kontroli.

Zależy Ci na komforcie użytkowania i wysokim poziomie higieny? Wybierz jednorazowe worki papierowe. To także lepsze rozwiązanie dla alergików. Jeśli z kolei lubisz produkty wielokrotnego użytku, które chronią Twój portfel i środowisko, skorzystaj z worków tekstylnych wielokrotnego użytku. Pamiętaj o odpowiednim doborze produktu do modelu odkurzacza. W naszym sklepie z pewnością znajdziesz najlepszy worek, dopasowany do Twoich potrzeb.

Filtry do odkurzacza to akcesoria, które nie tylko pochłaniają kurz, ale także chronią silnik urządzenia przed uszkodzeniami. Akcesoria te należy również okresowo wymieniać. Za oczyszczenie powietrza odpowiadają filtry wylotowe, natomiast modele wlotowe chronią silnik. W odkurzaczach można stosować różne rodzaje filtrów. Cylindryczne doskonale zbierają zanieczyszczenia, również alergeny. Modele cyklonowe są natomiast niezwykle skuteczne.

Filtry do odkurzaczy mogą mieć różne formy. Znajdziesz wśród nich produkty papierowe, tekstylne, piankowe i gąbkowe. W odkurzaczach workowych i bezworkowych najczęściej spotkasz filtry tekstylne i papierowe. Modele piankowe są idealne do odkurzaczy wodnych. Natomiast filtry HEPA to rozwiązanie dla alergików. Wychwytują zanieczyszczenia na poziomie od 95 do 99,95%.