Kosiarki do trawy

Zastosowane filtry (0)

158 ofert od 315.00 PLN do 3144.00 PLN

Sortuj według
Ilość na stronie
1 2 ... 6

Kosiarki do trawy - elektryczne, spalinowe czy akumulatorowe?

Kosiarka do trawy to narzędzie niezbędne przy pielęgnacji trawnika bez względu na jego wymiary. W naszym sklepie proponujemy modele na każdą kieszeń i dopasowaną do różnorodnych potrzeb. Bez względu na to, czy masz niewielki trawniczek czy kosisz całe boiska - w naszym sklepie znajdziesz coś dla siebie.

Kosiarki elektryczne - zalety i przeznaczenie

Podstawową zaletą kosiarek elektrycznych jest fakt, że urządzenia te należą do tańszych niż ich spalinowe odpowiedniki. Co więcej – nie emitują do środowiska żadnych szkodzących mu substancji a także – pracują dość cicho, ich działanie nie będzie więc denerwować bardziej wrażliwych na hałasy sąsiadów. Warto także pamiętać, że kosiarki elektryczne najlepiej sprawdzą się na powierzchniach do 500 m2, ich szerokość robocza nie wynosi więcej niż 40 cm. Dlatego stanowią idealne rozwiązanie dla właścicieli średniej wielkości działek, przydomowych ogrodów. Pamiętajmy, że dłuższy kabel zasilający wcale nie oznacza większych możliwości, efektywności pracy, wręcz przeciwnie – im on dłuższy, tym napięcie mniejsze.

Należy więc wybrać kosiarkę elektryczną, która posiada kabel o odpowiedniej – czyli około 25 m – długości. Ważnym wyposażeniem każdego sprzętu jest kosz na trawę, skutecznie ułatwiający jej zbieranie. Dlatego lepiej dopłacić niewielką sumę i zakupić model pojemnik posiadający. Jeśli zależy nam na funkcji mulczowania, i w kosiarki elektryczne z taką funkcją bez problemu się zaopatrzymy. Miejmy jednak na uwadze fakt, że mulczowanie właśnie mieli trawę, rozdrabniając ją na malutkie kawałki, co tworzy filc – warstwę trawy, która obumarła i przez którą nie dostaje się do korzeni powietrze.

Duża i wydajna kosiarka spalinowa z napędem lub bez

Kosiarki spalinowe stanowią dobre rozwiązanie nie tylko do wielkich, przestrzennych terenów, sprawdzą się na każdej działce, w każdym ogrodzie. Sprzęty bez napędu zadziałają zwłaszcza tam, gdzie ich elektryczne i ręczne odpowiedniki muszą się poddać – na górkach, nierównościach, wybojach, między krzakami, roślinami. Co więcej, kosiarki spalinowe charakteryzują się niskimi kosztami eksploatacji – wymienienie konkretnej części nie stanowi problemu i jest tańsze niż w kosiarkach elektrycznych.

Ponadto, kosiarki spalinowe, zwłaszcza te z napędem, komfortowo się obsługuje – nie trzeba ich mozolnie pchać, męcząc się niemało, dlatego z operowaniem nimi poradzi sobie każdy. Warto wybrać taki sprzęt, który posiada opcję regulowania wysokości koszenia. W większości nowszych modeli ją znajdziemy, w zakresie od 20 do 90 mm. Nie zapominajmy, by zaopatrzyć się w kosiarkę spalinową z koszem na trawę. Jej koła powinny być odpowiednio duże i najlepiej z innego materiału niż plastik. Jeśli zakupimy kosiarkę spalinową znanego producenta z pewnością będziemy mieli do dyspozycji więcej miejsc serwisowych, łatwiej dokupimy części, akcesoria.

Kosiarki spalinowe z napędem są najwydajniejsze ze wszystkich kosiarek na rynku, poradzą sobie także z najbardziej „nieprzyjaznymi’ – nierównymi, wyboistymi powierzchniami. Właśnie posiadanemu napędowi zawdzięczają te urządzenia możliwość bezproblemowego pokonywania wybojów, zapadlin, górek. Co więcej, ten rodzaj kosiarek spalinowych jest łatwy w obsłudze nie tylko dla silnych mężczyzn, ale także kobiet, osób starszych – nie trzeba się bowiem męczyć, pchając sprzęt. Wybierając kosiarkę spalinową z napędem, zwróćmy uwagę na jej szerokość koszenia. Do użytku przydomowego, działkowego wystarczy maszyna, dysponująca szerokością do 48 cm – zadziała efektywnie i swobodnie będzie można się z nią poruszać, także pomiędzy krzewami, roślinami uprawnymi.

Urządzenia o szerokości powyżej 50 cm przeznaczone są do dużych, otwartych terenów. Nie bez znaczenia jest także silnik danej kosiarki spalinowej z napędem. Do powierzchni do 1000m2 wcale nie musi być on najmocniejszy – powinien raczej być odpowiednio dobrany. Nie ryzykujmy kupowania kosiarki, która nie dysponuje koszem na trawę, jeśli zależy nam na funkcji mulczowania – są modele na rynku, dysponujące i taką możliwością.

Kosiarki spalinowe bez napędu poradzą sobie nawet z powierzchniami powyżej 500 m2, nierzadko posiadają silniki czterosuwowe. Dobrze, by koła sprzętu umieszczone były na łożyskach kulkowych, znacznie to ułatwi pracę każdemu jego operatorowi. W kołach także niektóre modele mają umiejscowioną regulację wysokości cięcia. Przydatne w kosiarce spalinowej bez napędu są również: ergonomiczna rękojeść i jej kilkustopniowa opcja regulacji – dzięki temu manewrowanie urządzeniem nie powinno być męczące i trudne. Właściwy przepływ powietrza i chłodzenia zapewnia kosiarce spalinowej bez napędu wirnik. Podstawą dobrej, wydajnej pracy kosiarki jest stabilność – zarówno dźwigni, jak i odpornej na zgniatanie i skręcanie obudowy. Dobrze, by sama obudowa wykonana była ze stali, charakteryzującej się trwałością. Zawsze zaopatrujmy się w kosiarkę spalinową bez napędu, posiadającą kosz na trawę – samodzielnie nie zbierzemy ściętych roślin tak efektywnie. Jeśli zależy nam na urządzeniu z opcją mulczowania – i takie kosiarki spalinowe bez napędu są dostępne na rynku. 

Kosiarka do trawy akumulatorowa

Kosiarki akumulatorowe to ciche i mobilne urządzenia, które poradzą sobie z koszeniem w niewielkich ogrodach. Sprzęty te są również bezpieczne – ich operator nie musi martwić się, że dojdzie do zwarcia, porażenia prądem, przecięcia kabla. Z życiem ujdą również kwiaty, które nie zostaną pozrywane. W najwydajniejszych modelach kosiarek akumulatorowych jedno ładowanie akumulatora wystarczy do skoszenia aż 800 m2.

Warto wybrać taki model kosiarki, którego akumulator wyprodukowano w najnowszej – litowo-jonowej, technologii. Zastosowanie tego rozwiązania jest gwarantem długiej żywotności urządzenia. Zwróćmy również uwagę, by wspomniany akumulator nie posiadał efektu pamięci i miał niski stopień samorozładowania, czyli był gotowy do działania w każdej chwili. Natomiast jeśli chodzi o przechowywanie kosiarki akumulatorowej, zdecydowanie ułatwia je zastosowanie w narzędziu składanej rękojeści – użytkownik zyskuje tym sposobem dużo miejsca, które może wykorzystać na inne urządzenia.