Wyposażenie do pomp oraz hydroforów

Zastosowane filtry (0)

1 ofert od 98.49 zł do 98.49 zł

Sortuj według
Ilość na stronie
Filtr do pompy Bosch GardenPump 18 Bosch

Filtr do pompy Bosch GardenPump 18

98,49 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Wysyłamy do 30 dni
1

Wyposażenie do pomp i hydroforów

Praktycznie każde urządzenie potrzebuje dodatkowych akcesoriów, aby móc poprawnie pracować. Nie inaczej jest w przypadku pomp wodnych i hydroforów, potrzebujących elementów łączących. Niezbędne akcesoria zapewniają bezpieczną i ciągłą pracę sprzętów. W naszej ofercie znajdziecie wszelkie akcesoria do pomp oraz inne rodzaje produktów, które z pewnością Wam się przydadzą.

Części do pomp – akcesoria

W naszym asortymencie znajdziecie odpowiednie akcesoria do hydroforu, jak i do pomp wodnych. Dzięki nim będziecie w stanie poradzić sobie z nadmiarem wody w pomieszczeniach, zebrać odpowiednią ilość wody w konkretnym zbiorniku lub zadbać o prawidłowe nawodnienie ogrodu. Dostarczenie wody na teren zielony jest podstawą dla utrzymania pięknego i zadbanego ogrodu. Zbiornik i pompę wodną łączą węże antywibracyjne, które świetnie sprawdzają się w przypadku domowych instalacji wodnych. Zadaniem tego akcesorium jest ochrona instalacji przed drganiami i naprężeniami.

Podczas pracy pompy wodnej i zbiornika na szybką eksploatację narażone są membrany, dlatego z pewnością warto wyposażyć się również i w te akcesoria.

Jakie jeszcze akcesoria do pomp i hydroforów znajdziesz w naszym sklepie?

W przypadku pomp zatapialnych i nie tylko przydatnym akcesorium jest wyłącznik ciśnieniowy. Służy on do sterowania pracą pompy i jest jednym z najważniejszych elementów systemu hydroforowego. Dzieli się je na:

  • 1-fazowy - przeznaczony do pracy z pompami zasilanymi prądem o wartości 230 V,
  • 3-fazowy – dedykowane dla pomp o wydajniejszej pracy, które napędzane są prądem wynoszącym nawet 400 V.

Ponadto na rynku można otrzymać wyłącznik ciśnieniowy tradycyjny, którego konstrukcja oparta jest o sprężynę oraz wyłącznik ciśnieniowy cyfrowy łatwiejszy w obsłudze i bardziej funkcjonalny.

To, jaki wyłącznik ciśnieniowy wybierzecie, zależy od Waszego budżetu, konstrukcji instalacji i personalnych preferencji. Jednak pamiętajcie, aby zawsze inwestować w wysokiej jakości sprzęt.

Adapter wodny z zaworem zwrotnym

Kolejne akcesorium, które może przydać się w przypadku pomp zanurzeniowych. Dzięki niemu podłączycie węże ssące do pompy. Tego typu osprzęt chroni wąż jak i pompę przed wysokim ciśnieniem wody, jak i zapobiega cofaniu wody z powrotem do pompy. W pozostałych pompach wodnych nie ma zaworu zwrotnego, a używana jest uszczelka.

Filtry – niezbędnik dla pompy

W przypadku pomp nie można zapomnieć, że ważnym akcesorium są również filtry. Każda pompa posiada swoje docelowe modele filtrów. W przypadku pomp wodnych odsłon filtrów jest bardzo dużo. M.in. są to wkłady polipropylenowe i siatkowe, które sprawiają, że przetłaczana woda staje się wolna od zabrudzeń, takich jak np. muł czy piasek. Sprawia to, że w Waszym ogrodzie zawsze znajdziecie czystą wodę do podlewania roślin. Bardzo dobrymi akcesoriami są również filtry węglowe, które wspaniale radzą sobie z usuwaniem wszelkich substancji chemicznej z czerpanej wody.

O jakie produkty do pomp i hydroforów warto zadbać?

Powyżej wymienione akcesoria do pomp to nie wszystko, na co należy zwrócić uwagę. Samodzielne kontrolowanie pomp może być dość uciążliwe, dlatego warto zainwestować w sterowniki, które zapewnią odpowiednią pracę tych urządzeń. Mogą one odpowiadać za opróżnianie i napełnianie zbiornika w określonym czasie. Dzięki temu praca instalacji jest regulowana automatycznie, a Wy macie święty spokój. Za co jeszcze odpowiadają sterowniki?

  • Utrzymują stałe ciśnienie wody,
  • nie pozwala na pracę pompy na sucho,
  • wyposażone są w wyświetlacz, dzięki któremu sprawdzisz, czy pompa pracuje prawidłowo.

Jeśli nie chcecie inwestować w sterownik elektroniczny, możecie zapoznać się z innymi modelami, np. modelem pływakowym o znacznie niższej cenie.

Kolejnym akcesorium przydatnym dla pomp są reduktory odpowiadające za prawidłowe utrzymanie ciśnienia wody. Dzięki temu nie tylko możecie zaoszczędzić na wodzie, ale również zapewnić sobie trwałość instalacji wodnej. Reduktory przyłączane przed filtrem, pomiędzy zbiornikiem a instalacją. Akcesoria te wspaniale radzą sobie również z niwelowaniem szumów wody w instalacji, co ma znaczne przełożenie na komfort użytkowników. Jeśli więc chcecie dodatkowo zapewnić sobie niższe rachunki za wodę, zapraszamy do zapoznania się z reduktorami.

Nie można zapominać również o manometrze, który jest jednym z ważniejszych akcesoriów.

Manometry – zastosowanie

Jeżeli w Waszym ogrodzie lub na działce znajduje się pompa wodna, nic nie stoi na przeszkodzie, aby móc skorzystać z wody ze studni lub ze zbiorników zasilonych deszczówką. Manometr odpowiada za kontrolę ciśnienia wody, która dociera do ujścia węża lub zraszacza. Należy pamiętać, że to ciśnienie odpowiada za prawidłową pracę hydroforu. W narzedzia.pl znajdziecie urządzenia wyposażone w przyłącza boczne lub tylne. Manometr pozwoli Wam na różnorakie wykorzystanie wody z odpowiednim ciśnieniem.

Zawory do pomp – niezbędny element

Pompy czy hydrofory powinny być wyposażone w zawory, które umożliwiają lub blokują przepływ cieczy. Mogą one mylić się z zaworem zwrotnym, jednak nie mogą być stosowane zamiennie, ponieważ różnią się konstrukcyjnie. Akcesoria te służą głównie do kontroli maksymalnego ciśnienia i wymuszają właściwy kierunek przepływu cieczy.

Dlaczego warto inwestować w wysokiej jakości akcesoria do pomp?

Wybór najlepszej jakości akcesoriów ochroni każdą instalację przed nadmierną eksploatacją i zapewni wygodę jej obsługi. W naszym sklepie znajdziecie przeróżne kategorie produktowe, w których oferujemy towary pochodzące od najlepszych producentów. Nasza oferta skierowana jest do każdej osoby poszukującej najlepszych rozwiązań. Nasi klienci często zostawiają swoje opinie na temat danego produktu, więc możecie ze sprawdzonego źródła poznać funkcjonalność sprzętu.