Oceń artykuł:
Ocena: 4,3/5
Ilość ocen: 16

Dobór pilarki tarczowej, jak i każdego innego narzędzia, to niełatwe zadanie. Wymaga dokładnego przeanalizowania wielu właściwości danych urządzeń. Jakie konkretnie są to właściwości?

Kup w Narzedzia.pl
Piła tarczowa Makita 5008MG
W magazynie 4 szt.Wysyłka w dniu 2020-02-25
871 PLN
Zestaw: Pilarko-zagłębiarka Virutex
Wysyłka powyżej 12 dni
1 856 PLN
Piła tarczowa Virutex SRI174T
W magazynie 1 szt.Wysyłka w dniu 2020-02-25
1 450 PLN

Podstawowy parametr doboru pilarki to maksymalna grubość ciętego materiału. Mowa oczywiście o maksymalnej grubości, a nie o grubości materiału, który będzie cięty najczęściej. Jeżeli mamy do czynienia z pracami budowlanymi, konstrukcja nie ma znaczenia - w rachubę nie wchodzi duża precyzja. Przy cięciu materiałów różnorodnych (metale, tworzywa) pilarka powinna posiadać regulację obrotów. Jeżeli do tego dojdzie układ z tachogeneratorem, mamy maszynę o bardzo dobrych parametrach. Niestety, wiąże się to z wysoką ceną (Protool, Festool, Mafell, Hilti).

 

Wybierz odpowiednią pilarkę w sklepie narzedzia.pl

 

 

Gdy mowa o systemie prowadzenia (tzw „szyna”), to im większa precyzja cięcia, tym maszyna jest droższa. Wymienione poprzednio posiadają właśnie tego typu prowadzenie. Osobną kategorią wśród pilarekzagłębiarki. To narzędzia umożliwiające rozpoczęcie cięcia w dowolnym miejscu (wycinanie otworu pod zlew). Niestety, jako pilarki, nie należą do wygodnych narzędzi, są też droższe.

 

 

Narzędzia z tachogeneratorem mają niższe obroty niż maszyny bez elektroniki. Moc silnika też nie należy do największych. Przy pozornie gorszych parametrach jakość cięcia jest dużo lepsza, ponieważ prędkość skrawania (cięcia) jest cały czas taka sama (Protool, Festool). Przy dużych pilarkach. tzw. ciesielskich, wybór jest już bardzo skromny. Jeżeli ma to być pilarka z systemem prowadzenia, pozostaje tylko Protool.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz