Konsumenci przyzwyczaili producentów elektronarzędzi, że lubią mieć wybór. Na szczęście większość z nich stara się trafić w gusta swoich klientów, oferując im wybór nie jednego, ale kilka modeli danego elektronarzędzia. Więksi producenci dają również możliwość wyboru elektronarzędzi o różnych klasach napięć. I tak też w ofercie marki AEG znalazły się elektronarzędzia zarówno o napięciu 12V, jak i 18V!

Kup w Narzedzia.pl
Szlifierka mimośrodowa AEG BEX 18-125-0
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
328,99
Zakrętarka udarowa AEG BSS18OP-0
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
747,99
Młotowiertarka AEG BBH18BL-0
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
884,99
Szlifierka kątowa AEG BEWS18-125BLLI-502C
dostępne
9 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
1 279
Wiertarko-wkrętarka udarowa AEG BSB18CBL-0
dostępne
4 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
691
Szlifierka taśmowa AEG BHBS18-75BL
dostępne
4 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
811,49

Klasa napięcia

Napięcie akumulatora ma bardzo duże znaczenie w pracy elektronarzędzi bezprzewodowych. Decyduje przede wszystkim o ich mocy i zastosowanych parametrach użytkowych. Nie bez powodu producenci stworzyli różne systemu akumulatorowe. Narzędzia akumulatorowe 12V są z reguły mniejsze, a co za tym idzie lżejsze. Klient, który potrzebuje wiertarko-wkrętarki do skręcania szafek, nie będzie potrzebował ciężkiej wiertarko-wkrętarki z mechanizmem udarowym. Podobnie to działa w drugą stroną. Dlatego też AEG stworzyło kilka systemów akumulatorowych, aby użytkownicy mogli znaleźć dla siebie elektronarzędzie, które najlepiej będzie współgrać z ich oczekiwaniami.

aeg 18v

Przeczytaj również: 120 lat marki AEG

System akumulatorowy 12V

Specjalnie z myślą o użytkownikach mniej wymagających, marka AEG stworzyła system akumulatorowy 12V. System ten zasilany jest za pomocą akumulatorów z trzpieniowym systemem mocowania. W ofercie AEG znajdziemy zarówno wiertarko-wkrętarki, wkrętarki do suchej zabudowy, mini młotowiertarki, jak i urządzenia wielofunkcyjne o napięciu 12V.

aeg 12v

Narzędzia te doskonale się sprawdzą w codziennym użyciu, a ich parametry doceni każdy profesjonalista. Są zdecydowanie mniejsze od modeli 18-voltowych, a co za tym idzie są mniejsze. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie komfortu pracy w trakcie mniej wymagających prac oraz w ciasnych i trudno dostępnych miejscach. 

aeg 12v

System akumulatorowy 18V

18-voltowe narzędzia AEG to profesjonalne narzędzia do wymagających prac. Swoją wielkością i parametrami użytkowymi dorównują urządzeniom sieciowym, jednak ich zdecydowaną przewagą nad nimi jest możliwość pracy bezprzewodowej. Narzędzia AEG 18V zasilane są za pomocą wydajnych akumulatorów litowo-jonowych z wsuwanym mocowaniem, a ich pojemność sięga nawet 9,0Ah, dzięki czemu praca elektronarzędziami może być długa i bardzo wydajna.

aeg 18v

System akumulatorowy 18V reprezentuje też znacznie bogatsza gama elektronarzędzi. Znajdziemy tu m.in. strugarkę, wyrzynarkę, pilarkę szablastą i tarczową, zakrętarki, szlifierki, kątówki, ukośnice, a także szeroki wybór wiertarko-wkrętarek, młotowiertarek i lamp akumulatorowych. Wszystko do profesjonalnych zastosowań.

aeg 18v

Więcej o akumulatorach AEG dowiesz się z artykułu: Poczuj moc AEG!

Stwórz swój własny zestaw elektronarzędzi AEG

Główną zaletą systemów akumulatorowych AEG jest ich pełna kompatybilność. Wystarczy jeden akumulator do zasilania wszystkich elektronarzędzi z danej klasy napięć. Wybierz system, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, a następnie wybierz elektronarzędzia oraz akumulator, który będzie je zasilał. To proste!

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane