9ofert od80.49PLN do835.00PLN
215
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
80,49
dostępne
4 szt.
dostawa
wysyłka
środa
128,49
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
środa
835
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
środa
208,49
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
środa
255,99
dostępne
6 szt.
dostawa
wysyłka
środa
464,99
dostawa
wysyłka
>12 dni
  • 1
Strona 1 z 1

Łaty miernicze

Różnicę wysokości pomiędzy punktami w terenie wyznacza się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Wśród podstawowych narzędzi używanych w niwelacji znaleźć można np. łaty teleskopowe do niwelatorów. Przydają się one nie tylko do wykonywania pomiarów w geodezji, ale także w budownictwie np. podczas budowy stropów i posadzek.

W tym dziale znajdziesz łaty teleskopowe do niwelatorów, charakteryzujące się wysoką jakością oraz solidnym wykonaniem. W naszym sklepie zaopatrzysz się w łaty teleskopowe niwelacyjne uniwersalne, laserowe i miernicze, wyprodukowane przez sprawdzonych i renomowanych producentów.

Wygoda podczas pracy w terenie

Łaty miernicze powinny być lekkie ze względu na ich użycie w terenie i ciągłą konieczność przenoszenia sprzętu. Obecnie do ich produkcji wykorzystuje się profile aluminiowe, które odznaczają się niewielką wagą i dużą wytrzymałością. Produkty przeznaczone do niwelacji precyzyjnej produkowane są natomiast z inwaru, który jest połączeniem stopu żelaza i niklu oraz dodatku węgla i chromu.

Łaty teleskopowe do niwelatorów - na co zwrócić uwagę?

Łaty teleskopowe do niwelatorów przeznaczone są do użytku w terenie, w różnych warunkach, dlatego powinny być odporne na uszkodzenia i korozję. Dzięki teleskopowo wysuwanym segmentom możesz dostosować długość łaty do swoich aktualnych potrzeb. Dobrze, aby produkt posiadał segmenty zatrzaskujące się samoczynnie na pełnych metrach. Podziałka milimetrowa na odwrotnej stronie łaty umożliwia wykonanie pomiarów odległości i wysokości w granicach swobodnego przesuwu. Pozwala również na pracę z detektorami od niwelatorów laserowych. Ważne by łata teleskopowa do niwelatorów miała wyraźną i kontrastową podziałkę, dzięki której z łatwością odczytasz pomiar.

Istotna jest także sama podstawa łaty teleskopowej, gdyż to od niej zależy, czy wynik będzie wiarygodny. Stopa powinna być płaska, prostopadła do osi podłużnej łaty oraz wykonana z wytrzymałego na odkształcenia materiału. Jeżeli nie jest odpowiednio ustawiona, pomiar będzie zależny od tego, którym miejscem stopy oprze się łatę na punkcie.