10ofert od24.84PLN do395.99PLN
24,84
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
88,99
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
395,99
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
65,49
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
210,99
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
56,99
dostępne
3 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
59,99
dostępne
5 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
62,99
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
86,10
dostawa
wysyłka
>12 dni
Strona 1 z 1

Cyrkle

Chcesz samodzielnie wykonać dekorację w drewnie? A może musisz wyciąć otwór w metalowej powierzchni? Jeżeli tak, to potrzebny będzie Ci odpowiedni cyrkiel, dzięki któremu wykreślisz precyzyjne okręgi. To narzędzie idealne do wykonywania pomiarów, prac ślusarskich i traserskich, przydatne w pracy wielu specjalistów, którzy na co dzień dokonują skomplikowanych obliczeń. Dostępne w naszej ofercie cyrkle nastawne i sprężynowe umożliwiają zaznaczenie kręgu nawet na bardzo twardych materiałach, dzięki zastosowaniu ostrych i twardych końcówek.

Cyrkiel nastawny i sprężynowy - zastosowanie

Cyrkle dostępne są w wielu rozmiarach, dzięki czemu umożliwiają wykonanie różnych prac. Za ich pomocą wyznaczysz obwód, narysujesz okrąg, przeniesiesz odcinek, wymiar i ustalisz proporcje na różnych powierzchniach. Niezależnie od tego, do jakiej pracy będziesz go wykorzystywał, zawsze powinien być wyprodukowany z wytrzymałych materiałów, odpornych na uszkodzenia oraz mieć ostre i hartowane końcówki. Wykonanie cyrkla z wysokiej jakości materiałów zapewnia odporność na zużycie, nawet przy jego częstej eksploatacji.

Cyrkiel nastawny a cyrkiel sprężynowy - podstawowe różnice

Cyrkiel nastawny i sprężynowy różnią się przede wszystkim budową. Cyrkiel nastawny przypomina pręt z zamocowanymi na niej dwoma ostrzami. Końcówki można swobodnie przesuwać wzdłuż pręta, dzięki czemu uzyskuje się okręgi o różnych promieniach. Niektóre produkty na pręcie mają umieszczoną podziałkę milimetrową, która pozwala na wykonanie koła o dokładnie wskazanym promieniu.

Natomiast cyrkiel sprężynowy wygląda jak cyrkiel używany w szkole na lekcjach matematyki. Można znaleźć cyrkle sprężynowe, w których montuje się ołówki. Przeznaczone są one do rysowania po miękkich materiałach. Dostępne są również cyrkle sprężynowe z dwoma ostrzami, które doskonale zaznaczą obwód np. na stali czy szkle. Niektóre produkty posiadają specjalne blokady, które zapobiegają przemieszczaniu się ramion urządzenia.

W naszym sklepie znajdziesz cyrkle nastawne i sprężynowe wykonane z wysokiej jakości materiałów. Oferujemy także specjalne przedłużki do cyrkli. Jeżeli potrzebujesz innych narzędzi pomiarowych, koniecznie sprawdź nasz asortyment. Znajdziesz w nim m.in. suwmiarki, taśmy miernicze, a także miary składane i zwijane.