W ub. r. niemiecką nagrodę iF Design międzynarodowe jury przyznało Aleksandrowi Klemenčičowi, słoweńskiemu projektantowi przemysłowemu, za mieszarki Collomix Cx, produkowane i sprzedawane przez Hidria Perles.

Kup w Narzedzia.pl

Hanowerska nagroda iF Design w br. obchodzi 50-lecie istnienia. Jest jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie w dziedzinie projektowania przemysłowego. Co roku jury iF Design Award ocenia ponad 1800 produktów i wybiera najlepsze pod względem nowoczesności projektu, jego designu i jakości. Dlatego wyróżnienie dla Aleksandra Klemenčičajest potwierdzeniem tego, że mieszarki Collomix serii Cx to nowoczesne elektronarzędzia o wysokiej jakości, odznaczające się nieprzeciętnym designem.

Mieszarki Collomix serii Cx

Ręczne mieszanie farb i zapraw odchodzi pomału do lamusa historii techniki i gospodarki. Dzieje się tak za sprawą firmy Collomix, czołowego światowego producenta mieszarek.

Mieszarki Collomix serii Cx wyposażono w odporne na przeciążenia silniki elektryczne o mocy 1000 watów (Cx 10, Cx 20), 1200 watów (Cx 40) i 1600 watów (Cx 60) z układem płynnej regulacji prędkości ob- rotowej w zakresie 0-670 min-1 (Cx 10) 0-400/0-700 min-1 (I/II bieg, Cx 20) 0-450/0-600 min-1 (Cx 40) i 0-350/0-500 min-1 (Cx 60), a także w przekładnie 2-biegowe (poza Cx 10), co pozwala dostosować parametry pracy tych maszyn do rodzaju mieszanych substancji.

Pracę tych elektronarzędzi stabilizuje specjalnie zaprojektowana, mocna przekładnia, która efektywnie przenosi moment obrotowy silnika elektrycznego namieszadło. Jej obudowę wykonano z aluminium, dzięki czemu wszystkie mechanizmy są precyzyjnie osadzone i pracują dokładnie bez luzów. Taka konstrukcja zapewnia mieszarkom Collomixa dużą trwałość. Niemiecki producent zadbał także, aby jego elektronarzędzia były odporne na uderzenia i upadki. Do produkcji ich obudowy użyto bowiem specjalnego plastiku wzmocnionego włóknami szklanymi.

Mieszarki te są urządzeniami specjalistycznymi przeznaczonymi do mieszania, dysponują one większym momentem obrotowym niż wiertarki przystosowane do mieszania. Dzięki temu pracuje się nimi efektywniej i wydajniej. A jak wiadomo, czas to pieniądz. Opłaca się więc kupić specjalistyczną maszynę, bo ona zwróci się szybko, a do tego nasza wiertarka będzie eksploatowana dłużej, gdyż nie będzie używana do prac powodujących duże jej przeciążanie, które prowadzi do spalenia uzwojeń silnika. Mieszarki Collomix serii Cx wyposażone są także w 2-ramienne uchwyty, które umożliwiają łatwe i pewne ich trzymanie w pozycji pionowej podczas mieszania. Są one ergonomiczne i wygodne w pracy. Wyposażono je w metalowe podpórki opasujące rękojeści, które służą do ich odkładania po pracy.

Dzięki temu nie musimy się zastanawiać, gdzie je położyć lub zawiesić, bowiem urządzenia te można bezpiecznie położyć na podłodze, nie powodując przy tym ich pobrudzenia lub uszkodzenia. Elektronarzędzia posiadają gwintowe mocowanie mieszadeł (M14), które umożliwia ich łatwy montaż i demontaż, a także pewne trzymanie i efektywne – bez strat – przenoszenie momentu obrotowego. Prezentowane tu urządzenia Collomix są trwałe i wydajne, można nimi mieszać zarówno materiały sypkie, jak i różnego rodzaju płynne mieszaniny, np. farby, lakiery, zaprawy itp.

Oczywiście, należy do tego używać odpowiedniego rodzaju mieszadeł. Mieszarki te mają określoną wydajność wyrażaną przez maksymalną objętość mieszanych substancji: Cx 10 – 30 l, Cx 20 – 40 l, Cx 40 – 65, Cx 60 – 90 l.

Pierwsze dwa narzędzia przeznaczone są głównie dla rzemieślników, natomiast Cx 40 jest szczególnie polecana do mieszania substancji półpłynnych, zaś Cx 60 z powodzeniem radzi sobie na dużych budowach, gdzie tego typu maszynom stawia się najwyższe wymagania. Urządzenia te są objęte 3-letnią gwarancją, o ile kupujący odeśle do firmy Perles dołączony do nich formularz z danymi. Jeśli tego nie zrobi, na elektronarzędzia Collomix udzielana jest standardowa gwarancja roczna.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane