Buławy wibracyjne

Zastosowane filtry (0)

7 ofert od 348.99 zł do 1921.99 zł

Sortuj według
Ilość na stronie
Wibrator do betonu Yato YT-82601 Yato

Wibrator do betonu Yato YT-82601

 • Typ zasilania: elektryczne
 • Moc: 2300 W
 • Średnica: 35 mm
 • Długość przewodu: 4 m
 • Masa: 6,6 kg
651 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępne >10szt. Wysyłamy w poniedziałek
Wibrator do betonu Yato YT-82600 Yato

Wibrator do betonu Yato YT-82600

 • Typ zasilania: elektryczne
 • Moc: 1200 W
 • Średnica: 35 mm
 • Masa: 2,4 kg
348,99 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępne >10szt. Wysyłamy w poniedziałek
Ubijak wibracyjny Rubi RUBI TRILLER Rubi

Ubijak wibracyjny Rubi RUBI TRILLER

 • Typ zasilania: elektryczne
 • Masa: 4,8 kg
1 809,99 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępne 2 szt. Wysyłamy we wtorek
Wibrator do betonu DeWalt DCE531N DeWalt

Wibrator do betonu DeWalt DCE531N

 • Typ zasilania: akumulatorowe
 • Napięcie akumulatora: 18 V
 • Akumulator w komplecie: nie
 • Średnica: 28,6 mm
 • Długość przewodu: 1,2 m
 • Masa: 3,08 kg
1 921,99 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępne >10szt. Wysyłamy we wtorek
Napęd do buławy wibracyjnej megavib+ Belle BA 244/00200 Belle

Napęd do buławy wibracyjnej megavib+ Belle BA 244/00200

1 403,99 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępne 6 szt. Wysyłamy we wtorek
Wąż giętki do megavib+ 3m Belle BA 244/00500 Belle

Wąż giętki do megavib+ 3m Belle BA 244/00500

699,99 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępne 10 szt. Wysyłamy we wtorek
Wibrator do betonu Dedra DED7631 Dedra

Wibrator do betonu Dedra DED7631

 • Typ zasilania: elektryczne
 • Moc: 2300 W
 • Średnica: 35 mm
 • Długość przewodu: 4,5 m
737 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Wysyłamy >12 dni
1

Narzędzia do betonu - buławy wibracyjne

Buławy wibracyjne to z pewnością jedne z tych urządzeń, których nie może zabraknąć podczas budowy domu. Dzięki nim rozprowadzony materiał będzie spójny, co z kolei poprawi wytrzymałość konstrukcji betonowych po ich zaschnięciu. Buława wibracyjna znajdzie zastosowanie zarówno podczas budowy domów jednorodzinnych, jak i w dużych inwestycjach. Odpowiednio dobrany i użytkowany sprzęt zwiększy jakość wylewanego materiału i przedłuży jego trwałość.

Buława wibracyjna - do czego służy?

Buławy wibracyjne do betonu, zwane także wibratorami do betonu lub też wibratorami pogrążanymi, to urządzenia mechaniczne, które służą do pracy z dużą ilością masy betonowej. Są to bardzo popularne urządzenia w branży budowlanej. Nadrzędnym zadaniem buławy wibracyjnej jest zagęszczanie betonowej mieszanki po uprzednim wlaniu jej w przeznaczone miejsce. Poprzez wibracje usuwany jest nadmiar wody z tej mieszanki i uwalniane są bąble z powietrzem, które powstały podczas wlewania betonu w miejsce docelowe. Dynamiczne wibracje pozwalają uzyskać jednolitą gęstość całej mieszanki.

Buławy wibracyjne zdobywają w Polsce coraz większą popularność, stanowią bowiem najskuteczniejszy sposób na uzyskanie mieszanki betonowej wysokiej jakości. Cechuje je również względna bezawaryjność. Urządzenia są często wykorzystywane na budowach, a także w trakcie inwestycji, gdzie niezwykle istotna jest jakość wykonywanych elementów betonowych. Konstrukcja buławy wibracyjnej nie należy do skomplikowanych, a jednak jest głęboko przemyślana. Urządzenie składa się z głowicy, która odpowiada za wytwarzanie drgań z pomocą znajdującego się w jej wnętrzu mimośrodu, wałka oraz silnika – elektrycznego bądź spalinowego.

Buławy wibracyjne - rodzaje i zastosowanie

Wśród buław wibracyjnych można znaleźć modele o napędzie pneumatycznym, mechanicznym oraz napędzane energią elektryczną o wysokiej częstotliwości. Modele mechaniczne przeznaczone są do budowy domów jednorodzinnych i mniejszych inwestycji. Są znacznie lżejsze i wygodniejsze w użytkowaniu od innych typów urządzeń. W buławach elektrycznych za wytwarzanie drgań odpowiada silnik elektryczny. Dopasowanie sprzętu do częstotliwości i napięcia prądu wymaga zastosowania przetwornicy. Niektóre elektryczne buławy wibracyjne są w nie wyposażone, inne wymagają dokupienia sprzętu. Modele pneumatyczne zaopatrzone są w wąż, który odpowiada za transport powietrza.

Na co zwrócić uwagę kupując buławy wibracyjne?

Decydując się na zakup buławy wibracyjnej do betonu, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów technicznych poszczególnych modeli m.in. na moc urządzenia, liczbę obrotów na minutę, wydajność, siłę i długość wibracji. Wybór odpowiedniego sprzętu powinien być także podyktowany zakresem prac, do których będzie używany, a także częstotliwością ich wykonywania. Nie bez znaczenia są także warunki, w jakich urządzenie będzie pracować. Zakres wibracji buławy wibracyjnej wpływa z kolei na dokładność zagęszczenia betonu.

Buławy wibracyjne do zadań specjalnych

Na narzedzia.pl znajdziesz także nowoczesne ubijaki wibracyjne do płytek i powierzchni ceramicznych. Urządzenie usuwają zalegające pęcherzyki powietrza spod powierzchni przyklejonych elementów, zapewniając tym samym ich lepsze trzymanie. Narzędzia doskonale sprawdzą się także podczas pracy z płytkami o dużych wymiarach.

Zwiększ wytrzymałość konstrukcji betonowych dzięki buławom wibracyjnym

Dzięki dostępnym w tym dziale produktom wykonasz wiele prac budowlanych. Przygotowane przez nas buławy wibracyjne sprawdzą się m.in. podczas wylewania fundamentów, słupów, podciągów, stropów monolitycznych i gęsto żebrowanych. Urządzenia zapewniają gładką powierzchnię po wibrowaniu, co przyspiesza i skraca czas wykonywania kolejnych zadań jak np. malowanie stropów. Oferujemy produkty sprawdzonych i cenionych producentów, z których produktów korzystają codziennie tysiące użytkowników. Sprawdź, co jeszcze dla Ciebie przygotowaliśmy i wybierz rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb!