Do klasycznych noży dostępnych w ofercie firmy Stanley dołączają właśnie nowoczesne modele z linii FatMax XL.

Kup w Narzedzia.pl
39,99
34,99

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 39,99

Trudno sobie wyobrazić wykonywanie jakichkolwiek czynności remontowych, wykończeniowych i ogrodniczych bez użycia noża. Docinanie tapety czy obcinanie przewodów to zadania przy których liczy się przede wszystkim precyzja cięcia, bezpieczeństwo oraz niezawodność narzędzia. Od wielu lat standardy jakości i funkcjonalności w dziedzinie noży wyznacza jeden z flagowych produktów firmy Stanley – nóż typu Interlock.

 

Produkt ten znalazł się w ofercie firmy już w 1936 roku. Pomimo upływu ponad 70 lat i niesłychanego rozwoju narzędzi ręcznych, nóż Interlock cieszy się na całym świecie niesłabnącą popularnością. Wszystko za sprawą opatentowanego przez firmę Stanley systemu klinowego blokowania ostrza. Mechanizm oparty na odpowiednim zastosowaniu układu płaszczyzn i śruby zaciskowej sprawia, że ostrze noża Interlock jest pewnie umocowane w rękojeści. W ten sposób wyeliminowane zostało jego chwianie się na boki. Zapewnia to nienaganną stabilność ostrza, a w związku z tym bezpieczeństwo i komfort pracy nawet przy cięciu twardych materiałów.

 

Projektanci Stanley’a przewidują, że podobna kariera jak nóż Interlock czeka także noże z nowej linii FatMax XL. Są one dostępne w 3 wariantach: z ostrzem stałym, wysuwanym oraz łamanym. Mocny, aluminiowy korpus tych narzędzi jest odporny na uderzenia oraz temperaturę. Za sprawą karbowanej struktury rękojeści do minimum ograniczone jest ryzyko wyślizgnięcia noża z dłoni. Także w przypadku tych noży na uwagę zasługuje mechanizm zapewniający stabilność ostrza. Dzięki zastosowanej w nożach śrubie zaciskowej, ostrze podczas pracy jest perfekcyjnie unieruchomione. Pomysłowo rozwiązana została kwestia ostrzy zapasowych, które znajdują się w specjalnym zasobniku, umiejscowionym w uchwycie noża. W wymianie zużytego ostrza pomaga specjalna podkładka magnetyczna załączona do opakowania.

Produkty firmy Stanley dostępne są w renomowanych sklepach narzędziowych i marketach budowlanych na terenie całego kraju.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane