1ofert od5999.00PLN do5999.00PLN
  • Moc: 1140 W
  • Prędkość obrotowa: 3200 rpm
  • Masa: 17 kg
5 999
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
  • 1
Strona 1 z 1

 

Dłutownice dla profesjonalistów

 

Dłutownica to obrabiarka do obróbki skrawaniem. Podobnie jak strugi, frezarki, pilarki tarczowe i wyrzynarki, należy do elektronarzędzi służących do obróbki drewna. Dłutownice możemy wykorzystać do wykonywania rowków, czopów lub otworów kształtowych w obrabianym przedmiocie. Akcesoria i osprzęt używane w tym sprzęcie to między innymi łańcuch tnący, olej do smarowania, szczotki węglowe, itd.

 

Dłutownica czyli strugarka pionowa

 

Dłutownice to inaczej strugarki pionowe, służące do obróbki skrawaniem. Narzędzia, za pomocą których przeprowadzamy dłutowanie, mocowane są w odpowiednich oprawkach razem z suwakiem, które je niesie lub bezpośrednio w imaku nożowym. Ów suwak dłutownicy napędzany być może różnego rodzaju mechanizmami: korbowym, z jarzmem walcowym bądź obrotowym a także układami hydraulicznymi. Dłutownice, wraz ze stołem obrotowym z podzielnicą, zapewniają operatorowi urządzenia maksymalnie precyzyjne ustawienie obrabianego elementu.

 

Dłutownice znajdują zastosowanie przede wszystkim przy obróbce powierzchni płaskich, krzywkowych i walcowych. Nowoczesne dłutownice łańcuchowe są narzędziami poręcznymi, kompaktowymi, o zwartej budowie. Ich precyzyjne prowadzenie nie powinno nastręczać większych trudności. Wybierając łańcuszki do frezowania, żłobienia zastanówmy się, czy potrzebny jest nam cały ich zestaw, czy tylko pojedynczy element. 

 

Twórz rowki z dłutownicą

 

Dłutownica to rodzaj obrabiarki, która służy do wykonywania rowków, czopów lub otworów kształtowych w obrabianym przedmiocie. Dłutownica nazywana też strugarką pionową wykonuje ruch pionowy, posuwisto zwrotny natomiast stół dłutownicy, na którym przymocowany jest obrabiany przedmiot wykonuje ruch prostopadły w kierunku noża. Stół dłutownicy ma możliwość dokonywania obrotu w swojej osi, wykorzystywany do dłutowania rowków kształtnych. Dłutownice prezentowane poniżej wykorzystywane są w przemyśle drzewnym (przemysł meblarski) do wykonywania rowków bądź otworów w drewnie. Dłutownice posiadają specjalne mocowanie umożliwiające pracę na powierzchni np. założonych drzwiach bez uszkodzenia ich powierzchni. Tym sposobem można wykonywać otwory pod zamki w drzwiach czy otwory pod klamki mocując dłutownicę po obu stronach powierzchni.