Masz problem z prostolinijnym, precyzyjnym cięciem drewna? Pilarka tarczowa pomoże Ci wykonać każde takie zadanie. Mimo, że zazwyczaj stosuje się ją do materiałów drewnopochodnych, z odpowiednim asortymentem można używać jej także do tworzyw sztucznych i niektórych metali lekkich.

Kup w Narzedzia.pl
Pilarka tarczowa Itamati PowerSystem 18Volt IKS18165-140
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
370,92 Przekreślona cena jest najniższą ceną produktu w okresie 30 dni przed promocją
296,74
Piła tarczowa Bosch GKS 190
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
564,99
Piła tarczowa Bosch GKS 190
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
564,99
Pilarka tarczowa Bosch GKS 12V-26
dostępne
5 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
512,99
Pilarka tarczowa Hikoki C9U3 WBZ
dostawa
wysyłka
>12 dni
1 369
411,49

W zależności od cech i funkcji naszego urządzenia, zmienia się wydajność cięcia. Oto parametry, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie pilarki tarczowej.

Moc pilarki tarczowej - kluczowa sprawa

To, z użyciem jakich materiałów będziemy mogli pracować, w dużej mierze zależy od mocy naszego silnika. Istotną kwestią jest także ilość obrotów na minutę i ich ewentualna regulacja. Im większa moc silnika urządzenia, tym większa liczba obrotów na minutę. Ta zależność ma wpływ na bardziej wydajną pracę i lepszą kontrolę nad maszyną, tak jak w przypadku pilarki Hikoki C9U3.

pilarka tarczowa hikoki

Tarcze do piły tarczowej

Dobre akcesoria w pracy to połowa sukcesu. Tarcze pilarek są zróżnicowane pod kątem ustawienia zębów, ich ilości i materiału z jakiego zostały wykonane. W zależności od tego, jaką tarczę wybierzemy, będziemy mogli przecinać wzdłuż lub w poprzek włókien. Im więcej zębów nasza tarcza posiada, tym drobniejsze będą cięcia. Należy dokładnie przemyśleć dobór tarczy przed rozpoczęciem pracy z pilarka tarczową.

Regulacja głębokości cięcia przy precyzyjnej pracy

Modele pilarek z pojemnym silnikiem oferują większe tarcze i wydajniejszą głębokość cięcia, nawet do 65mm. Ta funkcja znacznie ułatwia precyzyjne przecinanie materiałów, jak w pilarce Makita HS7601. Jest to bardzo przydatne szczególnie przy pracy z drewnem o różnej grubości. 

Linia cięcia

Regulacja ustawnia tarczy w sotsunku do podstawy maszyny jest bardzo istotna, ponieważ umożliwia cięcia ukośne. Funkcja ta pozwala na pracę pilarki pod kątem 90 i 45 stopni. Pracę ułatwia także wyposażenie maszyny w laser pokazujący linię cięcia na powierzchni roboczej. 

Udogodnienia w pile tarczowej

Każda maszyna powinna posiadać wygodne i ergonomiczne uchwyty. Najlepszym rozwiązaniem będą przednie i tylne, dzięki którym można precyzyjnie kontrolować cięcia. Należy uważać na pilarki tarczowe z uchwytami miękkimi, antypoślizgowymi. By zachować porządek w miejscu pracy najlepiej wybrać maszynę z  funkcją podłączenia do niej odkurzacza, taką jak w pilarce Bosch GKS 190

Bezpieczeństwo cięcia

Kwestia kontroli nad urządzeniem w każdym przypadku powinna być uwzględniona. Większość pilarek posiada hamulec, który zapobiega przed przypadkowym uruchomieniem silnika. Istotna jest także osłona tarczy, która chroni ostrze. Odpowiednia masa pilarki, sprawia, że sprzęt nie ciąży użytkownikowi i może nią swobodnie manewrować.

Dodatkowo przy wyborze pilarki tarczowej należy pamiętać o tym, do czego będziemy jej używać. Na jakość cięcia wpływ ma dobór odpowiedniej tarczy. Przy zakupie pilarka wyposażona jest z reguły w tarczę do przecinania drewna. Dlatego też warto zainwestować w niezbędne akcesoria, by cieszyć się długą żywotnością naszego sprzętu.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Komentarze
  • lewicki 2019-11-26

    pilarki od makity to świetna sprawa

  • Jerzy 2017-11-07

    Jak to na co? Żeby dopasować cięcie do materiału? Rozumiem, że kolega tnie wszystko na jednej?

  • Bolek z Teczki 2017-06-26

    Na co komu regulacja prędkości?

Dodaj komentarz
* Pola wymagane