7ofert od22.99PLN do178.49PLN
74,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
178,49
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
23,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
22,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
50,99
dostawa
wysyłka
>12 dni
102,49
dostawa
wysyłka
>12 dni
36,99
dostawa
wysyłka
>12 dni
  • 1
Strona 1 z 1

Kanistry

Główną funkcją kanistrów jest przechowywanie różnego rodzaju cieczy. Takie pojemniki przydają się w wielu sytuacjach, szczególnie podczas długich tras, na których nie masz możliwości uzupełnienia pustego baku. Doskonale nadają się także do przewożenia i przechowywania benzyny do kosiarki oraz urządzeń spalinowych. Kanistry na paliwo są szczególnie przydatne w gospodarstwach rolnych, a także na działkach.

Kanistry samochodowe - rodzaje

Kanistry samochodowe pozwalają na bezpieczne przechowywanie i przenoszenie benzyny oraz innych substancji. Na rynku dostępne są kanistry metalowe i plastikowe. Pierwsze z nich pokryte są specjalną farbą, która jest odporna na działanie różnego rodzaju paliw. Do dzisiaj pokutuje przekonanie, że kanistry plastikowe to produkty jednorazowe, jednak producenci przez lata ulepszali swoje produkty i dzisiaj kanistry z mieszanki tworzyw sztucznych mogą być używane przez wiele lat.

Kanistry samochodowe różnią się pojemnością. Możesz kupić pojemniki o objętości od 2 do kilkudziesięciu litrów. Rozmiar powinien być dopasowany do Twoich potrzeb. Nie ma sensu kupować 50 litrowego kanistra, w którym będziesz przechowywał paliwo do zwykłej kosiarki. Po pierwsze dlatego, że taki pojemnik będzie bardzo nieporęczny, a po drugie, zajmie dużo miejsca.

Metalowy czy plastikowy kanister na paliwo?

Mimo udoskonalenia produkcji kanistrów plastikowych nadal większą wytrzymałością odznaczają się modele metalowe. Kanister na paliwo wykonany z metalu zdecydowanie lepiej zniesie działanie czynników zewnętrznych.

Wiele osób obawia się także, że kanistry samochodowe wykonane z plastiku stwarzają zagrożenie ze względu na możliwość powstania ładunku elektrostatycznego podczas nalewania cieczy do baku, co może spowodować niespodziewany wybuch. Jednak do produkcji kanistrów samochodowych używa się sprawdzonych i pozbawionych takiego ryzyka tworzyw.

Akcesoria do kanistrów na paliwo

W tym dziale znajdziesz kanistry idealne do przechowywania paliw. Zaopatrzysz się także w akcesoria takie, jak lejki i kraniki, dzięki którym przelejesz benzynę bez jej niepotrzebnego rozlewania. Lejki i kraniki umożliwiają łatwe przelewanie cieczy z kanistra do baku, czy innego pojemnika docelowego. Z łatwością dopasujesz je do otworów różnej wielkości.