Balansery

Zastosowane filtry (0)

15 ofert od 86.10 PLN do 1392.99 PLN

Sortuj według
Ilość na stronie
1

Balansery

W naszym sklepie znajdziesz wiele sprzętów i narzędzi, które sprawią, że wykonywana praca będzie komfortowa i przebiegnie sprawnie. Balansery umożliwiają swobodne manewrowanie narzędziami, niwelują ciężar sprzętu i ułatwiają pracę. W tym dziale zaopatrzysz się w nowoczesne balansery, które są niezbędna zwłaszcza podczas operowania ciężkimi narzędziami.

Balansery dla wygody i bezpieczeństwa pracy

Podstawowym zadaniem balanserów jest zniwelowanie ciężaru narzędzia, którym posługuje się operator. Podwieszone do wysięgników lub elementów konstrukcyjnych ułatwiają pracę i zwiększają jej bezpieczeństwo. Sprawdzają się w miejscach, gdzie operuje się narzędziami pneumatycznymi i elektrycznymi, a także na stanowiskach linii produkcyjnej.

Balansery wyposażone są w obudowę wykonaną z tworzyw sztucznych lub stali. Osłania ona linkę z blokadą. Urządzenia zaopatrzone są w pokrętła regulacyjne, które umożliwiają nastawienie określonej siły naciągu sprężyny. Balansery linkowe wyposażone są także w zapięcie zaciskowe, na którym można zamontować narzędzia.

Najlepsze balansery - czyli jakie?

Dobrej jakości balansery ułatwią wykonywanie pracy i odciążą Twoje ręce oraz kręgosłup. Wybór odpowiedniego sprzętu powinien być uzależniony od rodzaju sprzętu, z jakim pracujesz i dopasowany do Twoich potrzeb. Istotny jest udźwig balanserów, rodzaj i długość linki, rodzaj zastosowanego haka, możliwość regulacji urządzenia oraz rodzaj materiałów, z jakich został wykonany. Wśród balanserów znajdziesz modele o udźwigu od 0,2 kg do aż 180 kg. Wraz ze wzrostem udźwigu rośnie także zakres równoważonej wagi i możliwość regulacji sprzętu. Część urządzeń wyposażona jest w mechanizm blokowania linki, który pozwala na jej umiejscowienie w dowolnym położeniu.