12ofert od59.99PLN do1003.99PLN
775,98
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
środa
448,99
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
środa
663,98
dostępne
4 szt.
dostawa
wysyłka
środa
858,99
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
środa
744,99
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
środa
495,49
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
środa
551,49
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
środa
1 003,99
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
środa
767,49
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
środa
  • 1
Strona 1 z 1

Libelki

Jesteś w trakcie remontu lub dopiero go planujesz? A może rozpoczynasz budowę domu? Jeśli tak, to na pewno w swoich narzędziach masz poziomice. Narzędzia te pozwalają wyznaczyć poziom, przydają się m.in. podczas układania kafli na podłodze lub zawieszania ramek z obrazkami w jednej, równej linii. Poziomice stosowane są do wielu drobnych, jak i większych prac. Pozwalają na uzyskanie równej powierzchni. W poziomicach wykorzystuje się także różne rozwiązania technologiczne. Jednymi z najpopularniejszych rodzajów poziomic są poziomice libellowe, korzystające z libelek.

Libelki a poziomice libellowe

Libelki to bardzo proste narzędzia pomiarowe, służące do wyznaczania pionów, poziomów i pochyleń o żądanej wartości. Ich głównym elementem jest ampułka wypełniona płynem, najczęściej alkoholem lub eterem. Poziom wyznacza zaś pęcherzyk powietrza. Libelki wykorzystuje się w różnych narzędziach pomiarowych np. w niektórych poziomicach. Nazwa libella i poziomica używane są często zamiennie, jednak jest to błąd, gdyż nie wszystkie poziomice mają wbudowane libelki. Te, które z nich korzystają, nazywane są poziomicami libellowymi.

Rodzaje poziomic libellowych

Wśród poziomic libellowych wyróżnić można m.in. poziomice oczkowe i pryzmowe. Poziomice oczkowe mają okrągły kształt. Pozwalają na poziomowanie we wszystkich kierunkach. Otwory w podstawie poziomicy oczkowej umożliwiają jej przykręcenie podczas pomiaru, co zapobiega przesuwaniu się urządzenia. Ich dużym atutem jest niewielki rozmiar oraz waga. Poziomica oczkowa jest odporna na wodę, upadki z niewielkich wysokości oraz wibracje.

Poziomice są używane podczas układania paneli, glazury, a także kostki brukowej. Pozwalają osiągnąć równą powierzchnię bez szpecących uskoków. To niezbędne narzędzie każdego majsterkowicza. Dzięki nim powierzchnie i dekoracje zyskują równy i estetyczny wygląd.

Dokładność poziomicy zależy od wykonania narzędzia, jakości użytych materiałów oraz jej długości. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór narzędzi poziomujących. Jeżeli zależy Ci na jak największej dokładności pomiarów, sprawdź dostępne w naszym sklepie poziomice laserowe, dzięki którym wyznaczysz idealne piony, poziomy, a także skosy i kąty.