23ofert od5.00PLN do240.99PLN
14,47
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
Minimalna ilość w zamówieniu to 2 szt. 2 szt. * 14,47 zł = 28,94 zł Całkowita wartość zakupu to: 28,94 zł
56,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
5
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
Produkt sprzedawany jest w pakietach po 5 szt. 5 szt. * 5 zł = 25 zł Całkowita wartość zakupu to: 25 zł
54,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
9,62
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
Produkt sprzedawany jest w pakietach po 3 szt. 3 szt. * 9,62 zł = 28,86 zł Całkowita wartość zakupu to: 28,86 zł
5,77
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
Produkt sprzedawany jest w pakietach po 5 szt. 5 szt. * 5,77 zł = 28,85 zł Całkowita wartość zakupu to: 28,85 zł
57,49
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
14,55
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
Minimalna ilość w zamówieniu to 3 szt. 3 szt. * 14,55 zł = 43,65 zł Całkowita wartość zakupu to: 43,65 zł
116,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
28,63
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
164,49
dostępne
8 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
23,32
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
240,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
23,60
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
27,28
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
Strona 1 z 2

Bezpieczniki elektryczne

Bezpieczniki w instalacjach elektrycznych służą do zabezpieczenia urządzeń przed przepięciami i zwarciami. Dzięki nim w Twoim domu sprzęty elektryczne mogą działać w pełni bezpiecznie, bez obaw o wybuch pożaru czy stałe uszkodzenie instalacji. Bezpieczniki skutecznie przerywają transport prądu i każdy budynek musi być w nie wyposażony.

Rodzaje bezpieczników

Na rynku można znaleźć różne rodzaje bezpieczników. Dzielą się one ze względu na działanie. Możemy wyróżnić więc:

  • Bezpieczniki przepięciowe – inaczej nazywa się je również korkami, ze względu na ich okrągły kształt. Każdy, przynajmniej raz w życiu, miał sytuację, w której korki nagle zostały wyłączone. Produkty te są instalowane w domach starszych i nowszych. Bezpieczniki te służą do odcinania prądu, kiedy dochodzi do zwarcia lub przepięć. Skutecznie chronią przed porażeniem prądem. Ich przeznaczeniem jest wyłączenie prądu w całym obwodzie. Skrzynka z bezpiecznikami przepięciowymi umieszczana jest na klatkach schodowych blokach lub na korytarzach lub kotłowniach w domu. Sprawdzają się głównie do ochrony przed pożarem i uszkodzeniem przewodów. Bardzo często można je spotkać w budynkach przemysłowych, w których przeprowadzane są długotrwałe prace przy użyciu wielu urządzeń elektrycznych jednocześnie.

  • Bezpieczniki topikowe – ich zadaniem jest przerwanie przepływu prądu w chwili, gdy dojdzie do zwarcia, lub gdy natężenie prądu przekroczyło założoną wartość. Najczęściej umieszczane są w instalacji elektrycznej domu, w mieszkaniach, jak i zakładach pracy. Ich nazwa wzięła się stąd, że gdy element topikowy jest rozgrzewany, wówczas obwód elektryczny zostaje przerwany. Im wyższe natężenie prądu w obwodzie, tym szybciej topik się topi.

  • Bezpieczniki różnicowo-prądowe – służą do ochrony mieszkańców, lub pracowników danego budynku przed kontaktem z prądem. Każde zakłócenie w instalacji elektrycznej, w której umieszczone są te modele bezpieczników, wymusza wyłączenie obwodu. Dostępne bezpieczniki różnicowo-prądowe stosuje się w nowoczesnym budownictwie lub tam, gdzie można zmodernizować instalację.

Do czego służą wyłączniki nadprądowe dostępne w sklepie narzedzia.pl?

W sklepie narzedzia.pl znajdziesz wyłączniki nadprądowe, które pełnią takie samo zadanie, jak bezpieczniki elektryczne. Mają chronić budynek przed zwarciami i przepięciami. Są to tzw. bezpieczniki automatyczne coraz częściej dostępne w rozdzielnicach. Jakie bezpieczniki nadprądowe znajdziesz w ofercie naszego sklepu?

  • Wyłącznik nadprądowy B – najczęściej stosowany w mieszkaniach, ponieważ służy do urządzeń o niskim poziomie prądu np. do oświetlenia.

  • Wyłącznik nadprądowy C – służą do zabezpieczenia urządzeń o średniej mocy. Najczęściej stosowane są w przemyśle np. do uruchomienia silników sprzętów elektrycznych.

  • Wyłącznik napadowy D – dedykowane do urządzeń o dużej mocy.

Oprócz tego w asortymencie sklepu narzedzia.pl oferujemy:

  • Wkładki bezpiecznikowe – o różnym napięciu znamionowym. Posiadają niewielkie wymiary i chronią instalacje przed przeciążeniem. Wśród nich możesz znaleźć wkładki topikowe, bezpieczniki szklane, bezpieczniki automatyczne, główki bezpiecznikowe i o wiele więcej. W porównaniu z innymi wkładkami bezpiecznikowymi, rodzaj bezpieczników automatycznych, nie musi być wymieniany po awarii. W przypadku innych rodzajów, lepiej mieć ich zapas.

  • Bezpiecznik zmierzchowy – instalowany na posesji, pozwala na sterowanie oświetleniem zewnętrznym. Urządzenie to uruchamia się o zmierzchu, a wyłącza o świcie.

  • Rozłącznik bezpiecznikowy – służy do otwierania i zamykania obwodów pod obciążeniem roboczym.

  • Wskaźnik napięcia modułowy – dzięki niemu można sprawdzić poziom napięcia sieci trójfazowej. Wartość ukazuje się na trzech, diodowych linijkach.

Wyłączniki nadprądowe – dlaczego powinny znaleźć się w każdym budynku?

Posiadając bezpieczniki nadprądowe w swoim domu, zawsze będziesz mieć pewność, że kiedy dojdzie do przeciążeń sieci, uchronią Twoją instalację elektryczną przed zniszczeniem. Kiedy dochodzi do zwarć? W momencie, gdy napięcie staje się zbyt wysokie i zaczyna przekraczać napięcie znamionowe. Jeśli dany budynek nie zostanie wyposażony w odpowiednie bezpieczniki nadprądowe, wówczas może dojść do topienia się instalacji, a nawet pożaru. Głównym więc zadaniem bezpiecznika wyłącznika nadprądowego, jest wyłączenie zasilania od sieci, co chroni instalację przed skutkami zwarć.

W kategorii elektryka znajdziesz niezbędne urządzenia, które posiadają jedno główne zastosowanie. Odetną prąd w momencie, kiedy dojdzie do przeciążenia instalacji. Zapewnią Ci więc bezpieczeństwo instalacyjne. Jeśli chcesz mieć pewność, że bezpieczniki, które zakupisz, będą charakteryzować się najwyższą jakością, znajdziesz je w naszym sklepie – narzedzia.pl.