Dalmierze laserowe

Zastosowane filtry (0)

53 ofert od 175.00 PLN do 1394.00 PLN

Sortuj według
Ilość na stronie
1 2

Dalmierze laserowe

Jednym z urządzeń, którego nie powinno zabraknąć na budowie czy podczas remontu, jest dalmierz laserowy. Sprzęty te są niezbędne w wielu sytuacjach, dlatego w każdym warsztacie lub nawet w domu, powinien znaleźć się choć jeden egzemplarz. W tej kategorii znajdziesz kilkadziesiąt laserowych dalmierzy dedykowanych do wyznaczania odległości. Z racji tego, że pochodzą od sprawdzonych producentów, będą Ci służyły przez długi czas!

Jak działa dalmierz laserowy?

Dalmierze laserowe służą do pomiaru odległości. Z pewnością inne gadżety do mierzenia odległości nie będą w stanie tak dobrze określić pola powierzchni, jak dalmierz. Standardowe taśmy pomiarowe są bardzo niewygodne, zwłaszcza w przypadku bardzo dużych odległości. Dlatego przejrzeć ofertę dalmierzy laserowych, którą znajdziesz w naszym sklepie narzedzia.pl.

Dalmierz laserowy to sprzęt, dzięki któremu możesz dokonywać dokładnych pomiarów odległości i objętości. W naszej ofercie znajdziesz standardowe dalmierze, ale i modele wyposażone w dodatkowe funkcje. Niektóre z nich potrafią wykonać pomiar pośredni i pomiar ciągły, a także oprzeć swoje obliczenia o twierdzenia Pitagorasa. Posiadają różny zasięg – jedne sprawdzają się na dużych odległościach a inne na mniejszych. Praktycznie każdy z laserowych dalmierzy wyposażony jest także w podświetlany wyświetlacz, z którego można bardzo szybko odczytać wyniki. Prezentowane przez nas dalmierze laserowe posiadają kompaktowe wymiary, dzięki czemu można je nosić zawsze przy sobie. Produkty te są niezwykle precyzyjne, co oznacza, że potrafią określić np. długość z dokładnością do 1 milimetra.

Dalmierz laserowy – odpowiedni sprzęt dla specjalistów i amatorów

Dalmierz laserowy często jest nazywany wymiennie miernikiem laserowym. Nie ważne czy chcesz dokonywać pomiaru odległości podczas przydomowych prac, czy np. jest Ci potrzebny przy specjalistycznych pracach budowlanych. W naszej ofercie znajdziesz wiele różnych modeli tych urządzeń. Przydadzą się one m.in. do zawieszania półek na ścianie, kładzenia paneli czy do wymierzenia odległości pomiędzy ścianami, aby sprawdzić, czy zmieszczą się nowe meble.

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale dalmierze laserowe pozwalają na oszczędność materiałów, a co za tym idzie również pieniędzy. Bardzo często są one wykorzystywane przez profesjonalistów, którzy nie wyobrażają sobie np. cięcia płytek na oko, ponieważ na ogół kończy się to o wiele mniejszą precyzją i marnotrawieniem materiałów. Dodatkowo dzięki dalmierzom lepiej zaplanujesz wszystkie prace i zaoszczędzisz tym samym czas.

Wśród wielu funkcji dalmierzy laserowych znajdziesz również możliwość zapisywania pomiarów, dzięki czemu nie będziesz musiał chodzić z kartką i ołówkiem. Niweluje to problem zbierania pomiarów z dużych pomieszczeń i ewentualnego zagubienia kartki z danymi, co może mocno frustrować. Dzięki dalmierzom wystarczy tylko za pomocą kliknięcia zapisać osiągnięty wynik i gotowe!

Jaki dalmierz laserowy wybrać?

Zakup odpowiedniego dalmierza laserowego nie jest trudnym zadaniem. Przede wszystkim należy określić, gdzie będziesz używać dalmierza. Czy ma to być bardziej profesjonalny produkt? Czy raczej dla amatora? Do jakich prac ma być wykorzystany? Czy urządzenie to ma być użytkowane wewnątrz pomieszczeń, czy może jednak na zewnątrz? Zasada jest taka, że praktycznie każdy dalmierz laserowy może być dobry w użyciu wewnątrz budynku, ale nie będzie tak dokładny np. w terenie.

Dalmierze laserowe przeznaczone do wnętrz budynków wyposażone są raczej w mały zasięg. Natomiast dalmierze dedykowane do prac na zewnątrz muszą być wyposażone w celownik, który pozwala na dużą precyzję nawet wtedy, kiedy dany obiekt będzie mocno oddalony. Dodatkowo przyrząd, który wybierzesz do prac zewnętrznych, powinien być wykonany z materiałów odpornych na zmienne czynniki zewnętrzne. Najczęściej spotykanym materiałem, który sprawdza się na zewnątrz, jest tworzywo sztuczne.

Typy dalmierzy laserowych w sklepie narzedzia.pl

W naszej ofercie znajdziesz różne modele dalmierzy laserowych, do których można zaliczyć m.in.:

  • Standardowy dalmierz laserowy do profesjonalnego użytku do obliczania kubatury, pomiaru powierzchni i pomiaru długości w pomieszczeniach.
  • Dalmierz laserowy dla profesjonalistów do pracy w terenie
  • Dalmierze laserowe do pracy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.
  • Dalmierz laserowy z kamerą i bluetooth – może być użytkowany wraz ze statywem fotograficznym i obsługiwany za pomocą smartfona. Modele te są na ogół wyposażone w mnóstwo dodatkowych elementów np. zabezpieczenia bez wnikaniem pyłu i wody lub odporność przed upadkiem z wysokości 2 metrów.
  • Dalmierz laserowy z adapterem – urządzenie zostało wyposażone w funkcję pracy z poziomicą, kółkiem pomiarowym i taśmą pomiarową. Dzięki temu dalmierz pozwala na wygodne i płynne przeprowadzanie różnych prac.
  • Dalmierz laserowy ze statywem – to urządzenie wielofunkcyjne pozwalające na dokonywanie pomiarów długości, powierzchni, nachylenia i objętości. Niejednokrotnie posiadają wbudowane kamerę, funkcję bluetooth i umożliwiają przesyłanie osiągniętych wartości do dedykowanej aplikacji.

W naszym sklepie narzedzia.pl znajdziesz urządzenia spełniające najwyższe oczekiwania. Dedykowane są do prac wykończeniowych, gdzie ważna jest dokładność, co do milimetrów. Dzięki dalmierzom nie będziesz musiał nosić przy sobie kalkulatora ani kartki i ołówka. Wystarczające będzie wykonywanie profesjonalnych pomiarów, dzięki sprzętom oferowanym przez nasz sklep.