paczkomaty
11ofert od9.80PLN do137.00PLN
36,10 PLN
dostępne
4 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
44,70 PLN
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
49,10 PLN
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
44,80 PLN
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
21 PLN
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
63,20 PLN
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
137 PLN
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
9,80 PLN
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
Minimalna ilość w zamówieniu to 2 szt. 2 szt. * 9,80 PLN = 19,60 PLN Całkowita wartość zakupu to: 19,60 PLN
17,40 PLN
dostępne
6 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
18 PLN
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
Minimalna ilość w zamówieniu to 2 szt. 2 szt. * 18 PLN = 36 PLN Całkowita wartość zakupu to: 36 PLN
18,20 PLN
dostępne
5 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
Strona 1 z 1

Kable i przewody multimedialne

W tej kategorii przygotowaliśmy dla Ciebie szeroki wybór kabli multimedialnych oraz akcesoriów niezbędnych do ich prawidłowego działania. W naszej ofercie znajdziesz kable przeznaczone do stosowania z wieloma typami urządzeń.

Kable multimedialne - kiedy są potrzebne?

W domach mamy coraz więcej nowoczesnych sprzętów takich jak ogromne telewizory, projektory multimedialne czy komputery. Aby jednak z nich korzystać, niezbędne jest odpowiednie połączenie ze sobą urządzeń. Sposób łączenia sprzętów za pomocą kabli jest niezwykle ważny, gdyż wpływa na jakość przesyłu danych. Jeżeli chcesz połączyć za pomocą kabla np. telewizor z projektorem, to będziesz musiał użyć kabla multimedialnego.

Kable multimedialne standardowo zbudowane są z kilku miedzianych żył, umieszczonych w gumowej izolacji. O jakości kabla decydują materiały, z których został wyprodukowany. Istnieje wiele różnych rodzajów kabli multimedialnych. W zależności od tego, jakie urządzenia masz zamiar ze sobą połączyć, musisz dopasować do nich produkt z właściwymi końcówkami.

Jakie kable multimedialne wybrać?

Tak jak w każdym przypadku, liczy się jakość produktu. Materiały wysokiego gatunku gwarantują odpowiednie działanie połączenia i wysoką jakość przesyłu danych. Jednak jeśli chodzi o kable multimedialne, to równie ważne jest dopasowanie ich końców do odbiorników, które ma łączyć. Źle dobrany produkt będzie bezużyteczny.

Kable multimedialne można podzielić na kilka kategorii. Możesz kupić m.in. kable USB, HDMI i przewody głośnikowe. Każdy z typów przewodów przeznaczony jest do innych urządzeń, ma zróżnicowaną odporność na warunki środowiskowe, a dodatkowo dzieli się jeszcze na rodzaje i klasy.

Najpowszechniej spotykane są kable multimedialne USB. Za ich pomocą naładujesz baterię telefonu, prześlesz pliki z telefonu na komputer czy odczytasz dane z dysku przenośnego. Kable USB można podzielić na kilka rodzajów. Popularne do tej pory kable USB 2.0, powoli zastępowane są nową wersją - USB 3.0, która umożliwia znacznie szybszy odczyt i transfer danych. Dostępne są również m.in. kable USB typu C, mini i mikro USB czy ze złączem Lightning. Do przesyłania dźwięku wykorzystuje się kable głośnikowe.

Do jednoczesnego przesyłania obrazu i dźwięku służy kabel HDMI. Wykorzystuje on technologię, która zapewnia dużą przepustowość. To idealne rozwiązanie, gdy chcesz połączyć konsolę do gry z telewizorem czy monitor z komputerem. Czasami do połączenia dwóch urządzeń niezbędne są przejściówki i adaptery, które umożliwiają podłączenie kabla nawet w przypadku niepasujących końców zastosowanego przewodu.

Kable multimedialne i nie tylko

Te i inne kable oraz przewody znajdziesz w naszym sklepie. Dzięki dużemu wyborowi pod względem długości i rodzaju kabla znajdziesz u nas to, czego szukasz. W naszej ofercie zaopatrzysz się także w adaptery i przejściówki, które pozwolą Ci uzyskać idealną jakość połączenia wielu typów urządzeń.