45ofert od31.59PLN do231.00PLN
87,90
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
81,59
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
83,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
80,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
51,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
86,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
110,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
czwartek
102
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
czwartek
194,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
czwartek
194,49
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
czwartek
84,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
czwartek
231
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
czwartek
31,59
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
czwartek
Strona 1 z 3

Widły ogrodowe to jedne z najczęściej wybieranych narzędzi, które dedykowane są do przeprowadzania wielu prac na działce, w ogrodzie, ale i np. na polu. Każda osoba posiadająca teren zielony lub gospodarstwo rolne powinna pomyśleć o tego typu asortymencie. Choć nie każdy o tym wie, to na rynku można znaleźć wiele rodzajów wideł, ponieważ nie każdy model nadaje się do tego samego działania. W naszym sklepie narzedzia.pl znajdziesz głównie widły do ogrodu i amerykanki, które dzielą się ze względu na poszczególną pracę. Zbudowane są z różnych komponentów, ale ich wygląd jest prawie identyczny. Znajdziesz tu widły ogrodowe z klasycznymi 4 zębami, ale i z większą lub mniejszą ich ilością. Sprawdź, jakie narzędzia przedstawiamy w tej kategorii.

Widły ogrodowe z narzedzia.pl – produkty wykorzystywane nie tylko w rolnictwie

Z widłami najczęściej można dostrzec rolników przerzucających siano czy słomę. Wykorzystanie tego produktu w tym sektorze, jest właściwie jest nieuniknione. Widły świetnie nadają się do uprzątnięcia zagród zwierząt, zwłaszcza modele dedykowane do przerzucania gnojowicy. W naszym sklepie oferujemy widły wykonane ze stali węglowej posiadające ergonomiczną budowę, poręczny uchwyt i odpowiedni profil trzonka. Wszystko to sprawia, że napięcie pleców znika, co zapewnia duży komfort pracy.

W ogrodnictwie także nie może zabraknąć wideł, ponieważ są one szczególnie przydane podczas zbierania liści i innych resztek organicznych. Jeśli nie posiadasz kosiarki ze zbiornikiem na trawę, wówczas do zbierania pozostałości również możesz użyć wideł. Posiadając sad owocowy, bez problemu wykorzystasz widły ogrodowe do pozbierania owoców, które upadły na ziemię. Produkt ten sprawdza się również podczas przygotowywania kompostownika, ponieważ podczas mieszania wspomaga procesy gnilne i poprawia cyrkulację powietrza.

Używanie takich produktów jak widły jest najlepszym wyborem w ogrodnictwie lub rolnictwie, zwłaszcza jeśli narzędzie wykonane jest z wysokiej jakości komponentów.

Na co zwrócić uwagę wybierając widły do ogrodu lub do gospodarstwa?

Jeśli masz zakupić pierwsze widły w swoim życiu, najlepiej wcześniej zapoznaj się z ich rodzajami oraz zastosowaniem. Ważny jest ich kształt, rozstaw zębów i ich ilość. Jakie modele znajdziesz w naszym sklepie?

  • Widły do kopania – dedykowane do prac rolniczych i ogrodniczych. Oferowane przez nas modele posiadają głowice z hartowanej stali zapewniającej twardość ostrza. Wyposażone są w wygodną rączkę i różne długości trzonka, dzięki czemu możesz dopasować go do swojego wzrostu lub wybrać model, którego będzie charakteryzowała optymalna długość. Dzięki temu z wideł skorzysta więcej osób o różnym wzroście. Widły do przekopywania ziemi oferowane w naszym sklepie posiadają dużą wytrzymałość i gwarantują długotrwałą użyteczność sprzętu. Do wyboru masz modele z drewnianym lub metalowym trzonkiem.

  • Widły gospodarcze – dedykowane są do zbierania słomy i siana. Głowice wykonane są z solidnego metalu, a trzonek może być wykonany z drewna impregnowanego olejem lnianym lub metalowy. Kąt nachylenia rączki pozwala na wygodniejszą pracę, zgodną z naturalnymi ruchami ciała. Tego typu widły minimalizują napięcie pleców, dzięki czemu praca jest bardziej efektywna. Widły gospodarcze posiadają 4 zęby przydatne podczas przerzucania siana lub przygotowywania kompostu. W naszej ofercie znajdziesz również modele z 3 zębami sprawdzające się do rozpulchniania gleby zaraz po przekopaniu lub do przenoszenia słomy i siana, a także modele 2-zębne.

  • Widły do ziemniaków – posiadają na końcach zębów charakterystyczne kulki. Dedykowane są do wybierania ziemniaków, ale i buraków. Kształtem przypominają one łopatę. Nie są ostre, więc nie zrobisz sobie nimi krzywdy podczas pracy. Dzięki kulkom na końcach zębów nadają się również do napowietrzania gleby.

  • Widły do kukurydzy – przeznaczone są do przenoszenia kiszonki. Posiadają ergonomiczną rączkę i głowicę z hartowanej stali. Posiadają duży wymiar szufli.

  • Widełki – to niewielkie narzędzia do przesadzania, pielenia i aeracji gleby. Są bardzo lekkie, więc nie męczą nadgarstków. Zapewniają precyzyjną i komfortową pracę.

Jaki trzon wideł wybrać? Z metalu czy z drewna?

W tej kategorii znajdziesz głównie widły z trzonem metalowym lub drewnianym. Czym się od siebie różnią oprócz surowca?

  • Widły z trzonem drewnianym lepiej trzymają się w dłoni, dzięki swojej chropowatej powierzchni. Oferowane przez nas modele zabezpieczone są np. olejem lnianym, które bardzo dobrze chroni je przed działaniem wody. Wybierając do pracy drewniane widły, należy uważać, aby ich nie złamać. Zawsze zanim zdecydujesz się na zakup tego modelu wideł sprawdź, czy wszystkie komponenty są odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią i czy wybrany model jest dobrze wyprofilowany.

  • Widły z trzonem metalowym bardzo dobrze sprawdzają się przy przenoszeniu dużego ciężaru, mimo że są lżejsze niż widły drewniane. Dodatkowo są całkowicie odporne na działanie wody i ergonomiczne. Nie można ich złamać i są bardzo odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Wysokiej jakości metal, z którego są stworzone, gwarantuje dużą wytrzymałość. Aby praca widłami metalowymi była jeszcze wygodniejsza, trzonek powinien być wyposażony w powłokę antypoślizgową. Dzięki temu ręce nie będą ślizgać się podczas wykonywanej pracy. Produkt amerykański firmy Bradas wykonany jest z najwyższej jakości komponentów. W naszej ofercie przedstawiamy widły do przekopywania i gospodarcze od tego producenta. Wybierając produkt najwyższej jakości, zwiększasz komfort pracy i masz gwarancję jego długiej żywotności.

Decydując się na jakiekolwiek widły, zawsze zwróć uwagę na materiały, z których są wykonane. Trwały surowiec zapewnia długotrwałą użyteczność sprzętu. Wybierz widły ze sklepu narzedzia.pl pochodzące od renomowanych producentów na rynku: