4ofert od35.99PLN do70.99PLN
35,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
70,99
dostępne
10 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
50,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
70,99
dostępne
9 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
  • 1
Strona 1 z 1

Taśmy, lizaki, sygnalizacje

Taśmy i lizaki ostrzegawcze, a także znaki sygnalizacyjne stosowane są dla zapewnienia bezpieczeństwa w miejscu pracy. W tej kategorii znajdziesz akcesoria za pomocą, których oznaczysz i poinformujesz przechodniów o obszarze wykonywanych prac oraz miejscach takich, jak studzienki kanalizacyjne i wykopy, podzielisz hale i magazyny na określone strefy, poinformujesz pracowników o zasadach dotyczących przebywania na terenie zakładu, a także zasygnalizujesz niebezpieczeństwo i pokierujesz ruchem.

Taśmy ostrzegawcze - rodzaje i zastosowanie

Dzięki taśmom ostrzegawczym zabezpieczysz i zaznaczasz obszar wykonywanych prac. Najczęściej wykorzystywane są taśmy w kolorze czerwono-białym, które ostrzegają przechodniów przed zagrożeniem, a także informują ich o miejscach wykonywanych prac budowlanych lub podziemnych. W zależności od rodzaju taśmy ostrzegawcze można wykorzystać do oznaczania pionowego, jak i poziomego. Taśmy podłogowe przyklejane są do posadzek, ścian, wystających elementów urządzeń i konstrukcji. Każdy z typów taśm ostrzegawczych wykorzystasz także do oznaczenia szlaków komunikacyjnych w magazynach, korytarzach i na halach. W tej kategorii produktów znajdziesz:

  • taśmy ostrzegawcze biało-czerwone i żółto-czarne - wykorzystywane do oznaczenia miejsc robót, odgrodzenia wybranych obszarów oraz ich zabezpieczenia,
  • taśmy antypoślizgowe - wykorzystywane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków,
  • taśmy odblaskowe - idealne do oznaczania dróg pożarowych i ewakuacyjnych oraz do zastosowania w miejscach oświetlonych tylko przez pewien czas.

Lizaki ostrzegawcze

Lizaki ostrzegawcze najczęściej kojarzone są z pracą policji, która za ich pomocą zatrzymuje pojazdy do kontroli. Ze względu na zastosowanie w nich folii odblaskowej są doskonale widoczne dla nadjeżdżających pojazdów. Sprawdzają się idealnie do kierowania ruchem. Wśród lizaków ostrzegawczych znajdziesz także modele podświetlane, zasilane bateriami lub akumulatorkami.

Znaki sygnalizacyjne BHP

Tablice informacyjne i znaki sygnalizacyjne pozwalają zachować bezpieczeństwo. Informują pracowników i gości organizacji o zasadach obowiązujących w danej firmie, wskazują drogi ewakuacyjne oraz potencjalne zagrożenia, a także określają obowiązujące w danej instytucji zakazy. Używa się ich powszechnie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Aby dobrze spełniały swoją funkcję, powinny być umieszczone w widocznych miejscach. Znaki sygnalizacyjne są szczególnie potrzebne na placach budowy, w instytucjach publicznych, galeriach handlowych, firmach czy restauracjach. Najczęściej spotykane to oznaczenia dróg ewakuacyjnych, wyjść, toalet, pojemników na odpady, instrukcje postępowania w czasie pożaru, oznaczenia gaśnic czy zakazy palenia.