7ofert od48.90PLN do1945.00PLN
233,90 PLN
dostępne
4 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
121 PLN
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
145 PLN
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
1 699 PLN
dostępne
3 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
1 945 PLN
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
74,90 PLN
dostawa
wysyłka
>12 dni
48,90 PLN
dostawa
wysyłka
>12 dni
Strona 1 z 1

Przecinanie styropianu za pomocą zwykłego noża jest uciążliwe, powoduje uszkodzenie materiału i duże pylenie. Dlatego dużo lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie noża termicznego, nazywanego także przecinarką do styropianu.

Podstawą działania przecinarek do styropianu jest ostrze lub drut podgrzane do odpowiedniej temperatury. Dzięki temu cięcie jest szybkie, materiał się nie kruszy, a krawędź pozostaje gładka i równa. Przecinarki do styropianu znajdą zastosowanie zarówno na budowie lub w trakcie ocieplania domu, jak i w pracach modelarskich.

W zależności od rodzaju materiału oraz częstotliwości pracy zdecydować się możemy na dużą przecinarkę lub nóż termiczny do styropianu. Zaletą tych pierwszych jest precyzyjne cięcie, zarówno w poziomie, pionie, ukośne, jak i frezów i klinów. Najczęściej są to urządzenia zasilane sieciowo. Idealnie sprawdzą się w trakcie budowy, np do cięcia elewacji.

Alternatywą dla dużych przecinarek są noże termiczne. Zasada ich działania przypomina lutownicę. Noże do styropianu dobrze sprawdzają się, jeśli do cięcia nie mamy dużo materiału, na placu budowy, gdy na szybko trzeba wykonać jakąś pracę. Często korzystają z nich także modelarze. Noże nie są tak precyzyjne, jak przecinarki, nadal jednak zapewniają bezodpadowe cięcie styropianu, polipropylenu, pcv - poli, eps.

Jak wybrać idealną dla siebie przecinarkę? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ostrze - musi mieć ono większą długość niż materiał, który zamierzamy ciąć. Ważny jest także zakres temperatur, większość przecinarek pozwala na ich regulację w maksymalnym zakresie 40-450 stopni Celsjusza.