Nożyce do blachy

Zastosowane filtry (0)

39 ofert od 130.99 PLN do 3495.49 PLN

Sortuj według
Ilość na stronie
1 2

Nożyce do blachy

W tej kategorii znajdziesz elektryczne i akumulatorowe nożyce do cięcia blachy. Dzięki nim szybko i sprawnie przetniesz różnego rodzaju blachy, metale i pręty. Oferujemy produkty przeznaczone zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów majsterkowania. Przygotowaliśmy dla Ciebie narzędzia do cięcia blachy o zróżnicowanych parametrach, wśród których na pewno znajdziesz rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.

Nożyce do blachy - zastosowanie

Nożyce do blachy nazywane inaczej nożycami skokowymi należą do grupy elektronarzędzi przeznaczonych do ręcznego cięcia stali o grubości do 2,5mm oraz aluminium - do 3,5mm w postaci arkuszy blachy, blachy falistej i blachy trapezowej. Wyposażone są w specjalną bezstopniowo przestawianą matrycę, obracaną o 360 stopni, która umożliwia cięcie blach trapezowych. Cięcie odbywa się poprzez zespół nastawnych noży, których odległość zależy od przecinanego materiału. W przypadku materiałów miękkich odległość między ostrzami nożyc do blachy powinna być powiększona i na odwrót. Cięcie materiału odbywa się poprzez ustawienie nożyc pod kątem 15 stopni do powierzchni ciętego materiału.

Nożyce do blachy - rodzaje

Nożyce do blachy można podzielić według rodzaju cięcia, które wykonują. Rozróżniamy nożyce przelotowe, którymi wykonywane są cięcia w linii prostej w twardych blachach takich, jak np. stal nierdzewna czy stal walcowana na zimno. Dostępne są także nożyce, które poradzą sobie zarówno z cięciem prostoliniowym, jak i lewym lub prawym.

Warto wspomnieć także o przemysłowych nożycach do blach. Sprzęt ten, sklasyfikowany według swojej budowy, należy do tzw. maszyn prostych. Jego działanie wykorzystuje zasadę dźwigni. Dźwignia ta jest sztywnym, właściwie skonstruowanym prętem, posiadającym stałą oś obrotu, może być jedno- lub dwuramienna. Drugi z przedstawionych mechanizmów jest znacznie bardziej rozpowszechniony. Dźwignie jednoramienne stosowano w nożycach do grubszych blach – stołowych dźwigniowych oraz pniakowych. Tradycyjnie, skokowe nożyce do blachy wyposażone są w dwie dźwignie i jeden przegub. Takie narzędzia należy stosować ściśle według przeznaczenia, tzn. nie wolno nimi przecinać stalowych prętów. Stosowanie nożyc niezgodne z zaleceniami może skutkować ich całkowitym zniszczeniem.

Na co zwrócić uwagę kupując nożyce do blachy?

Nożyce do blachy mogą być zasilane elektrycznie lub za pomocą akumulatora. Na dużych przestrzeniach i w miejscach, gdzie dostęp do gniazda elektrycznego jest utrudniony, warto wybrać niezwykle poręczne modele zasilane akumulatorami. Możesz ich używać w każdym miejscu. Wadą tego typu produktów jest ich ograniczony czas pracy, który uzależniony jest od akumulatora. Ważna jest także waga samego urządzenia. Im będzie ono lżejsze, tym mniej obciąży ręce, a praca będzie bardziej komfortowa.

Dobrej jakości nożyce do blachy mają ostrza wykonane z mocnych materiałów odznaczających się długą żywotnością, które pozwalają na szybkie wykonanie pracy. Część robocza produktów dedykowanych dla profesjonalistów wytwarzana jest ze stali HSS. Dla wygody i bezpieczeństwa używania nożyc do cięcia blachy duże znaczenie ma ich rękojeść, która powinna stabilnie leżeć w dłoni, tak aby łatwo można było operować narzędziem.