Wiertarki magnetyczne

Zastosowane filtry (0)

8 ofert od 1832.00 zł do 5623.99 zł

Sortuj według
Ilość na stronie
Bestseller Wiertarka magnetyczna Evolution EVO-EVO42 Evolution

Wiertarka magnetyczna Evolution EVO-EVO42

2 435 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępne 10 szt. Wysyłamy w poniedziałek
Bestseller Wiertarka magnetyczna Evolution S28 MAG Evolution

Wiertarka magnetyczna Evolution S28 MAG

1 832 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępne >10szt. Wysyłamy w poniedziałek
Wiertarka magnetyczna Bosch GBM 50-2 Bosch

Wiertarka magnetyczna Bosch GBM 50-2

  (1)
4 979,99 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępne 10 szt. Wysyłamy w poniedziałek
Wiertarka magnetyczna Vertical 32AK Vertical

Wiertarka magnetyczna Vertical 32AK

4 227,99 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępne 10 szt. Wysyłamy w poniedziałek
Wiertarka magnetyczna Vertical 32TAK Vertical

Wiertarka magnetyczna Vertical 32TAK

4 469 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępne >10szt. Wysyłamy w poniedziałek
Wiertarka magnetyczna Makita HB350 Makita

Wiertarka magnetyczna Makita HB350

2 981,99 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępne >10szt. Wysyłamy we wtorek
Wiertarka magnetyczna Makita HB500 Makita

Wiertarka magnetyczna Makita HB500

6 348,49 zł 5 623,99 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępne 8 szt. Wysyłamy we wtorek
Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką: 6 348,49 zł
Wiertarka ze stopą magnetyczną DeWalt DWE1622K DeWalt

Wiertarka ze stopą magnetyczną DeWalt DWE1622K

5 222,99 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępne 4 szt. Wysyłamy we wtorek
1

Możliwości wiertarki magnetycznej – czy warto w nią inwestować?

Potrzebujesz specjalistycznego sprzętu do wiercenia dużych otworów w metalu i stali, a wiertarka stołowa nie spełnia Twoich oczekiwań? Producenci elektronarzędzi wymyślili rozwiązanie niemal doskonałe – niezwykle mocna, w pełni mobilna wiertarka elektromagnetyczna, przy pomocy której wydajnie i z ogromną precyzją wykonasz wymagające prace wiertnicze. Jak działa „magnesówka” i w jakich branżach będzie z niej największy pożytek?.

Czym jest wiertarka magnetyczna?

Wiertarka magnetyczna to narzędzie do profesjonalnego użytku, wykorzystywane w przemyśle metalurgicznym, budowlanym, stoczniowym i w wielu innych branżach. Jej zastosowanie polega na wykonywaniu precyzyjnych otworów w powierzchniach stalowych oraz w detalach. Możliwe do wywiercenia otwory są dużej średnicy, a do ich wykonania używa się wierteł koronowych (trepanacyjnych). Urządzenie stanowi mobilną alternatywę dla wiertarek stołowych, które nie są zbyt wygodne w transporcie do różnych miejsc pracy. 

Różne rodzaje wiertarek magnesowych łączy najważniejszy element konstrukcyjny, czyli stopa magnetyczna. Dzięki niej urządzenie jest stabilnie przytwierdzone do podłoża i wykonuje zadania z ogromną dokładnością. Poszczególne modele różnią się możliwościami i tym samym – gabarytami, dlatego niektóre z nich dają możliwość wiercenia ścian (urządzenie trzyma się wówczas w rękach, chociaż dzięki stopie magnetycznej odczuwalny ciężar jest niższy niż realny), a inne przeznaczone są raczej do wiercenia na podłożu. Jest to sprzęt specjalistycznego wykorzystania. Przebija twarde materiały o grubości do 50 mm, bez tworzenia ubytków.

Profesjonalne zastosowanie wiertarek magnetycznych

Jak już wiemy, wiertarki magnetyczne nie należą do narzędzi dla majsterkowiczów, amatorów czy użytku domowego, ponieważ w tych zastosowaniach nie zachodzi potrzeba ich wykorzystywania. Usprawniają pracę w przemyśle produkcyjnym, ślusarskim, stoczniowym, metalurgicznym, w warsztatach samochodowych. Biorą udział w obróbce konstrukcji stalowych, blachy, stopów metalowych, budowie mostów, instalacji. Trudno wyobrazić sobie współczesny świat i zaawansowane budownictwo bez tego narzędzia, które w innowacyjny sposób przyspiesza mnóstwo skomplikowanych robót budowlanych. 

Oferowane narzędzia w sklepie z tej kategorii sprawdzają się w miejscach o utrudnionym dostępie, gdzie nie każde urządzenie byłoby w stanie wiercić duże otwory. Wpływa na to technologia magnesowa, która gwarantuje wysoką stabilizację sprzętu i przytwierdzenie go do konkretnego miejsca – wiertarki tego typu nie trzeba trzymać rękami, by wykonywało swoją pracę z maksymalną precyzją. Czym wyróżniają się modele wiertarki magnetycznej i na jakie cechy zwracać uwagę?

Wiertarka magnetyczna – parametry, wyposażenie, przydatne funkcje

W przypadku wszystkich narzędzi dobra jakość i wytrzymała, solidna konstrukcja to priorytety, jeżeli chcemy sprzęt o długiej żywotności, niskiej awaryjności i w pełni funkcjonalny. Narzędzia w sklepie internetowym narzedzia.pl z rodzaju wiertarek magnetycznych do takich należą. Oferujemy sprzęt wysokiej klasy, marek takich jak Bosch, Metabo, DeWalt, Makita, Vertical, Evolution i Proma. Przejdźmy do konkretów, czyli jakie najważniejsze parametry mają wiertarki magnetyczne:

  • moc – sprzęty o mocy 1200 W podołają wymagającym, ciężkim pracom wiertniczym.

  • średnica wiercenia – wybór tego parametru uzależniony jest całkowicie od konkretnych potrzeb. Warto zwrócić uwagę, że producenci podają tę informację w odniesieniu do wiertła trepanacyjnego (od 12 do 50 mm) i krętego (od 1 do 23 mm).

  • głębokość wiercenia – rodzaje wiertarek magnetycznych w sklepie narzedzia.pl w większości umożliwiają wiercenie na dużą głębokość do 50 mm. Są to urządzenia do profesjonalnego użytku, zdolne wykonywać większość najtrudniejszych prac w stali i metalu.

  • przyczepność magnesu – kluczowy parametr w modelach, które planuje się używać w pozycji przytwierdzonej do ściany. Takie zastosowanie wymaga dużej przyczepności, aby stopa magnetyczna utrzymała w stabilnym położeniu urządzenie ważące kilka, niekiedy ok. 10 kg.

  • regulacja obrotów – istotna funkcja, szczególnie w przypadku modeli o możliwości wykonywania otworów o największej średnicy (40 mm i więcej), która zapobiega szybkiemu zużywaniu się wiertła.

  • funkcja gwintowania – możliwość obrotów wiertła w prawo i lewo.

Wiertarka magnetyczna jest urządzeniem do zadań specjalnych, z którego profesjonaliści i zawodowcy korzystają w trudnych pracach wiertniczych. Z wysoką jakością i szerokimi możliwościami idzie w parze wysoka cena. W naszym asortymencie znajdziecie modele w zakresie cenowym 1800 – 5600 zł. Zapraszamy na zakupy!

Wiertarki magnetyczne, czyli specjalistyczny sprzęt dla profesjonalistów.

Wiertarki magnetyczne, czy też raczej ze stopą magnetyczną, to elektronarzędzia służące do wiercenia otworów o dużej średnicy. Stanowią alternatywę do wiertarek stołowych, ale są od nich mniejsze i lżejsze, stąd profesjonaliści chętnie sięgają po nią na budowie. Wiertarki magnetyczne są mobilne i świetnie się sprawdzą w stoczniach, przy budowie mostów i konstrukcji stalowych, układaniu instalacji.

W wiertarkach magnetycznych używa się wierteł trepanacyjnych, pozwalających wywiercić otwór o średnicy od 10 do 58 mm i większej. Umożliwiają one wiercenie litej stali nawet do 33 mm średnicy.

Jeśli rozważasz zakup wiertarki magnetycznej i zależy Ci na możliwie uniwersalnym narzędziu - warto wybrać model, który posiada obroty prawo/lewo. Dzięki temu, oprócz wiercenia otworów. będzie można także wykonywać gwintowanie.

Parametrami, wymagającymi rozważenia, są także moc, wyposażenie w zbiornik z płynem chłodniczym oraz średnica wiercenia. Ta ostatnia zależy od możliwości dokupienia dodatkowego osprzętu w postaci wierteł trepanacyjnych.

W Narzedzia.pl posiadamy bogatą ofertę tego rodzaju wiertarek od renomowanych marek tj. Bosch, Evolution, Makita, Proma, Rotabroach i Vertical.