15ofert od7.50PLN do845.00PLN
59,99
dostawa
wysyłka
8-11 dni
845
dostawa
wysyłka
>12 dni
7,90
dostawa
wysyłka
>12 dni
Minimalna ilość w zamówieniu to 5 szt. 5 szt. * 7,90 zł = 39,50 zł Całkowita wartość zakupu to: 39,50 zł
32
dostawa
wysyłka
>12 dni
37
dostawa
wysyłka
>12 dni
42
dostawa
wysyłka
>12 dni
27
dostawa
wysyłka
>12 dni
31
dostawa
wysyłka
>12 dni
7,50
dostawa
wysyłka
>12 dni
Minimalna ilość w zamówieniu to 5 szt. 5 szt. * 7,50 zł = 37,50 zł Całkowita wartość zakupu to: 37,50 zł
31
dostawa
wysyłka
>12 dni
33
dostawa
wysyłka
>12 dni
30
dostawa
wysyłka
>12 dni
30
dostawa
wysyłka
>12 dni
41
dostawa
wysyłka
>12 dni
37,90
dostawa
wysyłka
>12 dni
Strona 1 z 1

Narzędzia do fugowania

Prace remontowo-budowlane dzięki wykorzystaniu odpowiednich narzędzi mogą być wykonywane znacznie szybciej i dokładniej. Produkty z wysokiej jakości materiałów będą Ci służyć przez wiele lat i pozwolą uzyskać wymarzone efekty. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór narzędzi glazurniczych, w tym zestawy narzędzi do fugowania.

Fugowanie - sposób na podkreślenie piękna płytek

Fugowanie polega na wypełnieniu przestrzeni pomiędzy płytkami i kończy prace związane z układaniem glazury lub terakoty. Perfekcyjnie położona fuga stanowi ozdobę pomieszczenia, nadaje całości estetyczny wygląd, a także podkreśla charakter wnętrza oraz piękno płytek.

Sprzęt do fugowania pozwala dokładnie wypełnić spoiny pomiędzy płytkami. Do podstawowych narzędzi przy fugowaniu należą chłonne i wytrzymałe gąbki. Różnią się one od siebie porowatością.

Produkty z największymi otworami będą doskonałe do fugowania kamienia, natomiast drobniejsze sprawdzą się przy pracach wykończeniowych na gładkiej powierzchni. Gąbki doskonale zbierają nadmiar fug oraz wygładzają nierówności na świeżo wypełnionych spoinach. W tej kategorii znajdziesz chłonne gąbki o różnych kształtach oraz stopniu porowatości, przeznaczone do prac wykończeniowych na rozmaitych podłożach.

Czas na zmiany, czyli wymiana starych fug

Jeśli fugi są brudne, pokryte pleśnią lub z upływem lat skruszały, warto je wymienić. Usuwanie starych fug jest pracochłonne i wymaga dokładności. Podczas prac należy zachować szczególną ostrożność, gdyż łatwo o uszkodzenie płytki. Dobrze wyczyszczone spoiny wypełniane są następnie nową fugą. Cały proces można znacznie przyspieszyć za pomocą dedykowanego do tego celu sprzętu do fugowania. Jednymi z najczęściej używanych przez glazurników narzędzi do tego typu prac są usuwacze do fug z jednym lub wieloma ostrzami.

Twarde, stalowe ostrza skutecznie usuwają starą i zniszczoną fugę, a wyprofilowana rączka z tworzywa sztucznego pozwala na łatwe manewrowanie narzędziem. Dodatkową zaletą usuwaczy do fug jest ich niska cena, a wysoka jakość oferowanych przez nas produktów gwarantuje, że będziesz mógł z nich korzystać przez lata.

Zestawy do fugowania

Zestawy do fugowania doskonale nadają się do różnych prac związanych z wypełnianiem spoin. W naszej ofercie znajdziesz sprzęt do czyszczenia płytek, jak i zestawy narzędzi do fugowania, dzięki którym wypełnisz spoiny oraz oczyścisz powierzchnię po zakończonej pracy. W skład zestawów wchodzą produkty dobrane przez profesjonalistów. Każdy z nich zawiera pojemne wiadro wyposażone w dwie rolki do wyciskania, odporną na ścieranie gumową pacę oraz plastikową pacę z gąbką. Dzięki nim fugowanie i czyszczenie glazury po pracach będzie szybkie i łatwe.