Wędzarnie

Zastosowane filtry (0)

Dla frazy w kategorii Wędzarnie nie odnaleziono żadnego dostępnego produktu.

Przeszukaj cały sklep

Wędzarnie ogrodowe

Wędzarnie ogrodowe to świetny sposób na własnoręcznie przygotowane mięsa, sery i szynki. Dzięki procesowi wędzenia potrawy zyskają wyjątkowy smak i aromat, a my mamy kontrolę nad składem i jakością użytych składników. To doskonała alternatywa dla osób, które cenią sobie tradycyjne smaki, ale nie chcą przepłacać za nie w sklepach.

W ofercie sklepu narzedzia.pl znajdziesz kilka rodzajów wędzarni. Pierwszym z nich są wędzarnie gazowe - można z nich korzystać przez cały rok, bardzo łatwo uzyskać w nich odpowiednią temperaturę (co jest istotne zwłaszcza w wędzeniu na zimno). Aromat wędzarniczy uzyskuje się w nich za pomocą zrębków lub brykietu z wybranego gatunku drzewa. Zrębki pod wpływem gazu tlą się, spalanie jest bardzo równomierne i wydajniejsze niż w typowych wędzarniach, opalanych drewnem.

Wędzarnia wolnostojąca

Drugim lubianym przez naszych klientów typem wędzarni, są grillo-wędzarnie. Sprzęty te pozwalają dosłownie upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Bezpośrednio nad ogniem możemy piec kiełbaski i warzywa, podczas gdy w komorze wędzarniczej przygotowywać mogą się wędzone ryby i sery. Grill z wędzarnią dobrze się sprawdzi u osób, które lubią organizować przyjęcia ogrodowe, często mają gości lub grillowane potrawy często pojawiają się w ich menu. Nadają się także do punktów gastronomicznych.

Nowoczesne wędzarnie są łatwe w użytkowaniu i obsłudze. Dzięki wbudowanemu termometrowi możemy kontrolować warunki, w jakim dochodzi nasza potrawa. Stosowanie procesu wędzenia pozwala na domowe przygotowywanie ulubionych potraw oraz konserwację żywności.