Postanowiliśmy przetestować profesjonalne wiertarko-wkrętarki. Okazało się, że znaleźliśmy narzędzia, które możemy dedykować konkretnym specjalistom. Dla budowlańca idealna jest akumulatorowa wkrętarko-wkrętarka udarowa Makita BHP451RFE (ok.1500zł), monterów i osoby świadczące drobne usługi usatysfakcjonuje wiertarko-wkrętarka Bosch GSR 10,8-2-Li 2x1,5Ah (ok.500zł), a do warsztatów i stolarni polecamy wiertarko-wkrętarkę Festool CXS (ok.1300zł).

Akumulatorowa wkrętarka udarowa Makita BHP451RFE dla budowlańców

Solidna i mocna wiertarko-wkrętarka Makita, posiadająca udar mechaniczny, jest doskonałym rozwiązaniem dla osób wykonujących prace budowlane, np. wiercenie w betonie, cegle dziurawce – nie kruszy jej. Szereg szczegółów konstrukcyjnych przystosowuje wiertarko-wkrętarkę Makita do pracy w trudnych warunkach.

Gumowe elementy obudowy oraz metalowa przekładnia zabezpieczają BHP451RFE przed uszkodzeniami. Dzięki solidnemu metalowemu zaczepowi na pasek, specjalista ma ją zawsze pod ręką. Dodatkowo 2 akumulatory w zestawie zapewniają absolutną mobilność – w momencie, gdy jeden z akumulatorów się wyczerpie, wystarczy go zmienić i można spokojnie kontynuować pracę (jeden pracuje, drugi się ładuje).

Warto podkreślić, że wiertarko-wkrętarka jest kompatybilna z akumulatorami stosowanymi we wszystkich sprzętach marki Makita. Na swobodną pracę BHP451RFE pozwala także magazynek na bity, a szybkozaciskowy uchwyt wiertarski gwarantuje sprawną wymianę osprzętu. Trzystopniowa regulacja prędkości zapewnia bardzo szeroki wybór prędkości obrotowej i wykonanie szeregu prac remontowo-budowlanych. Jedynym mankamentem akumulatorowej wiertarko-wkrętarki Makita, który zauważyli, testujący użytkownicy, jest sporadyczne zacinanie się przełącznika. W takim wypadku należy lekko pokręcić ręcznie głowicę BHP451RFE, wówczas luzuje się przekładnia, po czym możemy ustawić żądany bieg. Gumowana rękojeść zapewnia stabilny chwyt narzędzia i pełną kontrolę nad wiertarko-wkrętarką podczas wykonywania prac budowlanych.

 

 

Wiertarko-wkrętarka GSR 10,8-2-Li 2x1,5Ah do prac monterskich

Z kolei wiertarko-wkrętarka GSR 10,8 Bosch to bardzo lekkie i mocne urządzenie, którego zalety docenią osoby wykonujące prace monterskie – np. przy skręcaniu mebli; składaniu rozdzielni elektrycznych; wierceniu w trudno dostępnych miejscach, itp. – oraz osoby świadczące usługi (wszystkie „złote rączki”). Jest to doskonała wiertarko-wkrętarka dla profesjonalisty. Ogumowana rękojeść, małe gabaryty oraz dobre wyważenie akumulatorowej wiertarko-wkrętarki pozwalają na wykonywanie długich i precyzyjnych prac bez uczucia zmęczenia. W GSR 10,8 LI, dzięki zastosowaniu mechanicznej przekładni obrotów, możliwe jest uzyskanie maksymalnych obrotów na poziomie 1300 obr/min na II biegu i 350 obrotów na biegu I. Pozwala to dostosować wiertarko-wkrętarkę do wymagań operatora i rodzaju prowadzonych działań. Osoby wykonujące prace wykończeniowe docenią także oświetlenie LED umożliwiające swobodne wiercenie i wkręcanie w miejscach trudno dostępnych. Podobnie jak we wcześniejszym modelu producent sprzedaję urządzenie w zestawie z dwoma akumulatorami litowo-jonowymi, umożliwiając ciągłość pracy bez przerw wymuszonych koniecznością ładowania akumulatora.

 

 

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka CXS Li1,5 set dla stolarza

Wiertarko-wkrętarka Festool sprawdzi się w warsztacie, np. stolarskim. Niewielkie urządzenie CXS kryje w sobie znaczny element obrotowy pozwalający na prowadzenie profesjonalnych działań. Dla zapewnienia kontrolowanego wykorzystania mocy moment obrotowy można ustawiać precyzyjnie w 12 stopniach. Napięcie 10,8V sprawia, że CXS sprosta wszelkim wyzwaniom. Jest to doskonała wiertarko-wkrętarka, godna polecenia. Dzięki bardzo krótkiej konstrukcji i doskonałemu wyważeniu wkrętarka ułatwia pracę w trudno dostępnych miejscach. Jest zatem sprzętem, który ułatwi wymagające działania stolarza - np. wkręcanie w narożnikach. System szybkiej wymiany CENTROTEC umożliwia błyskawiczną wymianę osprzętu i dostosowanie wiertarko-wkrętarki Festool do różnych działań, które wykonuje stolarz. Wszystkie bity można mocować bezpośrednio na wrzeciono. Pozwala to pracownikowi warsztatu sprawnie i szybko zmienić osprzęt i błyskawicznie dostosować CXS do innego rodzaju pracy. Wiertarko-wkrętarka Festool została przystosowana do wymagań stolarza. Nasadka kątowa sprawia, że CXS jest doskonała do wkręcania pod kątem. Umożliwia też dostęp do śrub w wąskich narożnikach. Szybkość w ręku to nie wszystko. Dla stolarza liczy się także możliwość zwolnienia ręki w odpowiednim momencie na, co pozwala innowacyjna rękojeść wiertarko-wkrętarki CXS i regulowany zaczep na pasek. Podobnie jak wyżej opisane wkrętarki, CXS wyposażona jest w 2 akumulatory litowo-jonowe - wyoka wydajność Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka Festool jest doskonałym sprzętem dla profesjnalisty, który w codziennej pracy wkręca setki wkrętów i wierci wiele otworów.

 

 

Reasumując

Profesjonalne wiertarko-wkrętarki, które zaprezentowaliśmy dedykowane są osobom wykonującym konkretne prace. Wyróżnione narzędzia zostały przystosowane do określonych działań: akumulatorowa wkrętarka udarowa Makita BHP451RFE dla budowlańców, lekka i poręczna wiertarko-wkrętarka Bosch GSR 10,8-2-Li 2x1,5Ah Bosch do prac monterskich, a do pracy w warsztacie stolarskim Festool CXS. Pamiętajmy, że nie ma dobrych jakościowo urządzeń uniwersalnych. Narzędzia takie mogą spełnić tylko oczekiwania majsterkowiczów, którym do wykonania prac domowych wystarczy jedna dobra wiertarko-wkrętarka.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane